Halový futbalový turnaj

Expres Hiadeľ, Drink Team, Dobrá Partička, Last Time

Expres Hiadeľ – Dobrá Partička 3:1

Štatistika zápasu:

strely celkovo = 15:13, strely na bránu = 7:7, žrde = 0:0, fauly = 1:1, žlté karty = 0:1

Góly: 8´Gabriel Snitka – 1:0, 9´Martin Mlynárčik – 2:0, 16´Miroslav Huťka – 2:1, 16´Marek Balík – 3:1

{youtube}Dd23k0rdBZM{/youtube}

V otváracom zápase jubilejného 10.ročníka Lenivej lopty nastúpil obhajca titulu Expres Hiadeľ proti Dobrej Partičke. Po úvodných oťukávacích minútach prebral taktovku duelu favorit. Ako prvý ohrozil bránu súpera najlepší hráč minulého roka Martin Sedliak strelou z polovice ihriska v 3 min. Prvá vážna príležitosť prišla až na konci prvého polčasu, keď po faule na prenikajúceho Balíka videl žltú kartu Huťka, čím svoj tím oslabil na dve minúty.  Hiadeľ zovrel svojho súpera pred vlastnú bránu a v dobrej pozícii zľava netrafil ideálne Zázrivec. Niekoľko sekúnd pred koncom prvého polčasu si po strieľanej prihrávke Snitku vrazil loptu do brány nešťastne jeden z hráčov Dobrej Partičky – 1:0. Úvodný gól zápasu pomohol, lebo v druhom polčase sa hral otvorenejší futsal.  Hneď v úvode predviedol Expres asi najkrajšiu akciu zápasu a po akcii Nosko, Zázrivec, zakončoval do poloprázdnej brány Mlynárčik – 2:0. V ďalšej gólovej akcii sa ocitol Nosko, ale neuspel. Na druhej strane sa nepríjemnou strelou prezentoval Kováčik. Partičku mohol vrátiť do zápasu v 13 min. Huťka, ale po prihrávke Kováčika minul bránu obhajcu. Čo sa mu nepodarilo vtedy, vynahradil si v 16 min., keď zachytil zlú rozohrávku Expresu a strelou cez celého ihrisko ponad vybehnutého Sedliaka znížil na – 2:1. Črtajúcu sa drámu odvrátil už o niekoľko sekúnd Balík, ktorý využil zaváhanie posledného hráča Partičky – 3:1. Obhajca trofeje si tak na úvod pripísal po solídnom výkone dôležitú prvú výhru na turnaji.

Drink Team – Last Time 1:1

strely celkovo = 29:4, strely na bránu = 18:2, žrde = 4:0, fauly = 0:5, penalty = 1:0

Góly: 13´Anton Pikula – 0:1, 15´Michal Baboľ – 1:1

{youtube}FKf8El8dRlo{/youtube}

Štvornásobný šampión turnaja Drink Team zaznamenal v posledných rokoch ústup z popredných priečok, ale proti Last Time, tímu, ktorý na poslednú chvíľu nahradil Slzu, bol jednoznačným favoritom. Hneď od úvodu v poli jasne dominoval, ale najväčším problémom bolo prekonať skvelého Milana Galla v bráne Last Time. V prvom polčase to z diaľky skúšal Smida, vo 4 min. po úniku zľava Baboľ (jeho strelu zlikvidoval Gallo s pomocou žrde), v 6 min. sa nepresadil ani Gemzický, o chvíľu skúsil šťastie tvrdou strelou Baboľ. Jedinú šancu hostí zmaril príliš dlhým váhaním pred Smidom v závere polčasu Piliar. Ďalší úspešný zákrok si pripísal Gallo po strele Kelemacha. V samom závere prvej časti ešte čaroval Gallo na zemi po zakončení Chromeka z bezprostrednej blízkosti. V úvode druhého polčasu pohrozil Drink Teamu únikom zľava Šagát. V 11 min. sa favoritovi naskytla ideálna príležitosť na skórovanie, lebo Gallo zahral v bráne nešťastne rukou a nasledoval pokutový kop – strela do prázdnej brány z polovice ihriska. Smida však mieril nepresne. S pribúdajúcimi minútami rástol tlak Drink Teamu, ale aj nervozita v zakončení. Outsider cítil šancu, najmä po tom, čo po strele z diaľky od Smidu pomohla Gallovi pri zákroku opäť žrď. Potom sa udiala kuriózna situácia, keď po nedorozumení hráčov Drink Teamu pri rozohrávke z autu skončila lopta v 13´min. nečakane v bráne favorita – 0:1. O minútu zneškodnil Gallo ďalšie dve tutovky Chromekovi a vyškriabal na roh aj umiestnenú strelu Kelemacha. Chromek v zápätí tečoval strelu Smidu na brvno a Gemzického strela z ľava len opečiatkovala žrď. V predposlednej minúte zápasu vytvoril konečne gólovú akciu pre favorita Kováč a Baboľ sám pred vybiehajúcim Gallom vyrovnal – 1:1. Na víťazný gól už favoritovi nezvýšil čas a tak sa zrodila prekvapujúca remíza.

Expres Hiadeľ – Last Time 4:0

strely celkovo = 18:7, strely na bránu = 13:2, žrde = 2:0, fauly = 0:5

Góly: 3´Martin Sedliak – 1:0, 10´Martin Mlynárčik – 2:0, 12´Martin Sedliak – 3:0, 16´Gabriel Snitka – 4:0

{youtube}SjTkU4IH3qY{/youtube}

Obhajca titulu sa proti nováčikovi na rozdiel od Drink Teamu nedal zaskočiť. Aj keď sa v úvode zadný hráč outsidera Gallo prezentoval opäť skvelými zákrokmi, Expres hral trpezlivo a rýchlo výmenou lopty dostával hráčov Last Time pod veľký tlak. V 3 min. nabehol zo zadnej pozície Sedliak a jeho strela skončila v ľavom dolnom rohu Gallovej brány. Ten nemal šancu, keďže mu vo výhľade clonil Balík – 1:0. V 6 min. zazvonila po strele Sedliaka žrď.  Vo 8 min. po strele Zázrivca zblízka zvonila ďalšia žrď. V 9 min. si pripísal ďalší super zákrok po strele Zázrivca Gallo, ale v 10 min. po rohu Zázrivca a voleji Balíka, doťukol loptu do siete zblízka Mlynárčik – 2:0. Obranná aktivita Last Time po inkasovanom druhom góle poľavila a výsledkom boli ešte dva presné zásahy favorita. Presadili sa Sedliak – 3:0 a v závere zápasu aj Snitka – 4:0. Dve šance Last Time zahodil v samom závere Šagát. Expres Hiadeľ si druhou výhrou zabezpečil postup do štvrťfinále. To z akého miesta postúpi, mal rozhodnúť až záverečný duel v skupine proti Drink Teamu.

Drink Team – Dobrá Partička 2:0

Góly: 3´Michal Baboľ – 1:0, 16´Marián Kováč – 2:0

{youtube}ooTqC8Upe9s{/youtube}

Oba tímy vo svojich prvých zápasoch na turnaji zaváhali a tak potrebovali bodovať naplno. Dobrá Partička nesmela prehrať, lebo by sa jej postupové šance stratili.  Drink Team pokračoval aj v tomto zápase v ofenzívnom duchu. Hneď v úvode sa dostal do dobrej príležitosti Kováč, ale skóre sa nemenilo. V 3 min. rozohral Drink Team trojuholníkovú akciu a po spolupráci Smidu a Kováča zakončoval presnou strelou Baboľ – 1:0. Potom sa k slovu dostal aj súper, ale Vaník v dobrej pozícii netrafil loptu a následne Huťka neprestrelil obranu Drink Teamu. Na druhej strane stroskotal na Sokolovi Chromek. V 6 min. získali hráči Dobrej Partičky po žltej karte Smidu dvojminútovú výhodu o jedného hráča, počas ktorej si vypracovali gólovú príležitosť. Po kombinačnej akcii sa ocitol pred Chromekom Kováčik, ale jeho strelu zachytila opora Drink Teamu na bránkovej čiare. Po zmene strán zaujala tvrdá strela Sojaka z Drink Teamu, gólová príležitosť Kováča, nebezpečná strela Kelemacha, únik Chromeka, na druhej strane strela Vaníka z uhla, ďalšia gólovka Kováča, či nepresná strela Smidu. Drink Team viac menej kontroloval tesné vedenie a v poslednej minúte zápasu po akcii a prihrávke Gemzického poistil výhru favorita Kováč – 2:0. Drink Team sa víťazstvom priblížil k štvrťfinálovým bránam, naopak Dobrá Partička druhou prehrou na turnaji stratila postupovú šancu.

Expres Hiadeľ – Drink Team 1:1

strely celkovo = 15:10, strely na bránu = 8:4, žrde = 0:0, fauly = 1:0

Góly: 12´Marek Balík – 1:0, 14´Marián Kováč – 1:1

{youtube}yMJQIbR-aSQ{/youtube}

O víťazovi skupiny sa rozhodovalo medzi Expresom a Drink Teamom. Drink Team bojoval o postup na diaľku s tímom Last Time, ktorý ešte mohol v prípade prehry Drink Teamu za istých okolností postúpiť. Úvod duelu patril Expresu. V 2 min. mal gól na nohe Snitka, ale sám pred Smidom napálil loptu iba do hráča Drink Teamu. Na druhej strane po Baboľovom lobe strieľal nebezpečne Smida, ale skóre sa nemenilo. Do konca prvého polčasu sa hral potom taktický futsal bez výrazných príležitostí. V druhom polčase mali viac z hry hráči Expresu. Drink Team sa zameral na pozornú defenzívu s cieľom zbytočne neinkasovať, pretože bod by stačil k postupu. Zaváhanie Smidu nepotrestal v 10 min. Zázrivec. V 12 min. sa už skóre menilo, keď sa presadil po prihrávke Zázrivca strelou z otočky Balík – 1:0. Víťazný gól mal onedlho na halovkách Nosko, lenže Smida skvele zasiahol. Drink Team zdvihol hlavu v 14 min., keď sa po brejku presnou strelou prezentoval Kováč – 1:1. V závere zápasu zahodili svoje šance Zázrivec a Snitka, ale Expres to mrzieť nemuselo, lebo po remíze 1:1 sa obhajca titulu mohol tešiť z víťazstva v skupine – A. Drink Teamu zabezpečil cenný bod definitívny postup medzi najlepších osem tímov.

Dobrá Partička – Last Time 5:0

strely celkovo = 24:14, strely na bránu = 20:5, žrde = 3:0, fauly = 2:1

Góly: 5´Miroslav Huťka – 1:0, 11´Dušan Vaník – 2:0, 15´Ivan Samuelčík – 3:0, 15´Ján Kováčik – 4:0, 16´Milan Gregor – 5:0

{youtube}RM-c1ABvBH8{/youtube}

Tento duel bol už iba súbojom o konečné 3.miesto v skupine, ale v hre boli body do tabuľky pre nasadzovanie v budúcom ročníku turnaja. Od úvodu sa oba tímy prezentovali vo svojom podaní najofenzívnejším futsalom. Prvú veľkú šancu zahodil hráč Last Time Šagát. Ďalšiu veľkú šancu mal po zaváhaní Kováčika Piliar, ale stav sa nezmenil. Na druhej strane mal prvú gólovku Samuelčík, ale Gallo jeho pokus zlikvidoval. Uspel aj proti Vaníkovi v 3 min. V 5 min. zastavila Vaníkovu strelu žrď, ale z následnej akcie otvoril skóre po peknej kombinácii Huťka – 1:0. S pribúdajúcim časom sa prejavovala väčšia herná kvalita na strane Dobrej Partičky. Po sérii niekoľkých nepremenených príležitostí sa do streleckej listiny zapísal v 11 min. Vaník – 2:0. Šancu zdramatizovať priebeh duelu mal v 13 min. Hudák, ale netrafil dobre loptu. Záver sa zmenil na exhibíciu Dobrej Partičky, keď v priebehu dvoch minút vsietila tri góly postupne Samuelčíkom – 3:0, Kováčikom – 4:0 a Gregorom – 5:0. Dobrá Partička sa teda rozlúčila s turnajom vysokou výhrou. Last Time si pripísal pri svojej premiérovej účasti na turnaji jeden bod a nazbieral cenné skúsenosti, ktoré môže využiť v ďalšom roku.