Lenivá-lopta-turnaj-logo
Halový futbalový turnaj

Darebáci, KOMA, Mária Huta, ZŠ Brusno

KOMA – Mária Huta 0:0

Oba tímy zrejme neboli s výsledkami z posledného ročníka príliš spokojné, lebo v ich zostave nastalo niekoľko zmien. Za KOMu mali premiéru Rebek a Dutka, po dvoch rokoch sa do zostavy vrátil Sopko. Mária Huta posilnila najmä smerom dopredu. V zostave sa predstavil najlepší strelec turnaja Lenivá lopta 2005, Matúš Malček a tiež hráč Dinama Záhreb, najväčšia individuálna hviezda turnaja Jakub Sylvester. Posledne menovaný ešte na úvodný zápas turnaja nenastúpil. Po úvodnom oťukávaní sa začali smerom dopredu tlačiť viac hráčy KOMy. Po chybe v rozohrávke Márie Huty v 5 min. sa dostával do šance Dutka, nedovolene ho zastavil Chovan a KOMA si zahrala dvojminútovú presilovku. Nedokázala však svojho súpera dostatočne zatlačiť, lebo strelecké pokusy boli väčšinou z diaľky a z nepripravených pozícií. Po prestávke predsa len KOMA zvýšila pohyb, zrýchlila výmenu lôpt a začala si vypracúvať aj príležitosti. Prvým náznakom bol pätičkový pokus Pavúka a následná nepresná strela Rebeka. Rebek skúšal šťastie aj o malú chvíľu, ale jeho delovku zblokoval Chovan v bráne. V 12 min. po akcii Vaníka zakončoval Sopko do žrde, následne zastavil strelu Vaníka na bránkovej čiare nedovolene rukou Chovan a KOMA dostala výhodu penalty. Tú však Citara nepremenil. Bola to najväčšia šanca zápasu. Ešte mohol vsietiť gól Brna, ale opäť trafil len žrď brány Márie Huty. Zrodila sa teda bezgólová remíza medzi tímami, s ktorými sa na stupňoch víťazov príliš nepočítalo, ale napriek tomu mali výrazne zasiahnuť v tomto roku do boja o titul.

Darebáci – ZŠ Brusno 3:0

Góly: Michal Pančík – 1:0, Maroš Gera – 2:0, Ján Ďurajka – 3:0

Darebáci, víťazi z roku 2003 a minuloroční finalisti, nastupovali do zápasu proti ZŠ Brusno v pozícii veľkého favorita. Školáci nemali čo stratiť a v prvom polčase boli Darebákom vyrovnaným súperom. Favoritovi chvíľu trvalo, kým sa oťukal a zohral. Niekoľko príležitostí zostalo v úvodnom dejstve nevyužitých. Po prestávke upokojil Darebákov rýchlym gólom Michal Pančík a od tohto momentu už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Góly Geru a Ďurajku zvýraznili prevahu favorita. ZŠ Brusno sa teda v úvode nepresadila, ale ani sa to nečakalo. Väčšie šance sa tomuto tímu dávali v zostávajúcich zápasoch.

KOMA – ZŠ Brusno 9:0

Góly: 5´Matej Citara – 1:0, Tomáš Dutka – 2:0, Lukáš Sopko – 3:0, Rastislav Daniš – 4:0, Tomáš Brna – 5:0, Peter Rebek – 6:0, Peter Rebek – 7:0, Tomáš Dutka – 8:0, Rastislav Daniš – 9:0

Pre oba tímy išlo o kľúčový zápas smerom do play-off. Navyše ZŠ by v prípade prehry stratila aj teoretické šance na postup. V úvode nepremenil veľkú možnosť po akcii Sopka Rebek. Školáci sa posmelili a na začiatku 3 min. našiel Barla krásnou prihrávkou v dobrej pozícii Maslíka, ktorý mal na nohe otvárací gól, ale netrafil bránu. O malú chvíľu sa ten istý hráč dostal opäť za obranu KOMy, ale jeho tentoraz lepšie umiestnenú strelu zblokoval Citara na rohový kop. Smolu KOMy v zakončení a z toho vyplývajúcu nervozitu v hre ukončil v 5´min. po rozohranom priamom kope presnou strelou Citara a spustil gólovú kanonádu. Do prestávky pridali po pekných kombináciách ďalšie dva góly Dutka a Sopko. Po prestávke gólostroj pokračoval, keď sa postupne presadili Daniš, Brna, 2x Rebek, Dutka a Daniš. KOMA dosiahla najvyššie víťazstvo na turnaji a zabezpečila si postup medzi najlepšími ôsmimi tímami. Po sympatickom úvode zo strany ZŠ Brusno, by sotva niekto očakával taký jasný výsledok.

Darebáci – Mária Huta 1:3

Góly: Michal Núdzik – 1:0, Matúš Bošeľa – 1:1, Tomáš Rešetár – 1:2, Jakub Sylvester – 1:3

Nečakaný výsledok sa zrodil v ďalšom zápase skupiny C. Favorit Darebáci prekvapujúco zakopol proti Márii Hute, ktorá doteraz nikdy v histórii neprešla do štvrťfinále. Pritom úvod patril Darebákom. Vsietili rýchly vedúci gól Núdzikom a zdalo sa, že sú na najlepšej ceste k druhému víťazstvu. Vedenie mohol zvýšiť Juraj Pančík, ale v dvoch sľubných pozíciách sa nepresadil. A tak prišiel trest. Na opačnej strane z ničoho nič vyrovnal Bošeľa. Po prestávke sa hra vyrovnala, ba miestami z nej mali viac hráči Márie Huty. Približne v polovici 2.polčasu už Darebáci prehrávali po zásahu Rešetára. Pri záverečnom nápore unikol obrane Darebákov Jakub Sylvester a svojim prvým gólom na turnaji nielenže vybojoval Márii Hute cenný skalp, ale jej aj priblížil účasť vo štvrťfinále.

Darebáci – KOMA 1:1

Góly: 2´Juraj Pančík – 1:0, 5´Rastislav Daniš – 1:1

Pôvodne sa očakávalo, že tento súboj rozhodne o víťazovi skupiny C. Lenže nakoniec z toho bol ,,iba” súboj o 2.miesto. Kým KOMA už mala postup do play-off vo vrecku, Darebáci po zakopnutí s Máriou Hutou potrebovali na postup minimálne bod. Podobne ako v predchádzajúcom zápase aj teraz im vyšiel úvod stretnutia. Krásnou strelou z diaľky do šibenice sa už v 2 min. prezentoval Juraj Pančík. KOMA však bola po vysokej výhre nad ZŠ Brusno v psychickej pohode a rýchlo sa dokázala otriasť. V 5 min. odpovedal peknou umiestnenou strelou z diaľky po zemi k žrdi Daniš a vyrovnal. V úvode druhého polčasu sa KOMA snažila niečo vymyslieť, ale s pribúdajúcim časom sa podobne ako Darebáci zamerala na pozornú defenzívu. Záver už tímy odohrali so snahou čo najviac držať loptu pod kontrolou a po záverečnom hvizde sa už mohli pripravovať na svojich starých známych štvrťfinálových súperov. Darebáci na Drink Team a KOMA na Dynamo Oremlaz.

Mária Huta – ZŠ Brusno 4:2

Góly: Alexander Šabo – 0:1, Tomáš Rešetár – 1:1, Jakub Sylvester – 2:1, Jakub Sylvester – 3:1, 15´František Maslík – 3:2, 16´Matúš Malček – 4:2

V prípade víťazstva, ktoré sa vzhľadom na výkony oboch tímov na turnaji od Márie Huty očakávalo, stal by sa tím okolo Matúša Bošeľu nečakaným víťazom skupiny C. ZŠ však v poslednom zápase zabojovala, hodila za hlavu výprask od KOMy a napravila si meno. Podala svoj najlepší výkon na turnaji. Veľmi jej pomohol úvodný gól kapitána Alexandra Šaba, na ktorý dokázala Huta odpovedať tesne pred prestávkou Rešetárom. Aj po zmene strán pokračoval dobrý výkon školákov, ale žiaľ nevyhli sa chybám v rozohrávke za čo ich dvakrát potrestal Jakub Sylvester. V predposlednej minúte ešte zdramatizoval priebeh kontaktným gólom Maslík, ale v záverečných sekundách pridal poistku Malček. Mária Huta teda vyhrala, podľa mnohých ,,najslabšiu” skupinu na turnaji a postúpila do svojho prvého štvrťfinále na turnaji Lenivá lopta. Ako sa neskôr ukázalo, ZŠ Brusno mala smolu na mimoriadne ťažkých súperov, ktorí hrali vo veľkej forme, ale nebyť výbuchu v zápase s KOMOu môžeme jej výkony hodnotiť pozitívne.