Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

Ofsajt Team, Načo Názov, ZŠ Brusno, Mačence

Štatistika zápasu:

strely celkovo = 11:17, strely na bránu = 5:7, žrde = 0:0, fauly = 1:3

Góly: 14´Milan Bereščík – 0:1, 15´Andrej Staňo – 0:2

{youtube}fbdHn-y0LKE{/youtube}

Minuloročný finalista Ofsajt Team nastúpil na úvodný duel proti ZŠ Brusno v oklieštenej zostave, keďže nemal ani jedného hráča na striedanie a tak sa predovšetkým zameral na pozorné bránenie. ZŠ postavila veľmi ambiciózne mužstvo a hneď od úvodu prebrala taktovku zápasu. V útoku bol mimoriadne aktívny najmä Staňo. Ofsajt Team mal jednu veľkú príležitosť v 6 min., keď sa na osamoteného Barana rútili Kelemach s Froncom, ale posledný hráč školákov sa nedal nachytať.  Po prestávke zahodil veľkú možnosť školákov Pinter. V 14 min. spravil veľkú chybu pri rozohrávke autu vedľa vlastnej brány Kelemach, keď nastrelil iba hráča súpera Štulajtera, od neho sa lopta dostala k Bereščíkovi, ktorý sám pred Petríkom zachoval chladnú hlavu a otvoril skóre – 0:1. O minútu si nabehol na prihrávku Štulajtera na ľavej strane Staňo a dôrazným zakončením rozhodol o výhre ZŠ – 0:2.

strely celkovo = 18:6, strely na bránu = 6:1, žrde = 0:0, fauly = 0:0

Gól: 3´Andrej Ľuptovčiak – 1:0

{youtube}o2Ax_dWskaQ{/youtube}

V druhom zápase C – skupiny nastúpil minuloročný štvrťfinalista Načo Názov proti nováčikovi turnaja Mačencom. Na nováčikovi sa prejavila najmä v úvode zápasu nervozita, ktorú favorit duelu dokázal využiť. Po veľmi peknej kombinácii Raticu s Repčinom doklepol loptu do siete v 3 min. Ľuptovčiak – 1:0. Od tohto momentu sa hralo prakticky bez šancí. Mačence počas celého duelu dokázali trafiť priestor súperovej brány iba raz a tak sa v tomto zápase zrodila tesná, ale zaslúžená výhra tímu Načo Názov.

ZŠ Brusno – Mačence 0:1 (0:0) – 10:50

strely celkovo = 16:14, strely na bránu = 6:3, žrde = 0:1, fauly = 0:3

Gól: 13´Šimon Púchy - 0:1

{youtube}mjR5jIBFZIU{/youtube}

Základná škola si v prípade výhry mohla zabezpečiť postup do štvrťfinále, Mačence mali poslednú šancu vrátiť sa do hry. V takticky vedenom prvom polčase mali viac z hry hráči ZŠ, ale obrana Mačeniec pracovala spoľahlivo a poradila si so všetkými pokusmi súpera. Za Mačence sa v prvom polčase predviedol peknou individuálnou akciou s nepresnou strelou Auxt. V 6 min. sa najskôr za školu nepresadil Štulajter, aby z protiútoku nastrelil Púchy žrď. V druhom polčase bol blízko ku gólu Štulajter a na druhej strane Púchy. V 12 min. mal gól na nohe aj Staňo, ale skóre zostávalo nezmenené. A keď v zápätí nevyužil tutovku Štulajter, potvrdilo sa pravidlo nedáš dostaneš. Na rýchlu rozohrávku autu v podaní Auxta si nabehol Púchy a umiestnenou strelou otvoril v 13 min. skóre – 0:1. V samom závere pri vabanku školákov mohol pridať Auxt druhý gól, ale netrafil opustenú bránu. Mačence touto výhrou mimoriadne zdramatizovali vývoj v skupine – C.

strely celkovo = 11:15, strely na bránu = 4:7, žrde = 0:2, fauly = 3:0, žlté karty = 1:0

{youtube}G2rS2mAKMNU{/youtube}

Ofsajt Team mal pred druhým zápasom nôž na krku, ale nastúpil už aj s posilami, ktoré v prvom zápase chýbali. Hneď v úvode sa nebezpečnou strelou, ktorá obtrela žrď súperovej brány prezentoval Giertl. Načo Názov odpovedal únikom Hermáneka, ktorý stroskotal na Giertlovi. Po prestávke mal veľkú šancu na otvorenie skóre hráč Načo Názov Repčin, ale Petríka neprestrelil. Potom sa rútili sami na Petríka Ratica s Ľuptovčiakom, ale všetko zlyhalo na nepresnej finálnej prihrávke. V zápätí mal tutovku Hermánek, ale napálil loptu iba do Giertla. V polovici druhého polčasu bol po faule na Vargu na dve minúty vylúčený Repčin. Ofsajt team vyťažil z výhody iba strelu Giertla do žrde. V závere sa už oba tímy uspokojili s remízou a tak zostala situácia v skupine po tomto zápase naďalej otvorená.

strely celkovo = 10:13, strely na bránu = 3:6, žrde = 0:0, fauly = 0:1

Gól: 2´Andrej Staňo – 0:1

{youtube}VCUrPF-ZJg8{/youtube}

Situácia pred zápasom bola jasná. Načo Názov potreboval na postup bod, ZŠ Brusno musela na 100% istotu vyhrať. Stretnutie rozhodol moment z 2 min. Staňo sa na ľavom krídle skvele uvoľnil a presnou strelou dostal školákov do vedenia – 0:1. ZŠ od tohto momentu kontrolovala priebeh a ešte niekoľko pekných kombinácií nedotiahla do gólového konca. Tú najväčšiu v druhom polčase, keď sa rútili Štulajter a Vaľo sami na bránu Načo Názov. Po záverečnom hvizde sa z postupu mohli radovať prekvapujúco, ale zaslúžene školáci. Načo Názov musel čakať na výsledok posledného zápasu v skupine medzi Mačencami a Ofsajt Teamom.

Strely celkovo = 14:11, strely na bránu = 7:6, žrde = 2:0, fauly = 3:8

Góly: 3´Ivan Varga – 1:0, 11´Jozef Auxt – 1:1, 16´Matej Trnovský – 1:2

{youtube}hBeWtRtWXWk{/youtube}

Mačence potrebovali na postup do štvrťfinále vyhrať, to isté platilo aj pre Ofsajt Team, ktorý však musel zvíťaziť o dva góly. Úvod patril minuloročnému finalistovi. V 3 min. využil zaváhanie v rozohrávke Mačeniec Varga a vsietil vôbec prvý gól Ofsajt Teamu na turnaji – 1:0. V tejto chvíli potreboval Ofsajt Team na postup ešte jeden gól. Blízko k nemu bol po strele z priameho kopu Varga, ale lopta sa odrazila od brvna. V ďalšej príležitosti sa ocitol Gardošík, ale premeškal vhodnú možnosť na strelu a napokon z toho nebolo nič. Po zmene strán akoby Ofsajt Teamu došli sily, zrazu prebrali taktovku zápasu Mačence. V 11 min. si nabehol na rozohrávku z autu Auxt a presnou strelou zaskočil Petríka – 1:1. Zrazu sa situácia obrátila a na postup do štvrťfinále chýbal jeden gól Mačencom. Postupový gól mal na nohe v 14 min. Púchy, ale netrafil bránu. Na druhej strane mohol vrátiť vedenie Ofsajt Teamu Fronc. Ďalšiu veľkú šancu zahodili na druhej strane Púchy s Gaboňom. O chvíľu neuspel ani Vaník. Za Ofsajt Team mal veľkú možnosť Giertl. Za Mačence zahodil nemožné Púchy. Vabank z oboch strán priniesol rozhodnutie v poslednej minúte. Trnovský prestrelil Sáliša i Gardošíka a senzačne posunul Mačence pri svojej premiérovej účasti na turnaji do štvrťfinále.

1. Mačence 3 2 0 1 3:2 6 +1
2. ZŠ Brusno 3 2 0 1 3:1 6 +2
3. Načo Názov 3 1 1 1 1:1 4 0
4. Ofsajt Team 3 0 1 2 1:4 1 -3