Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

FK Plus - víťaz Lenivej lopty 2014

 

Kompletnú fotogalériu z Lenivej lopty 2014, ktorej autorom je z väčšej časti fotograf Marián Sokol nájdete TU.

Darebáci 2014

Podobne ako každý rok aj tentoraz po turnaji 2014 nastali v tabuľke tímov pre nasadzovanie opäť výrazné zmeny. Na čelo sa po 3 rokoch vrátili Darebáci a najvýraznejší posun smerom hore zaznamenal čerstvý víťaz FK Plus.

Michal Pančík a Gabriel Snitka

Celková tabuľka strelcov Lenivej lopty sa presne štatisticky spracúva od roku 2009, čiže z celkového počtu 12 ročníkov je spracovaná presná polovica - 6 ročníkov. Oproti minulému roku sa udialo niekoľko zmien a tou najvýznamnejšou je fakt, že na 1.mieste sa v tejto tabuľke osamostatnila legenda turnaja a hráč Darebákov - Michal Pančík.

FK Plus - víťaz Lenivej lopty 2014

12.ročník Lenivej lopty sa uskutočnil v sobotu 20.decembra v telocvični ZŠ Brusno. Turnaj opäť priniesol neopakovateľné momenty a zážitky. Boli sme svedkami niekoľkých rekordov a jedného z najkvalitnejších finále v histórii turnaja. Z pozície nováčika turnaja sa až na vysnený vrchol prepracoval tím FK Plus.

FK Plus - víťaz baráže

V nedeľu popoludní 14.decembra sa odohral v telocvični ZŠ Brusno kvalifikačný turnaj o dve postupové miesta do hlavného turnaja Lenivá lopta 2014. Pôvodne sa baráže malo zúčastniť 7 tímov, ale v poslednom týždni odriekli účasť 2 tímy (Schalke a Mária Huta). Kvalifikačného turnaja sa zúčastnilo 5 tímov - Mladé pušky, Dorastenci, Umelci a Ráztočan, FK Plus a Partizán Osrblie.

Hotel Brusno

Dnes večer sme sa v Hoteli Brusno dozvedeli zloženie základných skupín a barážovej skupiny Lenivej lopty 2014. Za účasti zástupcov z väčšiny tímov sa najprv žrebovala nedeľná baráž a následne základné skupiny.

Už zajtra tu máme žrebovanie základných aj barážových skupín 12.ročníka Lenivej lopty. V nedeľu sa potom odohrá 10 zápasov baráže, ktoré určia záverečných dvoch účastníkov hlavného turnaja. Od roku 2009, kedy sme sa stali mediálnym partnerom turnaja, nechýba naša kamera pri rozhodujúcich momentoch a zápasoch turnaja. Predvčerom sme si pre vás pripravili v rámci hitparády TOP 10 zápasov, ktoré sa od roku 2009 svojou dramatickosťou a kvalitou nezmazateľne zapísali do histórie turnaja zlatými písmenami, zápasy od 10. po 6.miesto. Dnes si ukážeme poradie od 5. po 1.miesto.

Lenivá lopta - logo

12.ročník Lenivej lopty sa už nezadržateľne blíži a o pár dní tu už máme dlho očakávané žrebovanie základných aj barážových skupín. Od roku 2009, kedy sme sa stali mediálnym partnerom turnaja, nechýba naša kamera pri rozhodujúcich momentoch a zápasoch turnaja. Dnes sme si pre vás pripravili hitparádu TOP 10 zápasov, ktoré sa od roku 2009 svojou dramatickosťou a kvalitou nezmazateľne zapísali do histórie turnaja zlatými písmenami. V prvej časti si predstavíme zápasy od 10. po 6.miesto.

Organizátori Lenivej lopty

Dnes si uzavrieme hitparádu naj foto momentov z Lenivej lopty od roku 2009. Ako posledný si ukážeme minulý ročník 2013. Autorom nádherných foto momentov z roku 2013 je opäť dlhoročný fotograf Lenivej lopty Marián Sokol (na fotografii v modrom).

Keďže sa nám termín turnaja Lenivá lopta 2014 - 20.december - nezadržateľne blíži, prinášame vám podrobné informácie o žrebovaní hlavného turnaja aj barážového turnaja o posledné 2 voľné miesta na turnaji. Žrebovanie sa uskutoční v sobotu 13.12.2014 o 19:00 v spodných priestoroch Hotela Brusno. Organizačný tím samozrejme všetkých hráčov a fanúšikov turnaja srdečne pozýva na žrebovanie.

Lenivá lopta - logo

Minule sme si ukázali naj foto momenty Lenivej lopty z rokov 2009 a 2010. Dnes sme pre vás pripravili archívne zábery z rokov 2011 a 2012. Autorom fotografií je dlhoročný fotograf Lenivej lopty Marián Sokol.

Organizátori Lenivej lopty

V tomto článku by sme chceli oceniť dlhoročnú prácu nášho fotografa pre Lenivú loptu Mariána Sokola. Aj on je od roku 2009 neodmysliteľnou súčasťou tohto populárneho turnaja.

Lukáš Sopko

Na záver bilancovania individuálnych cien Lenivej lopty tu máme najhodnotnejšie ocenenie – najlepší hráč turnaja. Táto cena sa podobne ako najlepší strelec udeľuje od vzniku turnaja v roku 2002, ale až na rok 2003 sa doposiaľ nepodarilo zohnať menoslov víťazov tejto ceny do roku 2008.

Cena pre najlepšieho strelca turnaja sa udeľuje od 1.ročníka Lenivej lopty a spoločne s cenou pre najlepšieho strelca je najstarším individuálnym ocenením na turnaji.

Fair play

Ďalšou cenou, ktorá sa od roku 2010 každoročne udeľuje na konci turnaja Lenivá lopta je Cena Fair-Play. Táto cena sa udeľuje skutočným športovým osobnostiam, ktoré akýmkoľvek spôsobom výrazne prispeli k rozvoju turnaja. Či už svojim férovým vystupovaním alebo hrou. Je to ocenenie športových rytierov.