Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Stredoslovenský futbalový zväz

Ročník 2017 priniesol množstvo krásnych zápasov, prekvapujúcich výsledkov a do popredia sa dostali nové tímy. Najlepší útok mali Zhavranelí bratia, najlepšiu obranu Dynamo Oremlaz. Jediným tímom, ktorý nezískal ani bod bola KOMA a tímu CLC Úlovok stačili na prienik medzi najlepších osem družstiev tri body. Pozrite si oficiálne poradie tímov, ktoré je dôležité pre nasadzovanie v ročníku 2018.

PARK SNOW Donovaly - hlavný partner Lenivej lopty 2017

Tohtoročný víťaz Lenivej lopty získal za prvenstvo do svojho vlastníctva na jeden rok putovný pohár. Okrem toho získali Zhavranelí bratia aj hlavnú cenu turnaja od partnera PARK SNOW Donovaly.

Zhavranelí bratia - víťaz Lenivej lopty 2017

Po dvojročnej prestávke sa v sobotu 9.decembra uskutočnil v telocvični v Brusne 13.ročník futsalového turnaja Lenivá lopta. Napriek neúčasti Drink Teamu, Márie Huty či ZŠ Brusno priniesol turnaj veľmi vyrovnané, divácky veľmi atraktívne a kvalitné zápasy. Na turnajovej scéne zažiarili opäť nové tímy a na vysnený vrchol dokráčal tím, ktorý v priebehu turnaja vytvoril najsilnejší kolektív - Zhavranelí bratia.

Pohostinstvo u Klesa - Slovenská Ľupča

Pred týždňom sme si predstavili jednu zaujímavú individuálnu štatistiku turnaja - najviac víťazných gólov na turnaji Lenivá lopta. Dnes sa zameriame na inú zaujímavosť, ktorá je však neoddeliteľnou súčasťou Lenivej lopty. Penaltové rozstrely rozhodujú v play-off zápasoch o úspechu a neúspechu tímov. Od roku 2008 (vtedy zvíťazil Drink Team vo všetkých troch play-off zápasoch v riadnom hracom čase) sa víťaz turnaja nevyhol penaltovému rozstrelu.

COOP Jednota

V nedeľu podvečer 3.decembra sme v telocvični ZŠ Brusno spoznali meno posledného účastníka hlavného turnaja Lenivej lopty 2017. V trojčlennej baráži sa z postupu po dramatickej penaltovej koncovke radovali hráči Chorvátskej jazdy. Čierny Peter zostal v rukách výborne hrajúceho tímu Migo.

SSFZ

Vo štvrtok podvečer sa v Kaviarni u Regrútov v Brusne konalo žrebovanie baráže a základných skupín 13.ročníka Lenivej lopty. Za prítomnosti zástupcov takmer všetkých tímov sa postupne žrebovali tímy zo štyroch výkonnostných košov. Ako prvý tím bol vyžrebovaný nováčik turnaja Young Boys, ktorý sa predstaví v otváracom zápase celého turnaja proti semifinalistovi z roku 2012 Matrixu.

Futsalový turnaj Lenivá lopta je o priateľstvách, vzájomnom rešpekte medzi hráčmi, dobrej atmosfére a tradícii. Práve tieto vlastnosti robia z turnaja významnú športovo-spoločenskú udalosť, ktorá už dávno prerástla hranice obce Brusno a je známa v celom Banskobystrickom kraji. Pamätníci už čoskoro 13 ročnej tradície turnaja si isto spomínajú na mnohé nezabudnuteľné futsalové zápasy, veľké tímové aj individuálne výkony, či rôzne výnimočné okamihy, ktoré však časom zapadnú prachom a vytratia sa z mysle.

Úlovok

Najlepším zápasom Lenivej lopty 2011 bola semifinálová dráma medzi Ofsajt Teamom a Darebákmi. Favoritom duelu boli vo veľkej forme hrajúci Darebáci. Dovtedy vyhrali všetky svoje štyri zápasy na turnaji, vsietili 8 gólov a neinkasovali ani raz. Lenže ich súper Ofsajt Team predviedol svoj najlepší tímový výkon na turnaji a bol z toho nezabudnuteľný zápas, ktorý sa zaradil do zlatého fondu Lenivej lopty. Pripomeňme si pamätný zápas očami kapitána Ofsajt Teamu Samuela Knižku.

Aj v tomto roku sa budú počas záverečného vyhlasovania výsledkov oceňovať aj najlepší individuálni hráči turnaja - najlepší hráč, najlepší strelec a najlepšie brániaci hráč Lenivej lopty. Práve ocenenie pre najlepšie brániaceho hráča turnaja je najmladším a doteraz bolo od roku 2012 udelené trom hráčom.

Po trojročnej prestávke sa nezadržateľne blíži 13.ročník Lenivej lopty. O titul halového šampióna v zápasoch na malé brány si to v sobotu 9.decembra rozdá v telocvični v Brusne 16 špičkových tímov. Ešte predtým sa však uskutoční žrebovanie turnaja, kde spoznáme rozpis baráže o posledné postupové miesto, aj rozdelenie tímov do základných skupín. Žrebovanie sa uskutoční vo štvrtok 30.novembra od 18:00 v priestoroch Kaviarne u Regrútov. Organizačný tím srdečne pozýva kapitánov a hráčov všetkých tímov, ako aj fanúšikov turnaja na žrebovanie 13.ročníka Lenivej lopty.

Náš futbalový portál www.futbalshviezdickou je od roku 2009 hlavným mediálnym partnerom futsalového turnaja Lenivá lopta. Súčasťou našej podpory je od ročníka 2009 aj vyhlasovanie najlepších štyroch hráčov turnaja do All - stars. Za šesť ročníkov sa do All - stars Lenivej lopty dostalo už dvadsať hráčov, z toho štyria hráči sa do najlepšieho výberu dostali už dvakrát: Martin Sedliak (Expres Hiadeľ), Michal Pančík (Darebáci), Lukáš Sopko (KOMA) a Matej Citara (KOMA).

Po dvojročnej prestávke sa trochu v netradičnom čase už 9.decembra 2017 uskutoční 13.ročník významného futsalového turnaja na malé brány v okolí Banskej Bystrice Lenivá lopta 2017. V hlavnom turnaji sa v telocvični ZŠ Brusno opäť predstaví 16 tímov.