Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

KOMA, Chlapci z Dukly, Expres Hiadeľ, Drink Team

Otvárací duel turnaja Lenivá lopta 2011 obstaral obhajca titulu KOMA proti najúspešnejšiemu tímu v histórii Lenivej lopty Drink Teamu. Išlo o prvý vzájomný zápas oboch súperov na turnaji. Od prvej sekundy vychádzali oba tímy zo zabezpečenej obrany a šance sa príliš nerodili. Tímy to skúšali kombinačne, ale obrany pracovali spoľahlivo a tak diváci videli minimum striel. V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Súperi si nedarovali ani centimeter priestoru a keď sa neujali ani pološance Daniša na strane KOMy a Sojaka na strane Drink Teamu zrodila sa v úvodnom zápase turnaja bezgólová remíza.

Góly: 2´Gabriel Snitka - 0:1, 5´Martin Sedliak - 0:2, 13´Gabriel Snitka - 0:3

Súboj jediného nováčika turnaja s úspešným účastníkom baráže mal od začiatku zápasu až jednoznačne jasný priebeh. Skúsenejší Hiadeľ bol lepší po všetkých stránkach. Lepšie a rýchlejšie kombinoval, často zakončoval, vychádzal zo zabezpečenej obrany, kde každý hráč poznal jasne svoju úlohu. Expres sa dostal veľmi rýchlo do dvojgólového vedenia zásluhou Snitku a Sedliaka. Po zmene strán pokračovala prevaha Expresu a okrem tretieho gólu Snitku, mohli jeho hráči pridať aj ďalšie góly. Chlapci z Dukly chceli hrať od úvodu otvorenú partiu a prejavil sa nedostatok skúseností z takéhoto turnaja. Mladí duklisti veľmi rýchlo zistili, že ak chcú na turnaji uspieť musia v ďalšom zápase zmeniť herný štýl.

Gól: 16´Tomáš Zázrivec - 0:1

Dovtedy najkvalitnejší duel v skupine odohrali medzi sebou KOMA a Expres Hiadeľ. Oba tímy sa stretli v histórii po druhýkrát a opäť sa z tesnej výhry radoval Expres. Vyrovnaný zápas s miernou aktivitou na strane Expresu prebiehal počas celého zápasu. Hralo sa s veľkým nasadením a vo vysokom tempe. Dobré šance nepremenil Snitka a Balík na strane Hiadľa, za KOMu mohol skórovať Dutka a veľa nechýbalo ani strele Citaru. KOMA podcenila záver zápasu. Hiadeľ rozohral rýchlu krídelnú akciu. Balík našiel na druhej strane nabiehajúceho iba 15 ročného Zázrivca, ktorý 20 sekúnd pred koncom zápasu rozhodol o druhej výhre Expresu Hiadeľ. Tento gól zároveň ukončil sedem zápasovú šnúru KOMy bez prehry, trvajúcu od štvrťfinálovej prehry s Oremlazom v roku 2009.

Gól: 13´Ján Francisty - 0:1

Perfektný futsal vysokej kvality sa hral aj v ďalšom zápase skupiny A. Nováčik Chlapci z Dukly sa poučil z úvodnej hladkej prehry s Expresom a proti Drink Teamu vychádzal zo zabezpečenej obrany, odkiaľ podnikal rýchle kontry. Drink Team mal lenivú loptu dlhšie na svojich halovkách, ale do šancí sa dostával veľmi ťažko. V prvom polčase tak skúšali hráči Drink Teamu šťastie najmä zdiaľky. Neujali sa strely Sokola, Smidu, či Kelemacha. Po prestávke Drink Team vystupňoval tempo začal sa tlačiť viac pred bránu a napokon sa dočkal, keď Francisty využil azda jediné zaváhanie obrany súpera v zápase. V záverečných minútach ešte Chlapci z Dukly niekoľkokrát podkúrili svojmu súperovi, ale vytúžený vyrovnávajúci gól nedali. Nastrelili iba žrď. Drink Team tak výhrou udržal svoje šance na výhru v skupine, kým Chlapci z Dukly bojovali proti KOMe o 3.miesto v skupine.

Góly: 10´Miroslav Pavúk - 1:0, 11´Tomáš Pálka - 1:1

V tomto súboji hrali proti sebe tímy, ktoré ešte na turnaji neskórovali. Najmä v podaní obhajcu titulu KOMy to bolo veľké sklamanie. Veď v minulom roku dal tento tím celkovo 18 gólov. Ďalší fyzicky náročný súboj s množstvom osobných kontaktov a rýchlych kombinácií predviedli oba tímy. Po bezgólovom polčase sa diváci dočkali aj gólov. Ako prví sa presadili hráči KOMy, keď po rýchlom brejku a spolupráci s Rebekom zakončil presne Pavúk - 1:0. Hneď po rozohrávke však zaútočili aj duklisti a Pálka vyrovnal - 1:1. Duklisti mohli dokonca aj vyhrať, ale ich strelu zastavila žrď Citarovej brány. Oba tímy si teda rozdelili po bode a museli čakať na svojich osemfinálových súperov.

Góly: 4´Gabriel Snitka - 1:0, 6´Marián Kováč - 1:1, 16´Gabriel Snitka - 2:1

Asi najkvalitnejší zápas skupiny A sa odohral na záver. Expresu Hiadeľ stačila na výhru v skupine a priamy postup do štvrťfinále remíza. Drink Team potreboval vyhrať. Išlo o tretí vzájomný duel oboch tímov na turnaji. V obidvoch predošlých zápasoch vyhral Drink Team. Expres predvádzal od úvodu rýchly, kombinačný futsal, ktorým sa vyznačoval od úvodného zápasu a obrana Drink Teamu mala nezvyčajne veľa starostí. Prvé akcie ešte odvrátila, ale na tú v 4 min. bola už prikrátka a Snitka otvoril skóre - 1:0. Odpoveď Drink Teamu nenechala na seba dlho čakať. Pred bránu Expresu sa natlačil Chromek a z jeho aktivity profitoval Kováč, ktorý pätičkou vyrovnal - 1:1. V druhom polčase sa Drink Team snažil zo všetkých síl strhnúť výhru na svoju stranu, ale Hiadeľ pôsobil lepším, zohratejším dojmom. Niektoré akcie Drink Teamu boli pomalé a zdĺhavé a obrana súpera na čele so Sedliakom si s nimi hravo poradila. Rozhodnutie priniesla posledná minúta zápasu. Expres podnikol rýchly výpad a Snitka po druhýkrát prekonal Smidu a rozhodol o víťazovi skupiny. Drink Teamu 4 body nestačili na priamy postup do štvrťfinále a v osemfinále ho čakali v repríze zápasu zo skupiny Chlapci z Dukly. KOMA narazila na ZŠ Brusno.

1. Expres Hiadeľ 3 3 0 0 6:1 9 +5
2. Drink Team 3 1 1 1 2:2 4  0
3. KOMA 3 0 2 1 1:2 2 -1
4. Chlapci z Dukly 3 0 1 2 1:5 1 -4