Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Dnes pokračujeme v predstavovaní ďalších tímov, ktoré sa zúčastnia turnaja Lenivá lopta 2011:

Ofsajt Team

Kapitánom najmladšieho tímu na turnaji je brusniansky dorastenec Samuel Knižka. Jeho spoluhráčmi sú oddieloví kolegovia Martin Petrík a Tomáš Kelemach. Ďalším zástupcom Ofsajt Teamu je Jozef Fronc, ktorý v tejto sezóne oblieka dorastenecký dres MFK Banská Bystrica. V kádri sa už druhý rok po sebe predstaví aj Ivan Sáliš, hráč Medzibrodu a brankár domáceho Brusna Rado Gardošík. V minulom roku hrali za Ofsajt Team aj Ivan Samuelčík a Peter Dubašák. Tentoraz za mužstvo nenastúpia. Peter Dubašák bol kapitánom Slza Teamu v neúspešnej baráži a pravidlá turnaja nedovoľujú štartovať hráčom v 2 tímoch. Ivan Samuelčík si hľadá druhé mužstvo. Podľa posledných predtrunajových informácií by mali súpisku Ofsajt Teamu posilniť hráči domáceho Brusna Sojak a Vajda. V každom prípade konečnú podobu mužstva uvidíme pri ich 1.zápase na turnaji proti Darebákom. V krátkej dvojročnej histórii Ofsajt Teamu sa mu vždy podarilo dostať do play-off, kde však neuspel. V roku 2009 stroskotal na Dobrej Partičke (0:3) a v minulom roku nešťastne po penaltovom rozstrele s neskorším bronzovým tímom Máriou Hutou (1:2). Hlavným cieľom tímu v tomto roku je postup cez štvrťfinále, čo je vzhľadom na hráčsku kvalitu v schopnostiach tímu, ale uvidí sa až priamo na palubovke. Veľa napovie už spomínaný úvodný zápas Ofsajt Teamu proti favoritovi turnaja Darebákom.

Najlepšie umiestnenie:

5.miesto - 2009

Najväčšie individuálne ocenenia:

2009 - Samuel Knižka - najlepší hráč turnaja

Keia Kaha

Podľa posledných správ kapitána strieborného tímu z minulej sezóny Adama Lehockého došlo v tíme k 1 zmene, respektíve doplneniu kádra. Kostra tímu sa skladá z dorastencov Brusna. Oporou zadných radov je Juraj Kováčik, ktorý sa vďaka svojim výkonom dostal v roku 2010 do all-stars turnaja. Tomáš Šagát je už druhý rok po sebe najlepším strelcom 4.ligy dorast - juh. Dávid Marko sa opäť pokúsi vymyslieť na svojich súperov nečakané kombinácie. Peter Šebeš je svojim dôrazom stmeľujúcim prvkom v hre tímu. Potrebné skúseností dodávajú Martin Oravec a Peter Belko, ktorý mal počas roka dlhodobé zdravotné ťažkosti, ale na turnaj sa dal dokopy. Jedinou novinkou je doplnenie súpisky o Mareka Hudáka, ktorý sa vracia na scénu Lenivej lopty po 5 rokoch. Bol napríklad strojcom úspešného ťaženia Fušerákov až do finále v roku 2005. Marek však kvôli pracovným povinnostiam nastúpi až v 3.zápase základnej skupiny proti tímu Načo Názov. Keia Kaha nastupuje na svoj tretí turnaj. Kým v roku 2009 uhral tím len jednu remízu a skončil predposledný, v minulom roku podával fantastické výkony a dokráčal až do finále, kde nestačil na KOMu. Podľa toho, ako mužstvo zaberalo v príprave, možno očakávať útok na post najvyšší. Ale k tomu je ešte veľmi ďaleko. Keia Kaha odštartuje turnaj proti ďalšiemu favoritovi a tradičnému rivalovi Dynamu Oremlaz.

Najväčšie úspechy:

2.miesto - 2010

Najväčšie individuálne ocenenia:

2010 - Juraj Kováčik - zaradený do all stars turnaja

Dobrá Partička

Tím zložený prevažne z hráčov Brusna a Medzibrodu by sa mal v tomto roku predstaviť v silnejšom zložení ako pred rokom. Kapitánom tímu je Ján Kováčik, ktorý má na starosti spoluhráčov z Brusna Stanislava Chválika a Andreja Kabáča. Medzibrodskú časť organizuje Miroslav Huťka. V tíme by nemali chýbať Martin Gregor, Michal Švajčiak či Šegy. Podľa vyjadrení kapitána však tím intenzívne pracuje na posilnení kádra a tak sa necháme prekvapiť v akom konečnom zložení Dobrá Partička nastúpi. Najväčší úspech tím dosiahol ešte v roku 2006 pod skráteným názvom Dobrá Parta. Ďalší významný úspech dosiahli v roku 2009, keď sa na úkor Ofsajt Teamu dostali až do semifinále. V tomto roku sú ciele tímu po minuloročnom vypadnutí v základnej skupine určite vyššie. Postup do štvrťfinále je v silách tímu a pri dobrej forme hráčov je možný aj väčší úspech. Na úvod preverí Dobrú Partičku v 2.zápase turnaja ZŠ Brusno.

Najväčšie úspechy:

3.miesto - 2006, 4.miesto - 2009

Najväčšie individuálne ocenenia:

2006 - Matúš Malček - najlepší strelec turnaja

Mária Huta

Tím vedený Matúšom Bošeľom už tiež patrí k tradičným účastníkom turnaja. Doteraz sa mu však nikdy nepodarilo dosiahnuť výraznejší úspech. Zlom nastal až príchodom hráča Dinama Záhreb - Jakuba Sylvestra, ktorý dopomohol tímu v minulom roku k bronzovému stupienku. Kapitán Bošeľa je víťazom turnaja ešte z roku 2004 v drese FK 34 Brusno. Potom sa osamostatnil a založil vlastný tím. Kostru tímu tvoria Miroslav Chovan, Tomáš Rešetár a Ivan Tešlár. Minulý rok posilnil tím aj brat Jakuba Sylvestra Filip a tiež najlepší strelec Lenivej lopty 2006 ešte v drese Dobrej Party Matúš Malček. Ktovie či sa Mária Huta predstaví v rovnakom zložení aj v tomto roku, ale pevne veríme, že dokáže vyskladať silný, konkurencieschopný tím a dokáže nadviazať na predchádzajúci rok.

Najväčšie úspechy:

3.miesto - 2010

Najväčšie individuálne ocenenia:

2010 - Jakub Sylvestr - najlepší strelec turnaja

Pin It