Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

9.ročník populárneho halového turnaja v Brusne - Lenivá lopta 2011, svojou úrovňou opäť o niečo zdvihol úroveň turnaja. Diváci mali možnosť vidieť kvalitné duely už počas základných skupín a kvalita zápasov sa ešte zvýšila v play-off. Už tradične 12 tímov bojovalo v sobotu 17.12.2011 v telocvični ZŠ s MŠ Brusno o titul najlepšieho halového tímu. Fotogalériu z turnaja nájdete TU.

Po záverečnom 30.zápase môžeme pridať na putovný pohár štítok s menom nového víťaza. Svoj druhý finálový pokus o zisk titulu využil Expres Hiadeľ. Zaradila sa tak k doterajším víťazom Lenivej lopty - Drink Teamu, Darebákom, FK 34 Brusnu, Dynamu Oremlaz a KOMe. Expres Hiadeľ teda pri svojej 5.účasti dokráčal až na samý vrchol. Po výborných predstaveniach tohto tímu v roku 2008, kde sa dostal nečakane až do finále a prehral s Drink Teamom 4:6, nastal v posledných 2 rokoch v tíme útlm. V roku 2009 sa ešte prebojoval do štvrťfinále, ale minuloročný neúspech, keď Expres skončil v základnej skupine spôsobil, že si tento tím musel obhajovať svoju účasť v náročnej baráži.

Proti nováčikovi z Matrixu nastúpil len so 4 hráčmi (Sedliak, Balik, Snitka a Púchy). Kapitán tímu Mlynarčík bol zranený a podporil tím len z lavičky. Ťažký zápas nakoniec Hiadeľ s vypätím všetkých síl zvládol. Viedol 2:0 a nakoniec sa rozhodovalo na penalty, kde posunul Hiadeľ do turnaja Púchy. Ten však už za Expres na turnaji nenastúpil. Uzdravil sa kapitán Mlynarčík a do tímu pribudli Nosko zo Závadky nad Hronom a iba 15 ročný talent Dukly Banská Bystrica Tomáš Zázrivec z Medzibrodu. Videogalériu z turnaja nájdete TU.

Expres Hiadeľ vstúpil do turnaja vo veľkom štýle, keď si bez väčších ťažkostí poradil s nováčikom turnaja Chlapcami z Dukly 3:0. Hlavnou hviezdou tohto zápasu bol dvojgólový Snitka. V druhom zápase narazil Hiadeľ na obhajcu titulu KOMu. Vyrovnaný zápas až do posledných sekúnd, rozhodol 19 sekúnd pred koncom svojim gólom Zázrivec. V záverečnom zápase skupiny stačilo Hiadľu proti štvornásobnému šampiónovi turnaja Drink Teamu remizovať. Ale aktívnou hrou s dobre organizovanou defenzívou zvládli aj túto náročnú prekážku. 2 gólmi Snitku vyhrali 2:1. Ten víťazný strelil v poslednej minúte. Expres si tak zabezpečil priamu účasť do štvrťfinále. Tam už naň čakala Mária Huta. Expres viedol gólom Zázrivca, ale Bošeľa vyrovnal a rozhodnutie priniesol až penaltový rozstrel. V ňom sa presadil penaltový špecialista Sedliak, ktorý vsietil 3 góly a posunul svoj tím medzi 4 najlepšie tímy na turnaji. V semifinále išlo o reprízu zápasu zo základnej skupiny. Proti Chlapcom z Dukly mal Expres neustálu prevahu a 2 gólmi v záverečnej fáze zápasu strhol výhru na svoju stranu. Vo finále začal Expres Hiadeľ aktívnejšie, vsietil úvodný gól a aj keď Ofsajt Team vyrovnal, neustále diktoval tempo a nakoniec zaslúžene triumfoval 4:1. Kapitán Expresu Mlynarčík spoločne so svojimi spoluhráčmi tak prebral cenný putovný pohár a nezmazateľne sa zapísal do histórie Lenivej lopty.

Oživením turnaja boli výkony Ofsajt Teamu a Chlapcov z Dukly. Obaja síce boli po skupinovej fáze na chvoste, ale neustále sa zlepšovali a v play-off predviedli nádherné zápasy. Najútočnejším tímom bol šampión z roku 2003 Darebáci, ktorého len krátky herný výpadok v 2.polčase semifinále proti Ofsajt Teamu vyradil od účasti vo 4.finále. Darebáci mali vo svojom strede najlepšieho strelca turnaja Juraja Pančíka so 6 gólmi, ale každý hráč v tíme dal minimálne 1 gól. Svoju pozíciu musel v baráži obhajovať aj Načo Názov, ale vďaka kvalitným výkonom v skupinovej fáze skončil na 5.mieste a zaznamenal svoj 2.najlepší výsledok na turnaji. Zlepšila sa aj Dobrá Partička a svoj štandard zahrala Mária Huta. Ústup z pozícií zaznamenali Dynamo Oremlaz, ktoré nevyhralo ani jeden zo 4 zápasov, Drink Team, ktorý stroskotal v osemfinále na penaltách, Keia Kaha či KOMA. Obhajca mohol dopadnúť ešte horšie nebyť diskvalifikácie ZŠ Brusno. Školáci sa zlepšovali každým zápasom a nebyť účasti 9 hráča v osemfinále, čo pravidlá nepovoľujú mohol si zahrať medzi 8 najlepšími tímami. 

Sympatická bola návštevnosť na turnaji počas celého dňa. Aj napriek obmedzenej kapacite telocvične bolo počas celého dňa plno a nielen finálový zápas sledovalo viac ako 100 ľudí. Kvalita zápasov bola opäť o niečo vyššia ako v roku 2010 a medzi tímami bola ešte väčšia vyrovnanosť. Padlo o 15 gólov viac (83) ako v roku 2010 (68). Výmena generácií, ktorou turnaj prebieha už 2-3 roky pokračovala aj tentoraz. Najlepšie sa to prejavilo v zmene poradia v dvojročnej klasifikácii tímov, ktoré je dôležité pri nasadzovaní tímov v ďalšom roku. O rok nás čaká jubilejný 10.ročník - Lenivá lopta 2012 a s jeho prípravou sme začali už teraz a veľmi sa naň tešíme.