Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Lenivá lopta - logo

12.ročník Lenivej lopty sa už nezadržateľne blíži a o pár dní tu už máme dlho očakávané žrebovanie základných aj barážových skupín. Od roku 2009, kedy sme sa stali mediálnym partnerom turnaja, nechýba naša kamera pri rozhodujúcich momentoch a zápasoch turnaja. Dnes sme si pre vás pripravili hitparádu TOP 10 zápasov, ktoré sa od roku 2009 svojou dramatickosťou a kvalitou nezmazateľne zapísali do histórie turnaja zlatými písmenami. V prvej časti si predstavíme zápasy od 10. po 6.miesto.

10.miesto

2013 - základná skupina D - Keia Kaha vs. Ja, DJ a Mikuláš 3:2 (2:1)

Najdramatickejší a zároveň najlepší zápas základných skupín Lenivej lopty 2013. V úvode viedol DJ a Mikuláš, ale tím Keia Kaha obrátil 3 gólmi skóre duelu. Dramatický zápas nakoniec vyvrcholil kontaktným gólom DJ a Mikuláš. Obaja súperi v tomto zápase predviedli pekné futbalové divadlo.

{youtube}QlQ3LyiVv0I{/youtube}

9.miesto

2009 - semifinále - Darebáci vs. Drink Team 2:1 (1:0)

Práve v tomto zápase sa skončila víťazná šnúra Drink Teamu na turnaji Lenivá lopta. Išlo o semifinálový zápas v roku 2009. Súperom obhajcu titulu bol odveký rival Darebáci, ktorí vďaka 2 gólom Michala Pančíka odsunuli Drink Team do boja o bronz. Zápas svojou kvalitou splnil všetky očakávania, ktoré sa do neho vkladali a bol najkvalitnejším duelom celého ročníka 2009.

{youtube}ppw09LOc7bY{/youtube}

8.miesto

2012 - základná skupina B - Mária Huta vs. Dynamo Oremlaz 2:2 (0:2)

Tento súboj priniesol najdramatickejšie rozuzlenie spomedzi všetkých zápasov v základných skupinách v ročníku 2012. Márie Hute stačil na postup bod, ale Dynamo začalo zápas skvele a po 1.polčase viedlo už 2:0. Mária Huta sa však nevzdala, znížila a v poslednej minúte vyrovnala a zabezpečila si postup do play-off, v ktorom dokráčala až na samý vrchol turnaja 2012.

{youtube}29xUVeqKNg0{/youtube}

7.miesto

2011 - osemfinále - Keia Kaha vs. Ofsajt Team 1:2 (0:1)

Veľmi svižné a dynamické play-off stretnutie dvoch mladých tímov, ktoré muselo zabávať až do poslednej sekundy. Ofsajt Team, ktorému sa dovtedy na turnaji výsledkovo nedarilo predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov na turnaji a prekvapujúco vyradil obhajcu striebra. Ofsajt Team dostal do vedenia po sérii zahodených šancí na oboch stranách pred koncom 1.polčasu Gardošík, Keia Kaha odpovedalo vyrovnávajúcim gólom Šagáta s prispením obrancu Giertla. O víťazný gól sa postaral v strhujúcom závere Fronc. Ofsajt Team sa výhrou naštartoval k impozantnej ceste až do finále turnaja 2011.

{youtube}f_HqWaULzvg{/youtube}

6.miesto

2010 - štvrťfinále - KOMA vs. Dynamo Oremlaz 4:2 (2:0)

Súboj dvoch veľkých rivalov vo štvrťfinále ročníka 2010 priniesol reprízu štvrťfinále z ročníka 2009. Vtedy uspelo Dynamo a získalo svoj historický titul. Tentoraz sa vydarila odveta KOME. Ako rozhodujúci sa ukázal 1.polčas, v ktorom KOMA získala dvojgólové vedenie zásluhou presných zásahov hráča zápasu Mira Pavúka. Za Dynamo kontroval dvojgólový Matej Parobek, ale KOMA prevádzala v zápase totálnu ofenzívu a gólmi Rebeka a Sopka si udržala náskok a odštartovala impozantnú jazdu, ktorá skončila v roku 2010 majstrovským titulom.