Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Lenivá lopta 2019

COOP Jednota

V nedeľu podvečer 3.decembra sme v telocvični ZŠ Brusno spoznali meno posledného účastníka hlavného turnaja Lenivej lopty 2017. V trojčlennej baráži sa z postupu po dramatickej penaltovej koncovke radovali hráči Chorvátskej jazdy. Čierny Peter zostal v rukách výborne hrajúceho tímu Migo.

Systém barážového turnaja určil, že najprv sa stretli traja účastníci Chorvátska jazda, Migo a Squadra v skupine každý s každým a na záver zabojovali o priamy postup vo finále dva najlepšie tímy.

Chorvátska jazda - Migo 0:2 (0:1)

Góly: 2´Miroslav Bartoš - 0:1, 17´Kristián Mišiak - 0:2

Hneď úvodný zápas turnaja ukázal veľké futsalové kvality tímov Migo aj Chorvátskej jazdy. V tíme Migo mal s turnajom Lenivá lopta skúsenosti z roku 2014 v drese Dorastencov kapitán Miroslav Bartoš. Svoj tím pripravil proti dorastencom z Podbrezovej výborne takticky. Migo vychádzal zo zabezpečenej obrany a snažil sa podnikať rýchle brejky. Osud zápasu výrazne ovplyvnila situácia z druhej minúty, keď práve kapitán Bartoš strelou cez celé ihrisko preloboval vysoko postavených hráčov súpera a vsietil dôležitý úvodný gól. Napriek enormnej snahe nedokázala Chorvátska jazda počas celého zápasu nájsť recept na pevnú obranu súpera. Dôkazom je 10 zblokovaných streleckých pokusov. Naopak nebezpečnejší bol tím Migo. Ešte v 1.polčase trafil z brejku Ternuščák žrď a v druhom polčase rozhodol definitívne o výsledku tri minúty pred koncom Mišiak.

{youtube}ERaHsHI9q3M&index=1&list=PLIXeteQhEBSnUfv91VRW8g2qFEraUCPcr&t=37s{/youtube}

Squadra - Chorvátska jazda 1:5 (0:4)

Góly: 1´Šimon Cibula - 0:1, 5´Samuel Floch - 0:2, 7´Dominik Trnka - 0:3, 9´Michal Caban - 0:4, 12´Michal Pavlovský - 1:4, 16´Samuel Floch - 1:5

Do druhého zápasu nastúpila Chorvátska jazda poučená z úvodného duelu a lepšie zabezpečila defenzívu. "Chorvátom" výrazne pomohol vedúci gól Cibulu už v prvej minúte. Squadra príliš skoro vrhla všetky sily do útoku a doplatila na to. V druhej polovici prvého dejstva inkasovala z protiútokov ďalšie tri góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Po zmene strán už došlo len ku kozmetickej úprave výsledku, keď sa gólovo presadili oba tímy. Na čestný úspech Pavlovského odpovedal štyri minúty pred koncom svojim druhým gólom v zápase Floch. Chorvátska jazda vysokou výhrou výrazne oživila svoje šance na barážové finále a reprízu zápasu s tímom Migo.

{youtube}bw2l3QEbbvI&index=2&list=PLIXeteQhEBSnUfv91VRW8g2qFEraUCPcr{/youtube}

Migo - Squadra 5:0 (1:0)

Góly: 7´Adam Klinčík - 1:0, 15´Samuel Ternuščák - 2:0, 16´Patrik Foltáni - 3:0, 17´Miroslav Bartoš - 4:0, 19´Adam Klinčík - 5:0

Pred posledným zápasom základnej skupiny boli karty rozdané jasne. Tím Migo mohol prehrať o dva góly a zabezpečil by si postup do finále. Squadra musela vsadiť všetko na jednu kartu, keďže potrebovala výhru minimálne o tri góly. V pohode hrajúci tím Migo kontroloval počas celého zápasu dianie na palubovke a trpezlivo čakal na svoje šance. Prvú veľkú možnosť ešte nevyužil Bartoš, ale v 7 min. sa už nemýlil Klinčík a prakticky rozhodol o postupe svojho tímu do finále. V druhom polčase pridal Migo v rozpätí od 15 do 19 minúty ďalšie štyri góly a svoj postup do finále spečatil druhou výhrou a celkovým skóre 7:0. Squadra skončila pri svojom prvom pokuse o postup na Lenivú loptu na poslednom 3.mieste.

Penaltový rozstrel: Dominik Trnka - 0:1

Vo finálovom play-off zápase už išlo naozaj do tuhého. Víťaz zápasu získal poslednú vstupenku na hlavný turnaj Lenivá lopta 2017. Podľa výsledkov v skupine bol miernym favoritom tím Migo. Lenže vo finále sa hral najmä v prvom polčase mimoriadne opatrný futsal z oboch strán. Ani jeden z tímov nechcel urobiť chybu, ktorá by v prípade inkasovaného gólu znamenala obrovskú výhodu pre súpera. Za zmienku stojí snáď len rýchly protiútok "chorvátov", ktorý však zastavil kapitán Bartoš nedovoleným zákrokom. Po prestávke prebrali taktovku zápasu chorváti a s ďalekonosnou strelou Čiefa po zemi mal čo robiť zadný hráč tímu Migo Lakomčík. O malú chvíľu sa na Lakomčíka rútil Caban, ale ani on, ani dorážajúci Floch nenašli spôsob ako dostať loptu do brány tímu Migo. Caban to skúšal aj v 16 min., ale s jeho strelou spoza obrancu si Lakomčík opäť poradil. Keď sa neujal ani strelecký pokus Môlčana, dospel zápas k penaltovému rozuzleniu.

Rozstrel začal tím Migo. Loptu si vzal kapitán Bartoš, ale netrafil bránu. Na druhej strane neuspel Môlčan. Ternuščák taktiež netrafil bránu. Strelecká mizéria pokračovala ďalej v podaní Cabana. Lokša tesne minul. A potom prišiel na rad Dominik Trnka, ktorý strelou do stredu brány otvoril skóre. V ťažkej situácii sa ocitol Adam Klinčík, pretože musel dať. Bohužiaľ len opečiatkoval žrď a bolo rozhodnuté. Z premiérového postupu na hlavný turnaj sa mohli začať radovať hráči Chorvátskej jazdy. Tento tím bol vo finále o niečo aktívnejší, keď pomer striel na bránu bol 5:1 v prospech víťaza.