Halový futbalový turnaj

ZŠ Brusno, Ofsajt Team, Mačence, Last Time

Mačence – Last Time 2:1

Štatistika zápasu:

Strely celkovo = 15:5, strely na bránu = 7:1, žrde = 1:0, fauly = 0:2, žlté karty = 0:1

Góly: 3´Marek Meškan – 0:1, 5´Šimon Púchy – 1:1, 10´Jozef Rejdovianovič – 2:1

{youtube}QFSaSQsrMhI{/youtube}

V úvodnom zápase C-skupiny na seba narazili minuloročný štvrťfinalista Mačence a posledný tím ročníka 2012 Last Time, ktorý však v tomto roku nastúpil s viacerými zmenami v zostave. Po úvodných oťukávacích minútach sa gólom skončila prakticky prvá vážnejšia gólová príležitosť. Po pravej strane potiahol loptu hráč Last Time Marek Meškan, posunul si ju na stred a strelou po zemi spoza obrancu trafil presne k žrdi – 0:1. Last Time mal aj ďalšiu šancu, ale Pikulovi chýbalo v 4 min. k presnejšiemu zakončeniu niekoľko centimetrov. Papierový favorit Mačence vyrovnal v 5 min. Po zlej rozohrávke rohového kopu v podaní Last Time, vybojoval loptu Púchy, vymenil si ju s Vargom a po rýchlom brejku prekonal Milana Galla v bráne Last Time – 1:1. Mačence prebrali taktovku a prakticky okamžite mal vedúci gól na nohe Púchy, ale neuspel. Ďalšiu peknú kombináciu predviedli Mačence o niekoľko sekúnd. Gaboň si narazil loptu s Borbélym a nastrelil žrď. Gólom neskončila ani posledná veľká šanca v prvom polčase v podaní dua Varga – Púchy. Po zmene strán mal veľkú šancu dostať Last Time opäť do vedenia Erik Kelemach, ale pri zakončení mu chýbalo niekoľko centimetrov. V 10 min. po krátkom obliehaní súperovej brány sa Mačence dočkali vedúceho gólu. Trnovský nečakane a efektívne pätou pretlačil loptu za Galla a do prázdnej brány ju doklepol Rejdovianovič – 2:1. Mačence potom kontrolovali priebeh. Mali ešte niekoľko šancí na zvýšenie skóre, ale stav sa už nezmenil.

ZŠ Brusno – Ofsajt Team 0:0

{youtube}t3cJjuEIW4Q{/youtube}

Už štvrtý vzájomný zápas oboch tímov na turnaji a tretí za posledné tri roky v podaní Školákov a Ofsajt Teamu. ZŠ Brusno, minuloročný finalista, nastúpila na zápas oproti roku 2012 v značne pozmenenej zostave. Striebro z minulého roku si pamätajú iba Baran, Vaľo a Štulajter. Ofsajt Team okrem prvého zápasu nevsietil v ďalších dvoch zápasoch Školákom ani gól a dvakrát prehral. V úvode zápasu sa prvou strelou prezentoval Turák. Na druhej strane sa do úniku dostal Gardošík, ale na poslednú chvíľu mu loptu vypichol Vaľo. V 4 min. sa do nádejnej šance dostával hráč Ofsajt Teamu Ríša, ale jeho strelu zblokovala obrana ZŠ. V 5 min. sa z blízka na dvakrát nepresadil Fronc. V 6 min. mal po chybe Dubašáka veľkú šancu Turák, ale trafil iba bočnú konštrukciu brány. Úvod druhého polčasu poznačili dve trestné minúty Ofsajt Teamu za zlé striedanie v záverečných sekundách prvého polčasu. Školáci sa dostali k viacerým zakončeniam, ale bez úspechu. Najbližšie ku gólu bol v závere presilovky Štulajter, ale nastrelil žrď. Po skončení vylúčenia získali miernu prevahu hráči Ofsajt Teamu a Dubašák takmer využil zaváhanie v rozohrávke Školákov. Baran v bráne ZŠ musel zasahovať po priamom kope Ríšu a v zápätí aj po nebezpečnej strele Fronca. Fronc bol blízko ku gólu aj v 14 min., ale Baran jeho sólo vychytal. Na druhej strane sa gólom neskončil ani brejk Štulajtera s Turákom. V poslednej minúte ešte nastrelil Štulajter po druhýkrát žrď brány Ofsajt Teamu a tak sa duel skončil bez gólov a vo vzájomnej bilancii sa zrodila medzi súpermi prvá remíza.

Mačence – Ofsajt Team 0:0

Súboj dvoch ašpirantov na postup v skupine C priniesol veľmi vyrovnaný futsal. Oba tímy sa stretli na turnaji aj pred rokom a vtedy sa z výhry 2:1 a postupu do štvrťfinále radovali Mačence. Aj pred zápasom vzhľadom na výsledky prvých zápasov boli na tom o niečo lepšie Mačence. Veľa gólových šancí sa v zápase nezrodilo. V prvom polčase boli opticky o niečo aktívnejšie Mačence, po zmene strán sa tlačili viac dopredu hráči Ofsajt Teamu. Na strane Mačeniec bol najaktívnejším hráčom Púchy s Vargom, na druhej strane Fronc s Ríšom. Gól však nepadol a tak si Ofsajt Team pripísal na turnaji druhú bezgólovú remízu a veľkú zásluhu na tom má zadný hráč Ofsajt Teamu Martin Petrík.  Mačence si k prvej výhre pripísali ďalší bod, ale o postupe do štvrťfinále sa rozhodne až v posledných zápasoch základných skupín.

ZŠ Brusno – Last Time 3:1

Góly: 6´Marek Meškan – 0:1, 6´Martin Štulajter – 1:1, 12´Jaroslav Baran – 2:1, 14´Michal Vaľo – 3:1

{youtube}sk0G8ogif1Y{/youtube}

V historicky prvom vzájomnom zápase oboch tímov na turnaji sa hral od začiatku veľmi zaujímavý futsal. Jasným favoritom duelu bol minuloročný finalista ZŠ Brusno. Mladíci z Last Time však začali odvážne a vôbec nemali zo súpera rešpekt. Prvé strelecké pokusy síce mali v zápase školáci, ale Last Time postupne začal vystrkovať rožky. V 4 min. nebezpečne spoza obrancu vystrelil Pikula a narobil starosti brániacemu hráčovi školákov Baranovi. Aj pokus Milana Galla z diaľky v 5 min. bol nebezpečný. V 6 min. sa Last Time ujal vedenia aj v druhom zápase. Marek Meškan lobom cez celé ihrisko prekvapil Barana a otvoril skóre – 0:1. Lenže už o 23 sekúnd bolo vyrovnané. Situáciu dva na jeden pretavil do vyrovnávajúceho gólu Štulajter – 1:1. V závere polčasu mohol strhnúť vedenie na stranu ZŠ Turák, ale Gallo ho vychytal. Na druhej strane práve Milan Gallo ďalšou strelou spoza polovice, ktorá bola tečovaná takmer vrátil tímu Last Time vedenie. Po zmene strán prebrala taktovku zápasu do rúk ZŠ Brusno. Zlepšila kombináciu, zrýchlila prechod a začala si tvoriť šance. V prvej veľkej sa ocitol v 10 min. Vaľo. Last Time inkasoval dvojminútový trest za vysoký počet hráčov v poli a ZŠ presilovku dokonale využila. Po viacerých streleckých pokusoch sa po peknej kombinácii presadil strelou z blízka v 12 min. Baran – 2:1.  V 14 min. využili školáci chybu súpera pri striedaní a po rýchlom rozohratí autu sa strelou z prvej presadil Vaľo – 3:1. Last Time sa v zostávajúcich minútach snažil niečo vymyslieť, ale snahe chýbala ľahkosť a viac skúseností. ZŠ Brusno si už výsledok s prehľadom ustrážila a pripísala si mimoriadne dôležitú výhru na turnaji, vďaka ktorej sa dostala na čelo C-skupiny, ale o postup bude musieť ešte zabojovať v zápase proti Mačencom. Last Time ani pri svojom druhom štarte na Lenivej lopte neprenikne do štvrťfinále a proti Ofsajt Teamu zabojuje aspoň o 3.miesto v skupine, prvú výhru v histórii a body do tabuľky pre nasadzovanie.

Mačence – ZŠ Brusno 1:2

Góly: 13´Róbert Turák – 0:1, 13´Martin Štulajter – 0:2, 15´Šimon Púchy – 1:2

{youtube}0IQUNmtuH_4{/youtube}

Rozhodujúci zápas o 1.miesto a postup do štvrťfinále odohrali Mačence proti ZŠ Brusno. Išlo o druhý vzájomný zápas oboch tímov na turnaji. V minulom roku zvíťazili v základnej skupine Mačence gólom Šimona Púchyho 1:0. Školákom stačila na istý postup vďaka lepšiemu skóre aj remíza, Mačence potrebovali na stopercentnú istotu postupu výhru. V prvom polčase sa hral opatrný futsal z oboch strán a čisté gólové príležitosti sa rodili veľmi ťažko. Na strane Mačeniec strieľal nebezpečne, ale nepresne v 1 min. Varga. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal školák Vaľo, keď v 5 min. opečiatkoval žrď. Na druhej strane zahodil najväčšiu šancu v 7 min. Varga, ktorý nepretlačil loptu za Baranov chrbát. Po zmene strán sa odohral kvalitnejší polčas. Mimoriadne strelecky aktívni boli školáci, ktorí vyslali do priestoru súperovej brány až desať striel. V 11 min. bol blízko ku gólu Martin Štulajter, ale nastrelil brvno brány Mačeniec. Následnú dorážku Turáka odvrátila obrana súpera na rohový kop. Tlak školákov vyvrcholil v 13 min. Najprv Turák využil zaváhanie v rozohrávke súpera a strelou z polovice ihriska otvoril skóre – 0:1. O tridsaťdva sekúnd unikol Štulajter a zvýšil vedenie školy na – 0:2. Veľkú šancu na skorigovanie stavu nevyužil v 15 min. Varga. O malú chvíľu však Mačence predsa len znížili, keď samostatný nájazd premenil na gól Púchy – 1:2. ZŠ Brusno v záverečnej minúte tesný náskok ustrážila, zabezpečila si 1.miesto v C-skupine a po druhýkrát za sebou postúpila do štvrťfinále. Osud Mačeniec mali v rukách hráči Last Time a Ofsajt Teamu.