Halový futbalový turnaj

Darebáci, Ja-DJ a Mikuláš, Keia Kaha, Dobrá Partička

Dobrá Partička – Ja, DJ a Mikuláš 6:0

Štatistika zápasu:

Strely celkovo = 13:23, strely na bránu = 5:17, žrde = 1:3, fauly = 1:0, žlté karty = 0:0

Góly: 1´Marián Sanitra – 0:1, 6´Michal Spišiak – 0:2, 7´Ivan Šnirc – 0:3, 8´Michal Spišiak – 0:4, 9´Martin Kvasna – 0:5, 11´Marián Sanitra – 0:6

{youtube}_Doxjf-nOFU{/youtube}

Nováčik turnaja Ja, DJ a Mikuláš vstúpil do Lenivej lopty impozantne a pripravil Dobrej Partičke najvyššiu prehru v histórii tohto tímu na turnaji. Prvú strelu na bránu síce vyslal po pár sekundách Milan Gregor z Dobrej Partičky, ale potom sa začal strelecký koncert nováčika. Prvý rýchly brejk Mikulášov v podaní Šnirc – Kvasna skončil ešte na žrdi. Náhle došlo počas zápasu k výpadku elektrického prúdu asi na 3 minúty, ale v hre sa pokračovalo. Po Kvasnovej strele odvrátil zadný hráč Partičky Gregor loptu na rohový kop. Sanitra rozohral roh na Kondera, ktorý vystrelil, pred bránu si nabehol práve Sanitra a jemným tečom otvoril v 1 min. skóre duelu – 0:1. Mikuláš kontroloval dianie na ihrisku a dostával sa do šancí. Konderovu strelu v 2 min. odvrátil Gregor na roh. Zadný hráč Partičky zasahoval aj v 3 min. po strele Kvasnu. Gólom neskončila ani krásna kombinácia Šnirca, Sanitru a Kvasnu. Partička si vypracovala jedinú šancu v 5 min., ale bola gólová. Po zaváhaní Kondera mal gól na nohe Gregor, ale jeho strelu zastavila žrď a následnú dorážku zablokoval Šnirc. Na druhej strane skúšali šťastie z rýchlych akcií Sanitra a Konder. Ďalšia akcia už znamenala druhý gól Mikulášov.  Sanitra prihral Konderovi, ten pätou posunul na Spišiaka, ktorý vymietol šibenicu brány Dobrej Partičky – 0:2. O minútu po chybnej rozohrávke Gregora upravil strelou do prázdnej brány Šnirc už na – 0:3. Polčasový výsledok – 0:4 stanovil o malú chvíľu dôrazný Spišiak. Gólostroj Mikulášov pokračoval aj po prestávke. Kvasna z úniku upravil na – 0:5. Debakel Partičky zavŕšil po akcii Šnirca v 11 min. druhým gólom v zápase Sanitra – 0:6. V ďalšom priebehu mal ešte tím Ja, DJ a Mikuláš niekoľko šancí na zvýšenie stavu, ale nastrelil už iba dve žrde. Na úvod si teda nováčik pripísal vysokú výhru a uvoľnenou, kombinačnou hrou potešil oko prítomných divákov.

Keia Kaha – Darebáci 6:0

Góly: 1´Juraj Pančík – 0:1, 2´Michal Pančík – 0:2, 5´Milan Šuhajda – 0:3, 6´Juraj Pančík – 0:4, 10´Tomáš Pančík – 0:5, 12´Michal Pančík – 0:6

{youtube}DHNtWQedCT4{/youtube}

V repríze minuloročného zápasu zo základnej skupiny, ktorý skončil 1:1 a rozhodol o tom, že Darebáci nepostúpili do štvrťfinále po prvýkrát od roku 2006, sa očakával dramatický a vyrovnaný súboj. Ale opak bol pravdou. Darebáci mali raketový úvod do zápasu. Už v 47 sekunde využil zlú rozohrávku Šebeša Juraj Pančík a otvoril skóre – 0:1. O necelú minútu pridal druhý gól Michal Pančík – 0:2. Tento priebeh poriadne otriasol hráčmi Keia Kaha. Prakticky sa nedostávali na dostrel brány Darebákov a keď sa im to aj podarilo boli to strely z uhla ako napríklad Šebešova vo 4 min. Naopak tretia strela Darebákov do priestoru brány znamenala v 5 min. gól na – 0:3. Po rozohrávke z autu sa pohotovou strelou prezentoval Milan Šuhajda. V 6 min. vymietol šibenicu brány Keia Kaha svojim druhým gólom Juraj Pančík – 0:4. Najväčšiu šancu Keia Kaha mal v samom závere prvého polčasu Dávid Marko, ale Vierik jeho pokus zneškodnil. V úvode druhého polčasu mal zníženie na nohe Šebeš, ale Vierik bol opäť úspešnejší. V 10 min. sa predral cez Marka a Šagáta Tomáš Pančík a upravil na – 0:5. Ďalší gól mal na nohe Michal Pančík, ale gólu zabránil Francisty. Po ďalšej rýchlej kombinácii sa v 12 min. zapísal do listiny strelcov po druhýkrát v zápase Michal Pančík – 0:6. Keia Kaha sa v zostávajúcom čase snažila o skorigovanie stavu, ale dvakrát Oravec a raz Francisty neuspeli pred Vierikom, a tak sa zrodila najvyššia prehra Keia Kaha v histórii turnaja Lenivá lopta. Favorit skupiny si navyše vysokou prehrou výrazne skomplikoval postupové ambície.

Dobrá Partička – Darebáci 0:2

Góly: 2´Milan Šuhajda – 0:1, 15´Milan Šuhajda – 0:2

Darebáci začali aj proti Dobrej Partičke vo veľkom štýle a ich úvodnú aktivitu korunoval už v 2 min. vedúcim gólom Šuhajda – 0:1. Dobrá Partička sa však tentoraz otriasla z rýchlo inkasovaného gólu a predviedla svoj najlepší výkon na turnaji. Darebáci nastúpili v tomto zápase bez Juraja Pančíka, ale s Petrom Feriancom. Jozef Vierik v bráne Darebákov si musel dávať počas celého duelu veľký pozor na strelecké pokusy Pipicha, Chválika, Gregora či Kováčika. Na druhej strane sa o ofenzívu Darebákov starali najmä bratia Pančíkovci Michal s Tomášom a zdatne im sekundoval Milan Šuhajda. Keďže však strelecké snaženie Dobrej Partičky gól neprinieslo, rozhodol v 15 min. o druhej výhre Darebákov na turnaji svojim tretím gólom hrdina zápasu Šuhajda – 0:2. Dobrá Partička tak prehrala aj tretí vzájomný zápas s Darebákmi a pred posledným zápasom s tímom Keia Kaha prišla o šancu postúpiť do štvrťfinále.

Keia Kaha – Ja, DJ a Mikuláš 3:2

Strely celkovo = 12:13, strely na bránu = 7:4, žrde = 0:0, fauly = 5:1, žlté karty = 0:0, červené karty = 1:1

Góly: 1´Michal Konder – 0:1, 6´Peter Belko – 1:1, 7´Dávid Marko – 2:1, 14´Ján Francisty – 3:1, 16´Róbert Kútik – 3:2

{youtube}QlQ3LyiVv0I{/youtube}

Finalista z roku 2010 a tretí tím z minulého roku Keia Kaha nastupoval proti nováčikovi Ja, DJ a Mikuláš v náročnej pozícii. Ak si chcel udržať reálnu šancu na postup do play-off musel tento zápas bezpodmienečne vyhrať. Naopak nováčik by si v prípade výhry zabezpečil priamy postup do štvrťfinále. Úvod zápasu vyšiel ideálne Mikulášom. V 28 sekunde skončila presná strela Miša Kondera takmer z polovice ihriska pomedzi nohy brániacich hráčov v sieti – 0:1. Hneď po rozohrávke sa o vyrovnanie pokúsil chytrým lobom Dávid Marko, ale Konder bol pozorný. V 2 min. po individuálnom úniku takmer zvýšil vedenie Mikulášov Konder. V 3 min. chýbali strele Iva Šnirca iba centimetre. V 4 min. mal druhý gól na nohe po peknej kombinácii Robo Kútik, ale opäť tesne minul bránu Keia Kaha. Prvý strelecký pokus na bránu Mikulášov vyslal v 5 min. Šebeš. V 6 min. otáľal pri rozohrávke Sanitra, Peter Belko mu vypichol loptu a zoči voči Konderovi nezaváhal – 1:1. V 7 min. mohol vrátiť Mikulášom vedenie Konder. Svojim typickým únikom si pripravil loptu na strelu a gólu zabránil iba fantastický zákrok Lehockého, ktorý možno smelo označiť za jeden zo zákrokov turnaja. V tej istej minúte predviedol prekrásny futbalový moment najlepší hráč Lenivej lopty 2012 Dávid Marko. Prebral loptu na ľavej strane a pohotovou strelou z veľkého uhla ľavačkou dostal tím Keia Kaha do vedenia – 2:1. Po prestávke v 10 min. predviedol krásnu sťahovačku aj so zakončením hráč z tímu Ja, DJ a Mikuláš Michal Spišiak, ale Lehocký zneškodnil jeho strelu. V 12 min. bol blízko ku gólu na druhej strane Šagát po akcii s Francistym, ale Konder vytlačil loptu na roh. V 13 min. videli po vzájomnej strkanici červenú kartu Adam Lehocký a Marián Sanitra. V 14 min. unikol pri hre tri na tri Francisty a vybojoval roh. Po jeho rozohratí sa dostal za obranu Mikulášov po výbornom pase od Marka a akciu zakončil presne – 3:1. V 15 min. mohol definitívne rozhodnúť Oravec, ale jeho strela cez celé ihrisko do prázdnej brány gólom neskončila. V záverečnom nápore ešte nováčik turnaja 50 sekúnd pred koncom skorigoval stav zásluhou Kútika – 3:2. Záverečná strela v podaní Šnirca už vyrovnanie nepriniesla a tak tesná výhra v podaní Keia Kaha zdramatizovala pred poslednými zápasmi postupovú situáciu v skupine D.

Dobrá Partička – Keia Kaha 0:6

Góly: 2´Tomáš Šagát – 0:1, 4´Martin Oravec – 0:2, 5´Dávid Marko – 0:3, 7´Peter Belko – 0:4, 12´Dávid Marko – 0:5, 15´Martin Oravec – 0:6

Dobrá Partička ešte bojovala o konečné 3.miesto v skupine D, naopak Keia Kaha bojovala o postup do štvrťfinále a potrebovala nutne bodovať. Zápas sa veľmi rýchlo zmenil na príliš jasnú exhibíciu v podaní tímu Keia Kaha. Už v 2 min. otvoril skóre Šagát – 0:1. V 4 min. pridal druhý gól Martin Oravec – 0:2 a bolo rozhodnuté. Dobrá Partička už v sebe nenašla najmä psychické sily na zvrat a inkasovala jeden gól za druhým. Na – 0:3 upravil Marko, pred polčasovou prestávkou zvýšil Belko na – 0:4. Po zmene strán pridali ešte hráči Keia Kaha dva góly. Marko svojim tretím gólom na turnaji zvýšil na – 0:5 a skóre zápasu uzavrel Oravec – 0:6. Dobrá Partička nevsietila na turnaji ako jediný tím ani gól a nezískala ani bod, skončila na poslednom 16.mieste a zaknihovala svoje najhoršie umiestnenie v histórii Lenivej lopty. Tím Keia Kaha vďaka výhre udržal svoje šance na postup, ale všetko mali vo svojich rukách Darebáci, ktorí museli v zápase proti tímu Ja, DJ a Mikuláš získať minimálne bod, lebo v prípade výhry nováčika by skončil tím Keia Kaha v základnej skupine, po prvýkrát od roku 2009.

Darebáci – Ja, DJ a Mikuláš 1:2

Góly: 4´Ivan Šnirc – 0:1, 5´Marián Sanitra – 0:2, 10´Michal Pančík – 1:2

{youtube}rYlmJ2Kl1GI{/youtube}

Darebáci už mali postup do play-off pred týmto zápasom istý. Nováčik turnaja Ja, DJ a Mikuláš potreboval na postup víťazstvo. V úvode zápasu bol o niečo aktívnejší nováčik a v 2 min. si vypracoval prvé gólové príležitosti. Strely Kondera a Šnirca však gólom neskončili. V 4 min. zachytil chybnú rozohrávku Darebákov Ivan Šnirc a svoj nájazd premenil presnou strelou ľavačkou – 0:1. O niekoľko sekúnd mal druhý gól na nohe Sanitra, ale z bezprostrednej blízkosti minul bránu. Čo sa mu vtedy nepodarilo, vyšlo mu v 5 min., keď sa uvoľnil na ľavej strane a prestrelil Vierika – 0:2. Po zmene strán Darebáci pridali a Michal Pančík vsietil v 10 min. kontaktný gól – 1:2. Rozhodnutie mal na nohe po úniku v 12 min. Šnirc, ale Vierik jeho strelu zlikvidoval. V 13 min. chýbalo Gerovi k vyrovnaniu len pár centimetrov,  na druhej strane mieril v gólovej pozícii nepresne Konder. V 14 min. to skúšal po kombinácii Tomáš Pančík, ale strieľal z veľkého uhla. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal  v 15 min. opäť Tomáš Pančík, ale jeho zakončenie vykopol spred bránkovej čiary Sanitra. A keď sa neujala ani strela Michala Pančíka, ubránil tím Ja, DJ a Mikuláš tesný náskok a postup do štvrťfinále. Veľkú smolu mal minuloročný bronzový tím Keia Kaha, ktorému na postup do play-off nestačilo ani 6 bodov a s turnajom sa rozlúčil.