Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Dnes popoludní sa v telocvični ZŠ Brusno uskutočnili prvé 2 barážové zápasy o postup na turnaj Lenivá lopta 2011.

1. zápas

Matrix - EXPRES HIADEĽ 2:2 (0:1) a 2:3 na penalty

Góly: 3´Marek Balík - 0:1, 14´Martin Sedliak - 0:2, 14´Juraj Samuelčík - 1:2, 15´Peter Kukula - 2:2, rozhodujúcu penaltu premenil Šimon Púchy

Zostavy:

Matrix - Ivan Belluš (Medzibrod), Martin Bobok (Lučatín - kapitán), Peter Kukula (Heľpa), Marek Očenáš (Brezno), Martin Rajčok (Medzibrod) a Juraj Samuelčík (Medzibrod)

Expres Hiadeľ - Martin Sedliak, Šimon Púchy, Marek Balík a Gabriel Snitka

Rozhodca: Vladimír Kosec

Štatistiky: góly 2:2, strely 18:14, žrde 2:0

Hneď úvodný duel baráže priniesol vynikajúci futbal, ktorý sa hral v obrovskom tempe. Tímy sa dohodli na hracom čase 2x10 minút, keďže Hiadeľ nastúpil na zápas len s 5 hráčmi na súpiske, aj to bol zranený kapitán Hiadľa Mlynarčík. V prvých dvoch minútach mali viac z hry hráči nováčika Matrixu a na Martina Sedliaka vyslali 2 nebezpečné strely. Skúsenejší Hiadeľ čakal trpezlivo na príležitosť a v 3´min. sa do rýchleho brejku po odrazenej lopte dostal Balík a z polovice ihriska presnou strelou do prázdnej brány otvoril skóre - 0:1. Hiadeľ sa dostal do výhody a na začiatku 5´min. sa po peknej kombinácii dostal k zakončeniu Púchy, ale nenamieril presne. V tej istej minúte boli hráči Matrixu blízko k vyrovnaniu. Od vlastnej brány podnikol rýchly výpad Očenáš a tvrdou strelou asi z 5 metrov za polovicou trafil brvno. V 7´min. zakombinoval Hiadeľ po osi Sedliak - Snitka - Balík a iba horšie spracovanie lopty znemožnilo Balíkovi pridať druhý gól.

Po prestávke zapli hráči Matrixu na vyšší rýchlostný stupeň a hneď v úvodnej minúte zavreli Hiadeľ pred vlastnú bránu. Po dlhom obliehaní sa dostal k streleckej príležitosti 1 meter od brány kapitán Bobok a ľavačkou nastrelil žrď. Hiadeľ tlak ustál a v 14´min. opäť udrel. Od vlastnej brány sa odtrhol Sedliak a presnú strelu z polovice ihriska už nedokázali príliš vpredu hrajúci hráči súpera zablokovať - 0:2. V tejto chvíli sa zdalo byť rozhodnuté, ale príliš malý počet hráčov Hiadľa si vybral svoju daň. Už o 24 sekúnd sa podarilo Matrixu pretlačiť loptu do siete. Samuelčík tienil Sedliakovi a pretlačil loptu do brány - 1:2. O ďalších 25 sekúnd už bolo vyrovnané. Prekvapujúcou strelou z uhla sa presadil Kukula - 2:2. O chvíľu nechýbalo veľa Bobokovej strele. Na druhej strane skúšal šťastie Sedliak (najlepší strelec turnaja v roku 2008), ale tvrdou strelou trafil dobre postaveného Očenáša. Rozhodnutie mohla priniesť 18´min. a strela Sedliaka cez celé ihrisko, ktorú nešťastne hlavičkoval Očenáš, ale našťastie pre Matrix išla lopta na rohový kop. A keď nerozhodol ani Samuelčík na druhej strane o postupujúcom do turnaja rozhodla penaltová lotéria.

Martin Bobok nedal, Šimon Púchy - 0:1, Samuelčík trafil žrď, Martin Sedliak - 0:2

Video zo zápasu:

{youtube}DD4botvPVhk{/youtube}

2.zápas

Načo Názov - Slza Team 2:2 (0:1) a 3:2 na penalty

Góly: 11´Pavol Lupták - 0:1, 18´Andrej Ľuptovčiak - 1:1, 25´Matúš Dekrét - 1:2, 26´Róbert Hermánek - 2:2, rozhodujúcu penaltu premenil Matúš Holécy

Zostavy:

Načo Názov - Andrej Ľuptovčiak (kapitán), Matúš Holécy, Ľubomír Lehocký, Miroslav Repčin, Marek Repčin, Róbert Hermánek

Slza Team - Peter Dubašák (kapitán), Marek Nemčok, Matej Baliak, Mário Gašperan, Matúš Dekrét, Pavol Lupták, Ján Gaboň

Štatistiky: góly 2:2, strely 24:15, žrde 1:0

Druhý zápas mal po dohode oboch tímov hrací čas 2x15 min. Oba tímy počas nich predviedli množstvo pekných futbalových momentov a ponúkli divákom krásny športový zážitok. Úvodná 10 minútovka patrila skúsenejšiemu tímu Načo Názov, ktorý pôsobil zohratejším dojmom a mal výraznú prevahu v držaní lopty. Veľkú šancu na otvorenie skóre nevyužil v 4´min. kapitán Načo Názov Ľuptovčiak. Slza Team sa nechal vylákať na súperovu polovicu, kde ju vybojoval Ľuptovčiak. Rútil sa sám na Gašperana, ale pokus o blafák mu nevyšiel a bolo po šanci. V 6´min. vystrelil nebezpečne Marek Repčin a Gašperan s námahou vyrazil strelu na rohový kop. Vo 8´min. opäť unikal Ľuptovčiak. Tentoraz sa rozhodol vystreliť z diaľky, ale Gašperan bol opäť pozorný. Postupne tlak favorita ustával a k slovu sa začal dostávať aj súper. Ako prvý skúšal šťastie 2 strelami z diaľky Gašperan, ale Lehocký v bráne Načo Názov dvakrát zblokoval strelu na roh. V 11´min. mal dobrú príležitosť Ľuptovčiak, keď sa snažil z bezprostrednej blízkosti po rýchlej kombinácii pretlačiť loptu za Gašperana, ale neuspel. Následne zakombinoval kapitán Slza Teamu Dubašák z Gaboňom a na konci akcie bol Dekrét, ktorý strelou z prvej prekonal Lehockého - 0:1. Do polčasu mohol vyrovnať Marek Repčin, ale pekné vysunutie od Hermáneka nezakončil presne. Ďalšiu veľkú možnosť po osi Hermánek - Holécy - Ľuptovčiak zneškodnil Gašperan. Z protiútoku ešte pohrozil na druhej strane Dekrét a zaznela siréna, ktorá ukončila 1.polčas.

Do 2.polčasu vstúpil Načo Názov s veľkou snahou rýchlo vyrovnať. Zvýšeným pohybom dostal súpera pod výrazný tlak a nútil ho k chybám. V 16´min. sa po jednej z chýb dostal k zakončeniu Marek Repčin a opäť našiel pozorného Gašperana. Ďalšia akcia už tímu Načo Názov vyšla. Štandardnú situáciu rozohral Holécy, Marek Repčin priťukol Ľuptovčiakovi a ten sám pred Gašperanom strelou medzi nohami vyrovnal - 1:1. Favorit pokračoval v tlaku a onedlho mal gól na nohe Marek Repčin. Zbavil sa brániaceho hráča, nebezpečne vystrelil, no Gašperan reflexívne vyrazil strelu. Ďalšia gólová možnosť, ktorú mal Hermánek skončila opäť na poslednom hráčovi Slza Teamu. V týchto fázach bol tlak tradičného účastníka Lenivej lopty obrovský. Po rohu Hermáneka trafil strelou z diaľky Lehocký brvno. Ďalšia rýchla rozohrávka autu po osi Ľuptovčiak - Marek Repčin skončila na Gašperanovi. Stav bol naďalej vyrovnaný a z ničoho nič udrelo na druhej strane. Slza Team predviedla perfektný aut. Baliak bleskovo prihral pred bránou stojacemu Dekrétovi a ten jemným tečom vrátil nováčikovi vedenie - 1:2. Do konca zostávalo 5 minút. Načo Názov vrhol všetko do útoku. O pár sekúnd rozohral Holécy priamy kop pred voľného Ľuptovčiaka, ale jeho zakončenie bolo málo razantné a nepresné. O minútu sa dostal k strele asi z 10 metrov Hermánek a strelou špicom k žrdi zaslúžene vyrovnal - 2:2. 3 minúty pred koncom fauloval unikajúceho Nemčoka v čistej šanci Holécy a bol vylúčený na 2 min. Slza Team ponúknutú výhodu nevyužila a poriadne ani neohrozila bránu súpera. O postupujúcom tak museli opäť rozhodnúť penalty.

Marek Repčin nedal, Ján Gaboň trafil žrď, Andrej Ľuptovčiak nedal, Marek Nemčok nedal, Matúš Holécy - 1:0, Mário Gašperan trafil žrď

Postup si teda zabezpečil Načo Názov a po kvalitnom výkone, určite najlepšom od zápasu o 3.miesto v roku 2008 sa môže pripravovať na Lenivú loptu 2011. Slza Team zložený z bývalých a terajších dorastencov Sokol Braväcovo si zaslúži veľkú pochvalu za výbornú úroveň barážového zápasu, keď bol k postupu rovnako blízko.

{youtube}qaIbetHrI6o{/youtube}

Expresu Hiadeľ a tímu Načo Názov srdečne blahoželám k postupu a veríme, že tieto náročné zápasy zmobilizovali oba tímy, aby nám aj na turnaji predviedli taký kvalitný futbal ako v baráži.