Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

FK Plus - víťaz baráže

V nedeľu popoludní 14.decembra sa odohral v telocvični ZŠ Brusno kvalifikačný turnaj o dve postupové miesta do hlavného turnaja Lenivá lopta 2014. Pôvodne sa baráže malo zúčastniť 7 tímov, ale v poslednom týždni odriekli účasť 2 tímy (Schalke a Mária Huta). Kvalifikačného turnaja sa zúčastnilo 5 tímov - Mladé pušky, Dorastenci, Umelci a Ráztočan, FK Plus a Partizán Osrblie.

Kvalifikačný turnaj sa hral systémom každý s každým a naša kamera nechýbala ani v jednom z 10 zápasov. Výbornú formu a pripravenosť predviedol tím FK Plus, ktorý v turnaji stratil len 2 body a s prehľadom sa stal víťazom baráže. Súboj o druhé postupové miesto bol dlho zamotaný, keď boli v hre všetky štyri zvyšné tímy. Nakoniec sa z postupu radovali Dorastenci, keď ako jediní dokázali obrať o body víťaza turnaja.

Kvalifikácia sa v histórii turnaja uskutočnila len po druhýkrát, ale v premiére v roku 2011 sa odohrali len dva zápasy o priamy postup. Kvalifikačná skupina sa teda odohrala prvýkrát. V 10 zápasoch padlo spolu 40 gólov, čo znamená fantastický priemer 4 góly na zápas. Všetky tímy preferovali ofenzívny spôsob hry a tak sa mali diváci na čo pozerať.

FK Plus zvládol kvalifikáciu najlepšie. Účastník 1.ligy v malom futbale v Banskej Bystrici diktoval tempo v každom zápase a počas turnaja ani raz neprehrával. Ako kľúčový sa ukázal úvodný zápas FK Plus proti Osrbliu. Hrdinom duelu sa stal dvojgólový strelec Michal Miškuf, ktorý vsietil víťazný gól dve minúty pred koncom. Aj v druhom zápase proti tímu Umelci a Ráztočan zvíťazil FK Plus, tentoraz tesne 2:1, keď víťazný gól vsietil Jakub Tajboš. Definitívu postupu si FK Plus zabezpečil hladkou výhrou nad Mladými puškami 5:0. Záverečná remíza 1:1 s Dorastencami stačila FK Plus k postupu z 1.miesta.

Dorastenci začali baráž veľmi zle, keď prehrali s Mladými puškami 0:2. Lenže zvládli svoj kľúčový zápas turnaja proti tímu Umelci a Ráztočan, keď zvíťazili 2:0. V tomto zápase dokázali za stavu 1:0 prežiť aj dvojminútové oslabenie. Najdramatickejším zápasom baráže bol duel Dorastencov proti Partizánu Osrblie. Dorastenci viedli necelé dve minúty pred koncom 2:0, ale súper vyrovnal. Osrblie sa snažilo strhnúť výhru na svoju stranu, čo využil mladík Miroslav Bartoš a päť sekúnd pred koncom duelu rozhodol o výhre Dorastencov 3:2. Postupový bod proti FK Plus zabezpečil gólom z poslednej sekundy prvého polčasu Peter Haviar.

Umelci a Ráztočan sa rozbiehali na turnaji pomaly, čo ich nakoniec stálo postup. Prehry 0:2 s Dorastencami a 1:2 s FK Plus rozhodli. Paradoxne po týchto prehrách sa Umelci rozbehli a Osrbliu nastrieľali 10 gólov. Tretie miesto v turnaji si zabezpečili hladkou výhrou 5:0 nad Mladými puškami.

Partizán Osrblie zanechal v prvých troch zápasoch sympatický dojem, ale získal v nich iba 3 body. Najväčším problémom tímu bolo len päť hráčov, čo pri zápasoch, ktoré išli rýchlo za sebou znamenalo výrazný fyzický handicap. Navyše sa im v druhom zápase zranil kanonier Ondrej Pribula. Desaťgólová prehra s Umelcami už prišla v čase, keď Partizán stratil reálnu šancu na postup.

Mladé pušky boli najmladším tímom baráže s vekovým priemerom 15 rokov. Mladíci z Brusna, Veľkej Lúky a Vlkanovej zaskočili hneď na úvod Dorastencov a zvíťazili 2:0 po góloch Málika a Šantu. V ďalších zápasoch sa prejavili väčšie herné skúsenosti súperov. Napriek poslednému miestu si však Mladé pušky zaslúžia pochvalu za kvalitné výkony. Mladíci získali cenné prvé skúsenosti, ktoré im pomôžu v ďalších rokoch. Tento tím bude určite v budúcnosti patriť k pravidelným účastníkom Lenivej lopty.

Najlepšími strelcami barážového turnaja sa stali s 5 gólmi Matej Tŕnik (Partizán Osrblie), Ján Tešlár a Marek Dzurman (obaja Umelci a Ráztočan). O jeden zásah za nimi zaostal Jakub Tajboš (FK Plus). Zostavy tímov:

FK Plus: Ján Štubian, Marek Krnáč, Michal Miškuf, Ján Cimerman, Miroslav Debnár, Jakub Tajboš, Norbert Szomor, Ján Smatana (vedúci tímu)

Dorastenci: Michal Tonhajzer (c), Erik Kelemach, Adam Pančuška, Miroslav Bartoš, Jozef Tomenga, Peter Haviar, Pavol Haviar

Umelci a Ráztočan: Ján Vaník (c), Róbert Šúr, Marek Dzurman, Jakub Majerník, Marek Tešlár, Ján Tešlár, Martin Šuša, Michal Šóber

Partizán Osrblie: Ivan Sáliš, Michal Spišiak (c), Ondrej Pribula, Matej Tŕnik, Bardejovský, Sarvaš

Mladé pušky: Filip Slabecius, Kamil Málik (c), Adam Hláčik, Lukáš Kučera, Patrik Dian, Adrián Šanta, Juraj Zrubák, Pavol Šiket

Dorastenci

G: Kamil Málik, Adrián Šanta

Partizán Osrblie - FK Plus 1:2 (1:1)

G: Matej Tŕnik vs. 2x Michal Miškuf

Umelci a Ráztočan - Dorastenci 0:2 (0:1)

G: Peter Haviar, Miroslav Bartoš

Mladé pušky - Partizán Osrblie 0:3 (0:1)

G: Ján Štubian, 2x Jakub Tajboš, 2x Marek Krnáč

Partizán Osrblie - Umelci a Ráztočan 0:10 (0:4)

G: 3x Róbert Šúr, 3x Ján Tešlár, 2x Marek Tešlár, 2x Marek Dzurman

FK Plus - Dorastenci 1:1 (1:1)

G: Jakub Tajboš vs. Peter Haviar

Umelci a Ráztočan - Mladé pušky 5:0 (1:0)

5. Mladé pušky 4 1 0 3   2:13   3

Najlepší strelec baráže: Matej Tŕnik (Partizán Osrblie), Ján Tešlár a Marek Dzurman (obaja Umelci a Ráztočan) - 5 gólov

Najlepší hráč baráže: Ján Štubian (FK Plus)

Najlepšie brániaci hráč baráže: Michal Tonhajzer (Dorastenci)

All-stars barážového turnaja podľa www.futbalshviezdickou.sk: Michal Tonhajzer (Dorastenci) - Ján Tešlár (Umelci a Ráztočan), Ján Štubian a Michal Miškuf (FK Plus)