Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

KOMA

Víťaz z roku 2010 sa v minulej sezóne na vlastnej koži presvedčil, aké ťažké je obhájiť putovný pohár. Tento rok sa stabilná partia Vaník, Citara, Pavúk, Sopko, Brna, Dutka, Rebek, Daniš pokúsi nadviazať minimálne na úspech z roku 2008, kedy KOMA dosiahla na semifinále. Zisk titulu, ktorý dosiahla pred 2 rokmi by bol asi veľkým prekvapením. Základným cieľom tímu je však postup zo základnej skupiny, ktorý sa v konkurencii Dynama Oremlaz, Márie Huty a Matrixu javí ako mimoriadne náročný. Podľa sily a vyrovnanosti tímov bude rozhodovať každý gól a tak je dosť možné, že aj v podaní KOMy môže rozhodovať o postupe až posledný duel proti Matrixu.

Predpokladaná zostava: Matej Citara - Matej Vaník - Miroslav Pavúk - Lukáš Sopko - Tomáš Brna - Rastislav Daniš - Tomáš Dutka - Peter Rebek

 

Zápasy v základnej skupine:

7:50   - KOMA vs. Mária Huta

10:30 - KOMA vs. Dynamo Oremlaz

13:10 - KOMA vs. Matrix

 

Najväčšie úspechy tímu:

1.miesto - 2010

 

Bilancia so súpermi v základnej skupine:

KOMA vs. Mária Huta - 3:0 (2008 - základná skupina A), 0:0 (2010 - základná skupina C)

KOMA vs. Dynamo Oremlaz - 3:0 (2008 - štvrťfinále), 0:2 (2009 - štvrťfinále), 4:2 (2010 - štvrťfinále)

KOMA vs. Matrix - súperi sa ešte nikdy nestretli

 

MÁRIA HUTA

Podľa kuloárnych správ sa tento tím snaží zostaviť jeden z individuálne najsilnejších tímov tohto ročníka. Opäť by v tíme nemali chýbať zvučné futbalové mená. Ak sa tieto slová naplnia, stane sa Mária Huta nielen najväčším favoritom B - skupiny, ale zaradí sa aj k top favoritom celého turnaja. Zostava Mrník, Bošeľa, Rešetár, Tešlár a Slančík doplnená o hráčov Kulíka, Brašeňa a Sylvestra by chcela prekonať svoje maximum z roku 2010, kedy získala bronz. Na úvod však čaká tvrdý oriešok KOMA a tento súboj môže potvrdiť alebo vyvrátiť postupové predpoklady.

Predpokladaná zostava: Matúš Bošeľa - Peter Mrník - Fabián Slančík - Tomáš Rešetár - Ivan Tešlár - Kulík - Brašeň - Sylvester

 

Zápasy v základnej skupine:

7:50   - Mária Huta vs. KOMA

11:50 - Mária Huta vs. Matrix

14:30 - Mária Huta vs. Dynamo Oremlaz

 

Najväčšie úspechy tímu:

3.miesto - 2010

 

Bilancia so súpermi v základnej skupine:

Mária Huta vs. KOMA - 0:3 (2008 - základná skupina A), 0:0 (2010 - základná skupina C)

Mária Huta vs. Matrix - súperi sa ešte nikdy nestretli

Mária Huta vs. Dynamo Oremlaz - 3:1 (2011 - základná skupina C), 1:0 (2011 - osemfinále)

 

DYNAMO OREMLAZ

Tím z jednej ulice prechádza od triumfu v roku 2009 generačnou obmenou, ktorá sa podpísala na slabšom výsledku v minulom ročníku. Zo starej partie zostali ešte v kádri Lihan st., Parobek ml., Kordík a Kelemach. Šancu mladším dali kapitán Milan Parobek, ktorý prevzal funkciu manažéra a Janko Vaník. Priestor dostali noví chlapci Uhrík, Lihan ml. a Pšenko, ktorí už nabrali cenné skúsenosti a pomaly, ale isto by sa mali vracať na turnaji do horných pozícií. Vo veľmi ťažkej, vyrovnanej B - skupine nepatrí Dynamo k absolútnym favoritom, ale ak sa tím zomkne, je v jeho silách vybojovať účasť v play-off. Ak chce Oremlaz pomýšľať na štvrťfinále, ako kľúčový sa javí duel s čiernym koňom turnaja - nováčikom Matrixom. S KOMOu a Máriou Hutou má Dynamo negatívnu bilanciu a tak má čo týmto súperom vracať.

Predpokladaná zostava: Pavol Lihan - Matej Parobek - Martin Kordík - František Kelemach - Viktor Lihan - Lukáš Uhrík - Filip Pšenko

 

Zápasy v základnej skupine:

9:10   - Dynamo Oremlaz vs. Matrix

10:30 - Dynamo Oremlaz vs. KOMA

14:30 - Dynamo Oremlaz vs. Mária Huta

 

Najväčšie úspechy tímu:

1.miesto - 2009

3.miesto - 2005

 

Bilancia so súpermi v základnej skupine:

Dynamo Oremlaz vs. Matrix - súperi sa ešte nikdy nestretli

Dynamo Oremlaz vs. KOMA - 0:3 (2008 - štvrťfinále), 2:0 (2009 - štvrťfinále), 2:4 (2010 - štvrťfinále)

Dynamo Oremlaz vs. Mária Huta - 1:3 (2011 - základná skupina C), 0:1 (2011 - osemfinále)

 

MATRIX

Matrix absolvuje svoju turnajovú premiéru proti Dynamu Oremlaz. Tím okolo Martina Boboka, ktorý si v minulosti na turnaji zahral aj za Sršne, neuspel v minulom roku v baráži proti neskoršiemu šampiónovi Expresu Hiadeľ. Spôsob akým sa tento tím v baráži prezentoval, kde bol po hernej stránke lepším tímom a mal aj kusisko smoly, ho predurčuje k tomu, aby sme ho pasovali za čierneho koňa turnaja. V kádri sú mladí, nádejní chlapci, ktorí len nedávno dovŕšili mládežnícky vek. Jadro tvoria Medzibrodania Belluš, Rajčok a Samuelčík, kapitán Bobok je z Lučatína. Káder dopĺňajú horehronci Kukula a Očenáš. Sme veľmi zvedaví, akým spôsobom sa Matrix bude prezentovať vo svojom premiérovom zápase na turnaji. V otázke ďalšieho postupu na turnaji je súboj s Oremlazom zásadný.

Predpokladaná zostava: Martin Bobok - Ivan Belluš - Peter Kukula - Marek Očenáš - Martin Rajčok - Juraj Samuelčík

 

Zápasy v základnej skupine:

9:10   - Matrix vs. Dynamo Oremlaz

11:50 - Matrix vs. Mária Huta

13:10 - Matrix vs. KOMA

 

Najväčšie úspechy tímu:

Baráž - 2011

 

Bilancia so súpermi v základnej skupine:

Matrix vs. Dynamo Oremlaz - súperi sa ešte nikdy nestretli

Matrix vs. Mária Huta - súperi sa ešte nikdy nestretli

Matrix vs. KOMA - súperi sa ešte nikdy nestretli

Pin It