Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Lenivá lopta napíše zajtra už svoju 7.kapitolu. Po nultom ročníku v roku 2002 sa na ZŠ v Brusne odohrá 6.ročník. Mrzí nás, že z predchádzajúcich ročníkov sa nezachovalo veľa materiálov v podobe fotografií alebo videí. Aj preto sa rozhodol tím futbalshviezdickou v spolupráci s organizátormi turnaja vytvoriť bohatý materiál z turnaja v podobe fotografií, videí, podrobnejších štatistík a rozsiahlej reportáže. 

Aj napriek tomu sme sa pokúsili vytvoriť článok o histórii Lenivej lopty od jej vzniku až po dnes. Prajeme príjemné spomínanie pre pamätníkov tohto turnaja.

 

2002 - Prvým šampiónom je Drink Team

V nultom ročníku turnaja sa stal majstrom Drink Team zložený väčšinou z bývalých úspešných futbalistov FK 34 Brusno, ktorí v sezóne 2001/2002 vybojovali postup z 5.ligy skupiny C do 4.ligy skupiny juh. Porazeným finalistom boli Darebáci a z bronzu sa radovali Rakári.

Zostava Drink Teamu:

Peter Mokroš, Marián Pejko, Pavol Urbančok, Pavol Citara, Peter Francisty, Ján Hájek

 

2003 - Dokonalý revanš Darebákov

V 1.ročníku pri rekordnej účasti 16 tímov, sa hralo systémom 4 skupiny po 4 tímoch, v skupine hral každý s každým a do štvrťfinále postúpili prvé dva tímy z každej skupiny. Obhajca Drink Team na ceste do finále postupne zdolal Lučatín(Sršne), Dynamo Oremlaz, Tiga Team (2:0), vo štvrťfinále Načo Názov a v semifinále ZŠ Brusno (4:0). Darebáci aj s posilami postupne vyradili Erland, Old Boys a Starú Dedinu, vo štvrťfinále po penaltovom rozstrele Lučatín (Sršne), v semifinále Rakárov 2:1. Vo finále sa Darebákom podaril dokonalý revanš spred roka, keď síce vo finále prehrávali 0:1, ale 2 gólmi Michala Pančíka otočili priebeh stretnutia. Michal Pančík sa stal aj najužitočnejším hráčom turnaja. V súboji o bronz deklasovali Rakári ZŠ Brusno 10:1 a Miroslav Haviar sa aj vďaka 4 gólom z tohto stretnutia stal najlepším strelcom turnaja.

Zostava Darebákov:

Milan Šuhajda, Peter Ferianc, Maroš Gera, Michal Núdzik, Michal Pančík, Marek Kindernay, Tomáš Oravec

 

2004 - Víťazia futbalisti z Brusna

V 2.ročníku sa zišla ešte silnejšia konkurencia. Presvedčili sa o tom najmä obhajcovia titulu Darebáci, ktorí sa tentoraz nedostali ani do semifinále. Finálovú miestenku si opäť zabezpečil Drink Team. Základnú skupinu prešiel sebavedomo, keď stratil iba 2 body za bezgólovú remízu s Hasičmi. Hráči Drink Teamu možno ani netušili, že vo finále si zmerajú sily so súperom, ktorého v otváracom zápase turnaja zdolali hladko 4:0 - FK 34 Brusno. FK 34 od prehry v prvom stretnutí už neskôr nestratil ani bod a vo finále dokonale zaskočil favorita. Po víťazstve 6:3 získali titul futbalisti. Bol to posledný titul, ktorý získal iný tím ako Drink Team. Bronz vybojovali Starci (starí páni FK 34 Brusno).

Zostava FK 34 Brusno:

Andrej Smida, Zdeno Hauer, Matúš Bošeľa, Ján Francisty, P.Zlevský, P.Keller

 

2005 - Drink Team je ako Dream Team

Dovtedy ani odvtedy na turnaji netriumfovalo mužstvo jasnejšie ako v roku 2005. Drink Team doslova valcoval svojich súperov. Ale poďme po poriadku. Do popredia sa dostáva mladý tím FC 3skáč. V základnej skupine poráža Celtic i Starú Dedinu. Aj napriek prehre s Darebákmi postupuje do štvrťfinále z 1.miesta. Darebáci aj s posilami z 1.ligy ,víťaz z roku 2003, končia šokujúco v základnej skupine na štíte Celticu. FC 3skáč suverénne zvláda vo štvrťfinále Načo Názov 5:1 a v semifinále aj Dynamo Oremlaz 2:0. Drink Team po suverénnom postupe zo základnej skupiny zvalcuje vo štvrťfinále Celtic 4:0, v semifinále Sršne 3:0. V súboji o 3.miesto dosahuje historický úspech Dynamo Oremlaz. Finále je jednoznačnou záležitosťou favorita. Pri výsledku 5:1 znie už 1 minútu pred koncom finále pre Drink Team zaslúžene pieseň We are the champions. Po 3 rokoch sa Drink Team vracia na vrchol a začína sa jeho éra. 

Zostava Drink Teamu: Peter Chromek, Andrej Smida, Ján Francisty, Miroslav Kelemach, Pavol Urbančok, Peter Jančiar, Marián Pejko a Róbert Nikel, tréner: Peter Mokroš

 

2006 - Vo finále rozhodujú penalty

V roku 2006 sa do finále prebojovali obhajcovia titulu Drink Team a nováčik turnaja Autopela. V najtaktickejšie vedenom finále v histórii Lenivej lopty sa po prvýkrát nerozhodlo v riadnom hracom čase (1:1) a tak museli prísť na rad penalty. Keďže Drink Team z troch premenil 2 a Autopela len 1 penaltu, tú rozhodujúcu zahodil Martin Sokol,  obhájil tím okolo kapitána Petra Chromeka titul z predchádzajúceho roka. Až na finálovú drámu si Drink Team počínal suverénne, keď vo štvrťfinále zdolal Ráztoku hladko 4:0 a v semifinále Dobrú Partu. Bronz si vybojovali práve hráči Dobrej Party, ktorí mali vo svojom kádri aj najlepšieho strelca turnaja Malčeka.   

Zostava Drink Teamu: Peter Chromek, Andrej Smida, Ján Francisty, Miroslav Kelemach, Marián Pejko, Róbert Nikel, Peter Francisty a Marián Kováč, tréner: Peter Mokroš 

 

2008 - Zlatý hattrick Drink Teamu

Keďže v roku 2007 sa turnaj z technických príčin neorganizoval, o rok neskôr bola chuť tímov zúčastniť sa opäť veľká. Organizátori sa rozhodli zredukovať počet zúčastnených tímov zo 16 na 12. Tímy sa rozdelili do troch štvorčlenných skupín a do štvrťfinále postúpili prví dvaja a dvaja najlepší z tretích miest. To zachránilo obhajcov, Drink Team, pred vypadnutím zo skupiny. Tentoraz nepôsobil tím vedený Petrom Mokrošom tak kompaktne ako v minulých rokoch. V základnej skupine prehral s Darebákmi, zdolal Sršne a postup vybojoval remízou (1:1) s Načo Názov. Od štvrťfinále to však už bol ten starý tím, ktorý už nikto nedokázal na ceste do šiesteho finále zastaviť. V rozhodujúcich chvíľach rozhodla skúsenosť na strane Drink Teamu. Vo štvrťfinále zmietol FC3skáč (4:0) a v semifinále zvládol aj Načo Názov (1:0), s ktorým v skupine remizoval. Druhým finalistom turnaja sa stalo najväčšie prekvapenie, Expres Hiadeľ, ktorý sa naozaj ako expres prirútil do finále. V základnej skupine zvládol postupové ciele v súbojoch s Dorastencami, Rakármi a Dynamom Oremlaz. Vo štvrťfinále zdolal najtesnejšie Darebákov (1:0) a v semifinále ďalšie prekvapenie turnaja Komu. Po remíze 2:2 v riadnom hracom čase, vyhral Hiadeľ na penalty 1:0.  V súboji o bronz uspel Načo Názov, keď zdolal Komu 3:2. Vo finále diktoval od začiatku tempo zápasu Drink Team keď postupne viedol už 3:0 a 5:1, aby napokon triumfoval po výsledku 6:4. Drink Team tak skompletizoval zlatý hattrick, ale ako poznáme ich hráčov, budú chcieť v tomto roku pridať ďalší titul. Konkurencia si však už brúsi zuby, a tak pred zajtrajším turnajom sa natískajú dve otázky. Predĺži Drink Team sériu titulov, alebo sa nájde tím, ktorý im vezme majstrovskú korunu? Uvidíme zajtra v telocvični ZŠ Brusno. V každom prípade prinesieme z tohto podujatia bohaté spravodajstvo. Môžete sa tešiť nielen na fotografie, ale aj videá z najlepších zápasov. 

Zostava Drink Teamu: Peter Chromek, Andrej Smida, Ján Francisty, Miroslav Kelemach, Róbert Nikel, Pavol Urbančok, Marián Pejko a Marián Kováč, tréner: Peter Mokroš

Pin It