Halový futbalový turnaj

Mária Huta, Koma, Draci z MFK, Načo Názov

Draci z MFK – Načo Názov 1:1

Štatistika zápasu:

Strely celkovo = 12:8, strely na bránu = 7:3, žrde = 0:0, fauly = 2:1, žlté karty = 0:0

Góly: 3´Andrej Ľuptovčiak – 0:1, 9´Matej Považanec – 1:1

{youtube}DqpZUjMYFSM{/youtube}

Otvárací duel 11.ročníka Lenivej lopty priniesol svižný a ofenzívny futsal. Draci nastúpili bez svojho najlepšieho strelca z minulého roka Róberta Greška, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčová strata Drakov, keďže premieňanie gólových šancí bolo ich najväčšou slabinou.  V 3 min. vybojoval kapitán Drakov Rafanides loptu v súboji s Ľuptovčiakom, vymenil si ju s Gregorom a dostal sa do prvej gólovej príležitosti zápasu. Ale jeho strelu z mierneho uhla zlikvidoval Žlkovan. Lopta sa následne odrazila k Ľuptovčiakovi, ktorý sa dostal do brejku a svoj únik zakončil umiestnenou strelou – 0:1. V 7 min. zakombinovali Draci – Rafanides, Gaško, Kaľavský, ale posledne menovaný neprestrelil Žlkovana. V tej istej minúte unikol Považanec, naservíroval loptu Gregorovi, ale toho opäť vychytal Žlkovan. V závere prvého polčasu neuspel na druhej strane strelou pomedzi nohy brániaceho hráča Lehocký.

Po prestávke sa podarilo Drakom bleskovo vyrovnať a zúročiť územnú prevahu. Po rohu sa dostala lopta k Považancovi a ten presnou strelou vymietol pavučinu brány tímu Načo Názov – 1:1. V 11 min. krásne zakombinovali Považanec s Rafanidesom, ale Žlkovan v páde zachránil. V 14 min. unikli Gregor s Kaľavským, ale kapitán Drakov mieril nepresne. Ďalšiu veľkú šancu Drakov zahodil v 15 min. Gregor. V tej istej minúte mohol o zápase rozhodnúť hráč Načo Názov Lehocký. Ľuptovčiak mu naservíroval loptu pred prázdnu bránu, ale Lehockého strela minula o centimetre bránu Drakov. A keď v závere neuspel v ďalšej gólovej šanci na druhej strane Rafanides, skončil sa úvodný duel turnaja A-skupiny nerozhodne – 1:1.

Mária Huta – KOMA 2:0

Góly: 12´Ivan Tešlár – 1:0, 14´Jakub Považanec – 2:0

Na ďalší zápas v rámci skupiny A nastúpili proti sebe starí známi. Obhajca titulu Mária Huta a víťaz Lenivej lopty 2010 KOMA. Išlo o štvrté vzájomné stretnutie týchto tímov v histórii turnaja. Doteraz Mária Huta nezvíťazila ani v jednom zápase. Lenže ako obhajca a s nabitým kádrom bola papierovým favoritom. KOMe sa od titulu v roku 2010 na turnaji príliš nedarí, keď v roku 2011 postúpila do štvrťfinále a v minulom roku sa po prvýkrát nedostala zo základnej skupiny. Prvý polčas priniesol pomerne vyrovnaný futsal s miernou územnou prevahou obhajcu titulu. KOMA sa dostávala do zakončenia sporadicky a najnebezpečnejším hráčom KOMy bol v tomto smere Rebek. Vyloženú gólovú príležitosti sme však v prvom polčase nevideli. Po zmene strán zrýchlila Mária Huta svoju hru a začala sa viac tlačiť smerom dopredu. Niekoľko streleckých pokusov zachránil Citara, ale v 12 min. bol na šikovné a pohotové zakončenie Tešlára prikrátky – 1:0. KOMA v snahe o vyrovnanie otvorila obranu a v 14 min. to využil prienikom cez stred ihriska a presnou tvrdou strelou Jakub Považanec – 2:0. Záver zápasu už obhajca kontroloval a na úvod si pripísal dôležitú výhru nad náročným súperom.

Draci z MFK – KOMA 1:2

Góly: 1´Miroslav Pavúk – 0:1, 7´Filip Rafanides – 1:1, 14´Rastislav Daniš – 1:2

{youtube}4H_xWvsVfD4{/youtube}

Keďže KOMA svoj úvodný duel na turnaji prehrala musela proti Drakom bezpodmienečne bodovať, ak chcela pomýšľať na postup do štvrťfinále. Hneď v úvode využil Lukáš Sopko zaváhanie v rozohrávke Drakov a vybojoval rohový kop, ktorý aj sám rozohral a Miroslav Pavúk v 24 sekunde zápasu zavesil z blízka loptu do siete – 0:1. Draci boli blízko k vyrovnaniu v 2 min., keď sa po chybnej rozohrávke Citaru rútil do šance Gregor, ale v rozhodujúcej chvíli sa pri zakončení do prázdnej brány pošmykol. V 4 min. sa aktívny Gregor dostal k strele, ale Citara v bráne KOMy bol pozorný. V 6 min. sa po ľavej strane predral až pred bránu Drakov Rebek, ale mieril tesne vedľa. V 7 min. vystrelil nebezpečne Pavúk, strela však mierila presne na stred brány a Draci ju odvrátili do bezpečia. Ešte v tej istej minúte nabral rýchlosť na ľavej strane kapitán Drakov Rafanides a presne mierenou strelou do šibenice vyrovnal na – 1:1. Po prestávke sa pokúšal ohroziť bránu súpera zadný hráč KOMy Citara, mieril však nepresne. V 10 min. mala KOMA veľkú šancu. Rýchly brejk Rebeka a Vaníka skončil nepresnou strelou posledne menovaného. V zápätí sa neujala ani strela Pavúka. Na druhej strane predviedol pekný únik Považanec, ale bez gólového efektu. V 11 min. skúšali šťastie hráči KOMy Citara a Sopko, ale stav 1:1 sa nemenil. Ani pekná kombinácia Drakov so zakončením Gregora gólom neskončila. V 12 min. zatiahol proti prenikajúcemu Novákovi záchranu brzdu Citara a za sklz uvidel žltú kartu. Následne sa ho pokúšal prestreliť opäť Gregor, no bez úspechu. V 14 min. vystrelil nebezpečne kapitán Drakov Rafanides, KOMA sa následne dostala do brejku, Sopko naservíroval loptu Danišovi, ktorý ju usmernil do prázdnej brány – 1:2. Draci vrhli všetky sily do útoku. K zakončeniu sa dostali Považanec a dvakrát Rafanides, ale Citara čaroval. A keď gólom neskončil ani prienik Rafanidesa v poslednej minúte, pripísala si KOMA prvú výhru na turnaji a vôbec prvú výhru od finálového triumfu v roku 2010 proti Keia Kaha. Oba tímy zostali pred poslednými zápasmi v skupine A v hre o postup.

Mária Huta – Načo Názov 3:2

Góly: 6´Andrej Ľuptovčiak – 0:1, 8´Rado Kulík – 1:1, 8´Andrej Ľuptovčiak – 1:2, 13´Jakub Považanec – 2:2, 13´Jakub Brašeň – 3:2

{youtube}Twtcjy-0XSc{/youtube}

Bol to jeden z najlepších zápasov v rámci Lenivej lopty 2013. Načo Názov sa doteraz stretol s Máriou Hutou na turnaji Lenivá lopta iba raz, v základnej skupine v roku 2011 a bola z toho jasná výhra 3:0. Lenže na tento duel nastupovala v lepšej pozícii Mária Huta a ako obhajca titulu bola v pozícii favorita. Aktívnejšie vstúpil do zápasu tím Načo Názov. V úvodnej minúte vyslal prvé strelecké pokusy na bránu Márie Huty Róbert Hermánek. Prvým strelcom Márie Huty bol v 2 min. Peter Mrník, ale netrafil bránu. Prvá gólová šanca sa zrodila v 3 min. Do úniku sa dostal Jakub Považanec. Vyslal na Žlkovana v bráne Načo Názov tvrdú a presnú strelu, ale Žlkovan ju zázračne kolenom zlikvidoval. V 4 min. dal o sebe po prvýkrát vedieť Andrej Ľuptovčiak. Chytrou prihrávkou našiel úplne voľného Jara Svinteka pred bránou Márie Huty, ale jeho šikovný teč pätou išiel tesne vedľa brány. Aktivita Načo Názov pokračovala a v 5 min. boli blízko ku gólu Ľuptovčiak s Hermánekom. Otvárací gól zápasu padol v 6 min. Ľubo Lehocký posunul pätou loptu Ľuptovčiakovi a ten presnou strelou trafil horný roh súperovej brány – 0:1. Odpoveď obhajcu bol pomerne rýchla. Vo 8 min. sa na pravej strane uvoľnil Rado Kulík a jeho strelu nešťastne do vlastnej brány usmernil Ľuptovčiak – 1:1. Lenže Načo Názov okamžite reagoval. O 26 sekúnd po spolupráci s Mirom Repčinom vsietil Andrej Ľuptovčiak už svoj 3.gól na turnaji – 1:2. Mária Huta v priebehu druhého polčasu opäť potvrdila svoju povesť, že dokáže obracať nepriaznivé skóre. Doslova iba milimetre chýbali ku gólu tvrdej strele Mrníka v 9 min. V 11 min. vystrelil nepríjemne Jakub Považanec, ale Žlkovan ešte stihol zakročiť. V 12 min. ohrozil bránu Načo Názov aj Slančík. Tlak Márie Huty vyvrcholil v 13 min. Jakub Považanec sa opäť odhodlal k tvrdej strele a tentoraz už Žlkovana prestrelil – 2:2. Dokonalý obrat v podaní obhajcu dovŕšil o 42 sekúnd po peknej kombinácii Slančíka s Kulíkom presnou strelou z ľava Jakub Brašeň a oslávil ho svojim typickým spôsobom – 3:2. Načo Názov sa rýchlo otriasol a vyrovnanie mal dvakrát na nohe Ľubo Lehocký. V samom závere si Načo Názov vzal aj time-out, ale na skóre sa už nič nezmenilo. Mária Huta si tesnou výhrou zabezpečila predčasne postup do štvrťfinále z 1.miesta. Načo Názov bude bojovať proti KOMe o druhé postupové miesto.

Draci z MFK – Mária Huta 0:1

Gól: 3´Fabian Slančík – 0:1

{youtube}GNcWFsRDt4g{/youtube}

Draci ešte bojovali v záverečnom zápase o postup do štvrťfinále, Mária Huta už bola bez ohľadu na výsledok víťazom A-skupiny. V úvodnej minúte zápasu ako prví pohrozili Draci zásluhou  Mateja Považanca, ale jeho strelu zneškodnil brániaci hráč Márie Huty Patrik Vajda. Mária Huta sa dostala k prvej vážnej šanci v 3 min. a bol z toho otvárací gól zápasu.  Na dlhý pas Mrníka si nabiehal Fabian Slančík, ktorý využil nedorozumenie dvojice Gaško, Považanec a poľahky otvoril skóre – 0:1. V 5 min. predviedol pekné uvoľnenie a nebezpečnú strelu Jakub Brašeň. V 7 min. sa rútili sami na Považanca v bráne Drakov Bošeľa s Tešlárom, ale koncovka druhého menovaného bola nepresná. V závere prvého polčasu mal druhý gól na nohe po individuálnom prieniku Slančík, no lopta z jeho nohy obtrela ľavú žrď brány Drakov.  Na druhej strane sa dostal do ideálnej pozície po spolupráci s Gregorom Rafanides, ale minul bránu. Druhé dejstvo začalo peknou kombináciou Slančíka s Vajdom, ktorá skončila na Považancovi. Draci v druhom polčase zapli, mali viac z hry, súpera prestrieľali 10:4, ale nedarilo sa im v koncovke. Postupne sa nepresadili Gregor, Kaľavský (trafil žrď), Rafanides, Gaško, opäť Rafanides, Považanec a znovu Gregor. Mária Huta teda vybojovala tretiu výhru na turnaji a do štvrťfinále postúpila z 1.miesta. Draci si napriek rýchlemu koncu na turnaji zaslúžia za predvedené výkony pochvalu.

KOMA – Načo Názov 3:1

Góly: 9´Róbert Hermánek – 0:1, 11´Lukáš Sopko – 1:1, 15´Peter Rebek – 2:1, 16´Matej Citara – 3:1

{youtube}z-vxTaPEBF0{/youtube}

Situácia v skupine A sa pred posledným zápasom vykryštalizovala tak, že KOMA si to rozdala v priamom súboji o štvrťfinále s tímom Načo Názov. V miernej výhode bola pred zápasom KOMA, ktorej stačila k postupu aj remíza. V prvom polčase mali územnú prevahu hráči Načo Názov. KOMA pozorne bránila a využívala každú príležitosť na rýchly protiútok. V úvode zápasu sa dvomi nebezpečnými strelami prezentoval brániaci hráč Načo Názov Róbert Žlkovan, ale Citara si s jeho pokusmi poradil. Prvý rýchly brejk KOMy prišiel v 4 min. Rebek vybojoval loptu v strede ihriska, ale jeho zakončenie zneškodnil Žlkovan. Ďalší protiútok prišiel v 5 min. Daniš narazil loptu Sopkovi, ktorému chýbalo k zakončeniu niekoľko centimetrov. Tretí prvo polčasový brejk KOMy podnikol opäť Rebek, ale neúspešne. V závere prvého polčasu dostal Načo Názov ideálnu možnosť otvoriť skóre stretnutia. Po ruke Rebeka pred vlastnou bránou, nariadil rozhodca Kosec pokutový kop. Andrej Ľuptovčiak však minul bránu. Čo sa tímu Načo Názov nepodarilo v závere prvého polčasu vyšlo v úvode druhého dejstva. Ľuptovčiak využil otvorenú obranu KOMy, naservíroval loptu Hermánekovi a ten strelou pomedzi nohy Citaru otvoril skóre – 0:1. Za tohto stavu postupoval do štvrťfinále Načo Názov. KOMA zapla na vyššie obrátky a k veľkému výkonu sa rozohral najmä Lukáš Sopko. V 11 min. si ideálne nabehol na prihrávku Vaníka z autu a zoči voči Žlkovanovi vyrovnal – 1:1. V čase najväčšieho náporu Načo Názov, vybojoval v súboji pri vlastnej bráne dôležitý súboj Sopko, posunul loptu Rebekovi, ktorý predviedol nádherný brejk, keď obišiel aj Žlkovana a do prázdnej brány strelil vedúci gól KOMy – 2:1. O malú chvíľu pri vabanku Načo Názov, nastrelil Sopko žrď opustenej brány súpera. Čo sa nepodarilo jemu, to zrealizoval v 16 min. Citara, ktorý lobom cez celé ihrisko poistil výhru KOMy na – 3:1 a tým aj postup tohto tímu po ročnej pauze do štvrťfinále. Načo Názov si za predvedené výkony na turnaji zaslúži veľký obdiv, lebo aj vďaka nim boli zápasy A-skupiny veľmi kvalitné.