Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

Matrix, Expres Hiadeľ, Drink Team, Dynamo Oremlaz

Štatistika zápasu:

Strely celkovo = 6:22, strely na bránu = 3:11, žrde = 0:1, fauly = 1:0, žlté karty = 0:0

Góly: 8´Martin Mlynárčik – 0:1, 16´Ján Nosko – 0:2

{youtube}plWu4jcUx4s{/youtube}

Naposledy sa oba tímy stretli na turnaji v roku 2008 a z výhry 2:1 sa radoval Expres. Medzitým už obaja súperi celý turnaj vyhrali. Dynamo Oremlaz v roku 2009 a Expres Hiadeľ v roku 2011. Napriek tomu, aj na základe výsledkov z posledných rokov bol pred zápasom favoritom Expres Hiadeľ.  Favorit potvrdzoval papierové predpoklady hneď od úvodu. V 1 min. vyskúšal pozornosť Lihana prvou strelou v zápase Nosko. Ešte v tej istej minúte to skúšal aj Sedliak, ale netrafil bránu. V 2 min. unikla dvojica Nosko – Balík, ale akcia gólom neskončila. Dynamo hralo s veľkým rešpektom a príliš staticky a dostávalo sa tak pod veľký tlak. V 3 min. to opäť skúšal strelou z diaľky Sedliak. V 4 min. vyskúšal pozornosť Sedliaka Viktor Lihan, zadný hráč Expresu okamžite vyrazil do protiútoku a po jeho pohotovej strele musel zakročiť Pavol Lihan. Expres sa začínal dostávať do dobrých streleckých možností, ale zatiaľ tomu chýbala presnosť. Tak tomu bolo aj v 6 min. v podaní Noska. Tlak Expresu sa v závere prvého polčasu stupňoval až vyvrcholil vo 8 min. Nosko sa presadil na pravom kraji, našiel voľného Mlynárčika, ktorý strelou po zemi z uhla prekvapil Pavla Lihana – 0:1. O niekoľko sekúnd sa po chybe Parobeka rútil na Lihana Mlynárčik, ale brániaci hráč Dynama bol úspešnejší. V druhom polčase pokračovala herná prevaha Expresu. Postupne sa o druhý gól v sieti Dynama pokúšali Mlynárčik, dvakrát Sedliak (raz trafil žrď) a Balík. Zaslúženú výhru Expresu spečatil až v poslednej minúte zápasu Nosko po peknej narážačke s Mlynárčikom – 0:2.