Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Do štartu 9.ročníka Lenivej lopty zostávajú naozaj už len hodiny. 12 zúčastnených tímov urobilo určite v príprave všetko, aby uspeli. K tradičnej 11tke tímov pribudol v tomto roku 1 nováčik. Ale poďme pekne po poriadku, podľa rebríčka tímov z posledných 2 rokov (2009,2010):

Darebáci

Tím manažovaný Martinom Fortiakom nechýbal ani v jednom ročníku turnaja a vždy patril k jeho veľkým favoritom. Inak tomu nebude ani tentoraz. Mužstvo sa už tradične môže oprieť o hráča Dukly Banská Bystrica Michala Pančíka, ktorý sa vždy veľmi rád zúčastní. V minulom roku sa premiérovo v drese Darebákov predstavil aj brat Michala Pančíka Juraj, hráč Železiarní Podbrezová, a bol výrazným oživením turnaja. Ďalšími dôležitými hráčmi tímu sú domáci Milan Šuhajda, ktorý v minulom roku chýbal, Jozef Vierik, Michal Núdzik, Peter Ferianc, Maroš Gera a Tomáš Oravec, ktorý sa však v nedeľu zranil a jeho štart je ohrozený. Najväčší úspech Darebákov sa viaže na rok 2003, kedy sa stali víťazmi Lenivej lopty po finálovej výhre 2:1 nad Drink Teamom. Okrem toho sa ešte prebojovali 2krát do finále. V 1.ročníku nestačili na Drink Team a prehrali 1:4, v 2009 prehrali po finálovom jedenástkovom rozstrele s Dynamom Oremlaz. V historickej tabuľke Lenivej lopty patrí Darebákom 2.miesto.

Najväčšie úspechy:

1.miesto - 2003, 2.miesto - 2002, 2009, 4.miesto - 2010 

Najväčšie individuálne ocenenia:

2003 - Michal Pančík - najlepší hráč turnaja

Dynamo Oremlaz

Tím z jednej ulice, ktorý má azda ako jediný tím v turnaji, mužstvo zložené z domácich hráčov. Medzi opory tímu patrí čerstvý 50tnik Pavol Lihan, strelec tímu Matej Parobek, úspešný dlhoročný hráč Brusna František Kelemach, Matej Kordík, či najstarší hráč Oremlazu kapitán Milan Parobek. Sila tohto mužstva je však aj v zálohe. Tímu dorastá kvalitná generácia hráčov, z ktorých niektorí už dosiahli na titul v roku 2009 - Michal Uhrík, Filip Pšenko. Medzi ďalších kvalitných hráčov patria Lukáš Uhrík, Viktor Lihan a Radoslav Majer. Správnu taktiku by mohol naordinovať z lavičky Janko Vaník, ktorý sa taktiež zaslúžil o majstrovský titul v roku 2009. Oremlaz má z čoho vyberať, tak sa nechajme prekvapiť aká bude konečná zostava tímu. Najväčší úspech Dynama Oremlaz sa viaže na už spomínaný rok 2009, v ktorom Oremlaz dokráčal až na samý vrchol. V penaltovej dráme s Darebákmi rozhodol Pavol Lihan. Dynamu Oremlaz patrí v historickej tabuľke Lenivej lopty zatiaľ 3.miesto.

Najväčšie úspechy:

1.miesto - 2009, 3.miesto - 2005

Najväčšie individuálne ocenenia:

2009 - Pavol Lihan a Michal Uhrík - zaradení do all-stars turnaja

KOMA

Obhajcom titulu z minulej sezóny je tím KOMy, ktorý sa v tomto roku predstaví na turnaji po 4.krát. Kapitánom obhajcu bude podľa všetkého opäť Matej Vaník. Oporou zadných radov bude Matej Citara. Korunu kráľa strelcov bude obhajovať Lukáš Sopko. Chýbať nebudú ani Tomáš Brna, Rastislav Daniš, Peter Rebek a benjamín tímu Tomáš Dutka. Dlho to vyzeralo na vážkach s účasťou Miroslava Pavúka, ale napokon sa na turnaji predstaví. Minuloročný titul sa KOMA pokúsi obhájiť v plnej sile a v nových dresoch od JOMy, ktoré vyhrali ako hlavnú cenu. Čaká ich však veľmi ťažká úloha, keďže konkurencia ešte narástla. Obhajcu môžeme vidieť hneď v otváracom zápase turnaja proti Drink Teamu.

Najväčšie úspechy:

1.miesto - 2010, 4.miesto - 2008

Najväčšie individuálne ocenenia:

2010 - Lukáš Sopko - najlepší hráč turnaja + najlepší strelec turnaja

2010 - Matej Citara a Lukáš Sopko - zaradení do all-stars turnaja

Drink Team

Najúspešnejší tím v histórii Lenivej lopty. Žiadny iný tím nemá toľko titulov ako Drink Team, žiadny iný tím nemá toľko finálových účastí ako Drink Team. Kapitánom partie bývalých hráčov Brusna je Peter Chromek. Ďalšími dôležitými súčasťami družstva sú Miroslav Kelemach, Róbert Nikel, Marián Kováč, Pavol Urbančok, Andrej Smida a Ján Francisty. Hviezdne obsadenie v tomto roku pravdepodobne nedoplní Marián Pejko. Jeho postoj ohľadom turnaja po zmene organizátorov nás mrzí, pretože patril k trojici hráčov s najväčším počtom titulov na turnaji, ale neostáva nám nič iné ako rešpektovať jeho rozhodnutie. Necháme sa teda prekvapiť kto zaujme jeho miesto. Ako už tradične z lavičky bude riadiť dianie tímu Peter Mokroš. Po minuloročnom vyradení vo štvrťfinále sa chce Drink Team vrátiť medzi najlepších a tešíme sa na jeho vystúpenie. Veľa napovie už otvárací duel proti obhajcom z KOMy. Najväčšie úspechy tím dosiahol v rokoch 2002, 2005, 2006 a 2008, keď sa stal víťazom turnaja a dosiahol aj cenný zlatý hattrick, ktorý sa bude len veľmi ťažko prekonávať.

Najväčšie úspechy:

1.miesto - 2002, 2005, 2006, 2008, 2.miesto - 2003, 2004, 3.miesto - 2009

Najväčšie individuálne ocenenia:

2009 - Peter Chromek - najlepší strelec turnaja

2009 - Peter Chromek - zaradený do all-stars turnaja

 
Pin It