Halový futbalový turnaj

Dynamo Oremlaz, Ofsajt Team, Načo Názov, Keia Kaha

Dynamo Oremlaz – Keia Kaha 0:1

Gól: 14´Juraj Kováčik – 0:1

V otváracom zápase turnaja nastúpili proti sebe obhajca prvenstva z minulého roka Dynamo Oremlaz proti ambicióznym mladíkom z Keia Kaha. Oba tímy sa po roku opäť stretli v základnej skupine. V roku 2009 sa zrodila remíza 1:1, ktorá posunula do štvrťfinále Oremlaz. Tentoraz sa tímy zamerali predovšetkým na obranu s cieľom v úvodnom zápase neprehrať. Šancí bolo málo a ak sa aj nejaké zrodili neboli stopercentné. Keď sa už zdalo, že si tímy rozdelia po bode rozhodla 6 min. druhého polčasu. Dve minúty pred koncom urobil chybu pri rozohrávke Švidraň a do brejku sa dostal Peter Belko. Jeho pokus ešte Lihan v bráne zneškodnil, ale na následnú dorážku Kováčika už nestačil. Keia Kaha si teda na úvod poradila s obhajcom a naznačila svoj potenciál v tomto roku.

Ofsajt Team – Načo Názov 4:0

Góly: Ivan Sáliš – 1:0, Tomáš Kelemach – 2:0, Samuel Knižka – 3:0, Rado Gardošík – 4:0

Minuloročné príjemné prekvapenie turnaja Ofsajt Team nastúpil na zápas proti bronzovému tímu z roku 2008 v pozícii mierneho favorita. V 1.polčase sa Ofsajt Team zameral na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážal do rýchlych brejkov, ale ani jeden sa neujal. Úvod druhého polčasu vyšiel Ofsajt Teamu znamenite. Najprv sa presadil Ivan Sáliš strelou z prvej, hneď o minútu zvýšil po rýchlej akcii Tomáš Kelemach a o ďalšie dve minúty pridal tretí gól Samuel Knižka. V závere ešte zavŕšil jasnú výhru Ofsajt Teamu najlepší hráč zápasu Rado Gardošík.

Dynamo Oremlaz – Ofsajt Team 1:0

Gól: 16´Matej Parobek – 1:0

Na druhý zápas nastupoval obhajca v ťažkej pozícii, keďže po úvodnom zápase mal na konte 0 bodov. Proti rozbehnutému Ofsajt Teamu už musel bodovať. Vo vyrovnanom zápase boli fázy, v ktorých mal miestami navrch obhajca titulu Oremlaz, miestami Ofsajt Team. Dynamo sa snažilo tvoriť, ale muselo si dávať veľký pozor na nebezpečné brejky súpera. Nakoniec sa o osude duelu rozhodlo v poslednej minúte. Matej Parobek vsietil víťazný gól a vrátil Dynamo Oremlaz naspäť do boja o štvrťfinále.

Načo Názov – Keia Kaha 1:1

Góly: 2´Tomáš Šagát – 0:1, 12´Matúš Holécy – 1:1

Zápas výrazne ovplyvnil rýchly úvodný gól Keia Kaha. V 2 min. prekvapil obranu Načo Názov nečakanou strelou z prvej Šagát. Od tohto momentu sa Keia Kaha stiahla na svoju polovicu a pozorne bránila najtesnejší náskok. Načo Názov už musel otvoriť hru, pretože prípadná druhá prehra by tento tím vyradila z boja o play-off. Mimoriadne aktívny bol najmä Ľuptovčiak, ale v zakončení to nešlo ani jemu. V polovici 2.polčasu sa tímu Načo Názov predsa len podarilo vyrovnať zásluhou Holécyho a vykresať tak štvrťfinálovú nádej.

Dynamo Oremlaz – Načo Názov 2:1

Góly: Roman Švidraň – 1:0, František Kelemach – 2:0, 16´Miroslav Repčin – 2:1

Záverečný zápas tímov v skupine bol zároveň ich rozhodujúcim v boji o postup. Oremlaz potreboval na potvrdenie postupu aspoň bod, Načo Názov musel vyhrať, ale vzhľadom na nepriaznivé skóre, minimálne o štyri góly. Po bezgólovom prvom polčase zlomil zápas na stranu Oremlazu Švidráň vedúcim gólom a odčinil tak svoje zaváhanie zo zápasu proti Keia Kaha. O malú chvíľu pridal poistku František Kelemach a aj keď sa Načo Názov nevzdával a v poslednej minúte skorigoval stav zásluhou Repčina, stal sa Oremlaz istým postupujúcim do štvrťfinále. Načo Názov nepostúpil zo základnej skupiny už druhý rok po sebe.

Ofsajt Team – Keia Kaha 0:0

Oba tímy potrebovali na potvrdenie štvrťfinálovej účasti aspoň bod a podľa toho aj vyzerala hra. Prvý polčas patril Ofsajt Teamu, ktorý mal dve sľubné príležitosti (Samuelčík a Knižka). V druhom polčase mali zase mierne navrch hráči Keia Kaha, ale Marko ich najväčšiu možnosť nepremenil. Záver už odohrali oba tímy takticky a rozdelili si po bode. Keia Kaha postúpilo do štvrťfinále z druhého a Ofsajt Team z tretieho miesta. Víťazom skupiny sa aj napriek úvodnej prehre stalo Dynamo Oremlaz.