Lenivá lopta 2012 – štvrťfinále, semifinále, zápas o 3.miesto, finále

Štatistika zápasu:

strely celkovo = 16:17, strely na bránu = 8:8, žrde = 0:0, fauly = 2:1

Góly: 13´Martin Sedliak – 1:0, 19´Tomáš Rešetár – 1:1, 20´Matúš Bošeľa – 1:2

{youtube}FdE5ncOcxSo{/youtube}

Repríza minuloročného štvrťfinále, ktoré na penalty zvládol Hiadeľ. V tomto roku vzhľadom na výsledky v skupine a rolu obhajcu bol Expres favoritom duelu. Avšak Mária Huta bola posilnená postupom zo základnej skupiny, ktorý sa zrodil v hodine dvanástej. Súperi si od úvodných sekúnd dávali na seba veľký pozor a hralo sa veľmi takticky. Aj preto sme vyloženú gólovú príležitosť v prvom polčase nevideli. Situácia sa zmenila až v 13 min. K úniku na súperovu bránu sa odhodlal Sedliak, narazil si loptu so Snitkom a do prázdnej brány vsietil vedúci gól Expresu – 1:0. Blízko k druhému gólu bol o malú chvíľu Balík, ale Chovan mu zmenšil strelecký uhol a situáciu vyriešil. V 15 min. bol Hiadeľ opäť blízko ku gólu. Noskovmu zakončeniu chýbali centimetre. A potom nastal druhý zázrak v podaní Márie Huty na turnaji. V 19 min. zabojoval v skrumáži o loptu Rešetár. Akrobaticky z otočky posunul loptu vzduchom na voľného Bošeľu, ktorý mu loptu vrátil pred bránu a Rešetár ju v páde doklepol do brány – 1:1. Zdalo sa, že sa bude opakovať penaltový rozstrel spred roka. Hiadeľ po góle pritlačil a Snitkovi nechýbalo veľa, aby pretlačil loptu do siete. Lenže nedal a z protiútoku Kulík vysunul Bošeľu, ktorý poslal Máriu Hutu do semifinále.

2.štvrťfinále

strely celkovo = 12:24, strely na bránu = 7:13, žrde = 0:0, fauly = 2:2

Góly: 3´Šimon Púchy – 1:0, 7´Dávid Marko – 1:1, 11´Dávid Marko – 1:2, 11´Peter Šebeš – 1:3, 16´Pavol Lupták – 2:3, 18´Juraj Kováčik – 2:4, 19´Dávid Marko – 2:5, 20´Dávid Marko – 2:6

{youtube}3YVTYbotfrc{/youtube}

Pred zápasom sme len ťažko mohli predpokladať, že to bude ofenzívny koncert a najväčší individuálny strelecký koncert za posledné roky. V 3 min. naštartoval gólovú kanonádu fantastickým sólom Púchy a Mačence senzačne viedli – 1:0. Púchy bol blízko k ďalšiemu gólu v 5 min., ale tentoraz ho včasným vybehnutím vychytal Lehocký. Vyrovnanie prišlo v 7 min. po prekvapujúcej, ale tvrdej a umiestnenej strele Marka – 1:1. Prvý polčas zakončila nebezpečná strela Šebeša. Úvod druhého polčasu bol v podaní tímu Keia Kaha raketový. Marko využil zaváhanie obrany súpera, narazil si loptu s Oravcom a svojim druhým gólom v zápase dostal Keia Kaha do vedenia – 1:2. Prakticky v zápätí mohol vyrovnať na druhej strane Trnovský, ale nedal a z protiútoku zvýšil Šebeš vedenie Keia Kaha na – 1:3. Mačence sa vrátili do hry v 16 min., keď sa po rohovom kope presadil presnou strelou Lupták – 2:3. V 17 min. bol blízko k hattricku Marko. V 18´min. po kombinácii Hudáka s Kováčikom, druhý menovaný dorazil loptu do siete – 2:4. V 19 min. zlomil definitívne odpor Mačeniec svojim tretím gólom v zápase Marko – 2:5. Fantastický individuálny výkon zakončil Dávid Marko v 20 min. svojim štvrtým gólom v zápase, ktorým upravil stav na konečných – 2:6. Keia Kaha tak postúpila do svojho druhého semifinále v histórii turnaja. Mačence skončili pri premiére na turnaji Lenivá lopta na peknom 7.mieste.

3.štvrťfinále

strely celkovo = 20:28, strely na bránu = 12:13, žrde = 1:3, fauly = 5:4, žlté karty = 1:0, penalty = 1:1

Góly: 5´Marek Očenáš z 11m – 1:0, 5´Juraj Samuelčík – 2:0, 14´Ivan Očenáš – 3:0, 15´Juraj Samuelčík – 4:0

{youtube}VZsA6V_Tuno{/youtube}

Výborný zápas sa očakával od víťaza skupiny B a nováčika turnaja Matrixu a najúspešnejšieho tímu v histórii turnaja, štvornásobného víťaza Drink Teamu, ktorý sa vo štvrťfinále predstavil okrem minulého roku v každom ročníku. Matrix sa pustil do svojho súpera bez rešpektu. Hýril pohybom, pôsobil kompaktnejším dojmom a predvádzal rýchlejšie kombinácie. Na konci 4 min. po rýchlom protiútoku a tvrdej strele Samuelčíka odpískal hlavný rozhodca duelu Mišány penaltu po Smidovej ruke na bránkovej čiare. Hráči Drink Teamu protestovali, ale isté je jedno, lopta zasiahla ruku posledného hráča Drink Teamu a penalta bola odpískaná oprávnene. Marek Očenáš zobral dôležitú úlohu na seba a penaltu s prehľadom premenil – 1:0. O pár sekúnd využil chybnú rozohrávku Smidu Samuelčík a strelou spoza polovice do prázdnej brány zvýšil vedenie Matrixu na – 2:0. Drink Team sa potom nadýchol k veľkému náporu, ale musel si dávať pozor na rýchle kontry súpera.  Vo 8 min. získali hráči Drink Teamu po faule na Smidu od Rajčoka výhodu presilovky. Zovreli Matrix pred jeho bránu, ale vyťažili z toho iba tri žrde! Dvakrát ju nastrelil Gemzický, raz Sojak. Matrix najťažšiu chvíľu v zápase prežil bez ujmy a udržal polčasové vedenie – 2:0. Po zmene strán Matrix kontroloval hru a nedal sa rozladiť ani niekoľkými veľmi tvrdými zákrokmi.  Rozhodujúci gól padol v 14 min., keď Ivan Očenáš prestrelil Smidu a zvýšil na – 3:0. Demontáž Drink Teamu dokončil v 15 min. Samuelčík – 4:0. V 17 min. ešte zahodil penaltu za Drink Team Kováč a záverečné minúty už boli exhibíciou v podaní Matrixu, ktorý sa pri svojej premiérovej účasti na turnaji dostal do semifinále.

4.štvrťfinále

Strely celkovo = 15:16, strely na bránu = 3:5, žrde = 0:0, fauly = 2:3, žlté karty = 1:0

Penaltový rozstrel: Jaroslav Baran – 0:1, Martin Štulajter – 0:2

{youtube}KqqcicLjr9k{/youtube}

Vzhľadom na výsledky oboch tímov na turnaji boli favoritom posledného štvrťfinále Draci z MFK, pretože doteraz na turnaji nestratili ani bod. Lenže ZŠ Brusno sa v základnej skupine prezentovala veľmi dobrými, aj keď trochu nenápadnými výkonmi. Najmä defenzíva tímu pracovala spoľahlivo, veď v troch zápasoch inkasovala iba jeden gól. Hlavnou otázkou bolo, či sa obrane školákov podarí ubrániť dovtedy najlepšieho strelca turnaja Greška. V 3 min. sme boli svedkami prvého mikrosúboja medzi Greškom a obranou ZŠ. Víťazne z toho vyšli po zákroku Pintera školáci. V 5 min. sa po ľavej strane predieral do zakončenia Novák, ale obrana ZŠ bola opäť pozorná. V závere prvého polčasu pohrozil nebezpečným lobom od vlastnej brány školák Baran, chýbalo snáď dvadsať centimetrov.  Druhý polčas začal veľkou príležitosťou ZŠ, konkrétne sa až sám pred bránu dostal Staňo, ale skóre sa nemenilo. Kanonier Greško dostával na palubovke minimum priestoru a prakticky sa nedostal do hry. Frustrácia Greška vyústila do žltej karty v 16 min. stretnutia, ale škola presilovku nevyužila, aj keď rozhodujúci gól mal na nohe Štulajter. Na druhej strane práve v oslabení vystrelil spoza polovice Gregor a školáci si poriadne vydýchli. Keď sa neujal ani Štulajterov pokus o teč Pinterovej strely, dočkali sme sa prvého penaltového rozstrelu na turnaji.

Za Drakov išiel ako prvý Greško, ale minul bránu. Naopak prvý strelec ZŠ Baran skóroval – 0:1. Za Drakov sa pokúsil vyrovnať Rafanides, ale tiež minul bránu. Školákov tak posunul do finále premenenou penaltou Štulajter – 0:2. ZŠ Brusno sa po 9 rokoch prebojovala opäť do semifinále, Draci z MFK na turnaji našli premožiteľa iba cez penalty. Skončili na konečnom 5.mieste, čo je vzhľadom na ich prvú účasť na turnaji výborný výsledok. Zanechali však svojimi technickými kúskami a atraktívnou ofenzívnou hrou skvelý dojem a Róbert Greško sa dostal aj do All – stars turnaja.

1.semifinále

strely celkovo = 18:19, strely na bránu = 10:14, žrde = 0:0, fauly = 1:5, žlté karty = 0:1

Góly: 2´Marek Hudák – 0:1, 4´Dávid Marko – 0:2, 5´Radovan Kulík – 1:2, 15´Fabian Slančík – 2:2, 18´Dávid Marko – 2:3, 19´Juraj Kováčik – 2:4, 19´Fabian Slančík – 3:4, 20´Matúš Bošeľa – 4:4, rozhodujúcu penaltu premenil Peter Mrník

{youtube}X9i7WfeTinM{/youtube}

Repríza semifinále z roku 2010, v ktorom uspela Keia Kaha po výsledku – 2:0. Oba tímy predviedli v tohtoročnom semifinále veľké ofenzívne predstavenie, ktoré muselo dvíhať divákov zo sedadiel. Ako prvý skúšal strelecké šťastie po pár sekundách Kulík, ale mieril nad bránu. Na druhej strane pohrozil vo veľkej forme hrajúci Marko. V 2 min. sa k pokusu tesne pred polovicou ihriska odhodlal Hudák, Chovan loptu spoza Mrníka zbadal neskoro a Keia Kaha išla do vedenia – 0:1. V 4 min. vybojoval loptu na pravom krídle Marko, potiahol si ju na stred a ľavačkou pridal druhý gól Keia Kaha – 0:2. Mária Huta sa ocitla po druhýkrát na turnaji v situácii, keď musela doťahovať dvojgólové manko. A to ešte v 5 min. po brejku Oravca mal ďalší gól na nohe Hudák. Chovan sa vyznamenal. V tej istej minúte zaujala pekná strela Marka z halfvoleja, ale Chovan bol pozorný. Okamžite rozohral dlhú loptu na Kulíka, ten si obhodil Oravca a presnou a prudkou strelou prestrelil Lehockého – 1:2. V 7 min. po strele Marka dorážal z bezprostrednej blízkosti Kováčik, ale tesne minul. Na druhej strane sa predviedol prudkou strelou z uhla Slančík a zasahovať musel Lehocký. V zápätí pred Lehockým tečoval šikovne Bošeľa, ale opora zadných radov Keia Kaha stála na pevných nohách. Po prvom polčase mali bližšie do finále hráči Keia Kaha.

V úvode druhého polčasu vystrelil nebezpečne Šebeš, ale Oravec nestihol jeho prudkú ranu usmerniť do siete Márie Huty. Chovan zakročil proti nebezpečnej strele Marka a na druhej strane zachránil v poslednej chvíli pred zakončujúcim Mrníkom obranným zákrokom Marko. Ďalšiu tvrdú ranu na Chovana vyslal v 13 min. Oravec. V 15 min. dostal Slančík trochu priestoru, pripravil si loptu na ľavom krídle na pravačku a spoza brániaceho Francistyho vymietol horný roh Lehockého brány – 2:2. Mária Huta teda aj po druhýkrát na turnaji zlikvidovala dvojgólovú stratu. Potom boli diváci v hľadisku svedkom najdramatickejších päť minút na turnaji. Oba tímy sa snažili rozhodnúť a útoky sa pravidelne striedali. V 18 min. sa do brejku dostal Marko a rutinérsky pomedzi nohy Chovana vsietil svoj 6.gól na turnaji – 2:3. Po inkasovanom góle nasledoval tlak hráčov Márie Huty. Po faule Marka na Rešetára, rozohral faulovaný priamy kop, jeho spoluhráči sa venovali debatám s hlavným rozhodcom. Kováčik loptu zachytil, narazil si s Markom a strelou do prázdnej brány pridal štvrtý gól Keia Kaha – 2:4. Mária Huta sa po tretíkrát ocitla v situácii, že prehráva o dva góly. Do konca stretnutia zostávali necelé dve minúty. Potom sa však udiala veľmi sporná situácia. V strede ihriska debatovali hráči oboch tímov o štvrtom góle Keia Kaha. Slančík z tímu Mária Huta si postavil loptu na stredový kruh rozohral ju sám a vsietil gól – 3:4. Hlavný rozhodca gól uznal, hoci bol neregulárny a vrátil Máriu Hutu do hry. Toto bol moment, ktorý výrazne pošpinil inak azda najlepšie a najdramatickejšie stretnutie na turnaji. V záverečnej minúte po faule na Slančíka, videl Šebeš žltú kartu a Mária Huta dostala poslednú možnosť vyrovnať. Do konca zápasu zostávalo 17 sekúnd. Kulík rozohral priamy kop na Slančíka, ten našiel pred bránou Bošeľu a bolo vyrovnané – 4:4. Mária Huta dotiahla aj tretíkrát dvojgólové manko, aj keď tentoraz to bolo po neregulárnom góle Slančíka na – 3:4.

Nasledoval teda druhý penaltový rozstrel na turnaji. Ako prvý si loptu postavil Marko, ale minul bránu. Za Máriu Hutu minul Slančík. Francisty otvoril presnou strelou gólový účet – 0:1. Kulík zachoval pevné nervy a vyrovnal – 1:1. Hudák sa nepresadil a všetko mal na nohe Mrník. Ťažkú chvíľu zvládol a svojim gólom posunul Máriu Hutu do premiérového finále na turnaji – 2:1. Po zápase logicky pracovali emócie, ale hráči Keia Kaha zobrali športovú krivdu statočne a napriek strate finále sľúbili, že zabojujú aspoň o konečné 3.miesto. Aj okamihy z tohto zápasu boli podnetom, že v budúcom ročníku sa pravidlá turnaja výrazne upravia, aby sa podobná situácia už neopakovala.

2.semifinále

strely celkovo = 17:23, strely na bránu = 11:11, žrde = 0:1, fauly = 0:3

Góly: 6´Martin Bobok – 1:0, 14´Michal Vaľo – 1:1, 20´Peter Pinter – 1:2

{youtube}2GciWA2A_eU{/youtube}

Druhé semifinále malo prekvapujúce zloženie. ZŠ si spomenula na svoj najslávnejší ročník 2003, v ktorom sa prebojovala do semifinále, Matrix pri svojej premiérovej účasti dokráčal medzi najlepšie štyri tímy. V úvode zápasu bol viditeľný najmä Staňo zo ZŠ, ktorý svojimi výpadmi zamestnával obranu Matrixu. Nebezpečným pokusom sa prezentoval aj Pinter. Na druhej strane vyslal nepríjemný pozdrav na Baranovu bránu Ivan Očenáš. V 6 min. zastavil prenikajúceho Rajčoka iba za cenu nedovoleného zákroku Pinter a nasledoval priamy kop. Loptu si postavil kapitán Matrixu Bobok a tvrdou strelou vymietol šibenicu brány ZŠ Brusno – 1:0. V 7 min. sa do šance dostával Ivan Očenáš, ale Baran mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol. Vo 8 min. mala škola brejkovú situáciu, ale Štulajter namiesto prihrávky na Barana volil strelu, ktorú však obrana Matrixu zblokovala.

V druhom polčase ZŠ prežila úvodný nápor Matrixu bez ujmy a postupne prebrala taktovku zápasu. V 12 min. mal vyrovnanie na nohe Baran. Jeho lobovaná strela cez celého ihrisko sa odrazila od brvna brány Matrixu. Bobokovu strelu na opačnej strane vyškriabal Baran špičkou nohy. Pinter potom asi o pol metra minul prázdnu bránu Matrixu. V 13 min. nebezpečne vystrelil Vaľo. Ten istý hráč už v 14 min. po prihrávke Pintera, ľavačkou vyrovnal – 1:1. S blížiacim sa záverom mali naďalej viac z hry školáci a v 17 min. veľa nechýbalo Bereščíkovmu zakončeniu po akcii Pintera. Ďalšiu nebezpečnú akciu vymysleli Staňo so Štulajterom v 18 min., ale skóre sa nemenilo. Keď sa už zdalo, že aj o druhom finalistovi Lenivej lopty rozhodnú penalty, zachytil Pinter zlú rozohrávku Matrixu v strede ihriska a necelé dve sekundy pred koncom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:2. ZŠ Brusno tak posunul do premiérového finále v histórii. Matrix už na gól nemohol odpovedať a tak išiel iba do boja o 3.miesto.

Zápas o 3.miesto

strely celkovo = 22:20, strely na bránu = 9:9, žrde = 0:0, fauly = 3:2

Góly: 5´Juraj Kováčik – 0:1, 12´Peter Šebeš – 0:2, 18´Martin Rajčok – 1:2

{youtube}uD6OVtAGUes{/youtube}

Súboj dvoch sklamaných tímov po semifinálových zápasoch začali napriek nešťastnému vyradeniu aktívnejšie hráči Keia Kaha. V prvej sľubnej šanci sa ocitol v 2 min. Marko, ale strela mu nesadla a lopta išla vedľa brány. Príliš veľa šancí sa v úvodnej päťminútovke nezrodilo a tak v podstate prvá vážna skončila gólom. Strela Šebeša z ľavej strany bola tečovaná, odrazila sa od žrde a do brány ju dotlačil dôrazným spôsobom Kováčik – 0:1. Kováčik mohol pridať v 7 min. aj ďalší gól, keď si pekne nabehol na skvelý pas Šebeša, ale Bobok mu včasným vybehnutím nedal dosť času na presnejšie zakončenie. Matrix odpovedal vo 8 min., keď sa za obranu súpera dostal Rajčok, ale Lehocký si pripísal úspešný zákrok. Veľmi dobrý výkon podával na celom turnaji hráč Keia Kaha Kováčik, čo potvrdil aj v tomto zápase. V 9 min. sa prezentoval ďalšou nebezpečnou strelou, ktorej veľa nechýbalo.

V úvode druhého polčasu predviedol výbornú a rýchlu kombináciu Bobok s Očenášom. Kapitán Matrixu však poslal loptu nad bránu Keia Kaha. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 12 min., keď po faule na Francistyho, rozohrával Šebeš priamy kop tesne za polovicou ihriska. Skúsil strelu špicom medzi múrom a získal pre svoj tím vedenie – 0:2. Snaha Matrixu o obrat bola evidentná, ale ich súper poučený vývojom v semifinále, sa viac zameral na pozornú defenzívu a vykrýval nebezpečné strelecké priestory. V 18 min. sa však duel predsa len zdramatizoval, po individuálnej akcii a strele Rajčoka zo stredu ihriska – 1:2. Záverečný dvojminútový nápor Matrixu už Keia Kaha ubránil a mohol sa zaslúžene radovať zo svojho prvého bronzu v histórii. Tomuto tímu chýba ku skompletizovaniu zbierky už iba výhra vo finále. Matrix si aj napriek záverečnej prehre tiež zaslúži pochvalu, lebo bol príjemným oživením turnaja a z nováčikov skončil tento rok najvyššie.

Finále

strely celkovo = 14:30, strely na bránu = 5:12, žrde = 1:2, fauly = 2:2

Penaltový rozstrel: Radovan Kulík – 1:0, Jaroslav Baran – 1:1, Peter Mrník – 2:1

Nástup finalistov

{youtube}Wut18RShU58{/youtube}

Finálový zápas rozhodoval Peter “Pepo” Kosec z Banskej Bystrice.

Mária Huta nastúpila na svoje prvé finále v histórii v bielo-čiernej kombinácii v zložení:

Miroslav Chovan – Peter Mrník (c) – Jakub Brašeň – Fabian Slančík – Tomáš Rešetár – Ivan Tešlár – Matúš Bošeľa – Radovan Kulík

ZŠ Brusno nastúpila tiež na svoje historicky prvé finále v čierno-bielej kombinácii v tejto zostave:

Jaroslav Baran – Peter Pinter, Milan Bereščík, Michal Vaľo, Andrej Staňo (c), Michal Brodniansky, Martin Štulajter

1.polčas

{youtube}JcHvAlvKyDg{/youtube}

Vo finále sa teda stretli tímy, s ktorými sa na pozícii finalistov príliš nepočítalo. Postupne sa však zohrali, vytvorili silné partie a ich postup nebol dielom náhody. Putovný pohár už teda netrpezlivo čakal na svojho nového majiteľa. Finálový boj mohol začať.

Hneď v úvodnej minúte finálového súboja sa do veľkej príležitosti dostal aktívny Staňo zo ZŠ, ktorý sa ocitol po prihrávke Štulajtera sám pred Chovanom, ale ten ho s veľkou dávkou šťastia vychytal. Úvod patril školákom, čo potvrdil strelou do bočnej žrde na konci 2 min. Vaľo. V 5 min. sa prvýkrát k slovu dostala aj Mária Huta, keď si Slančík narazil loptu s Tešlárom a vystrašil Barana v bráne školákov. Na druhej strane odpovedal nebezpečnou strelou Pinter. V 7 min. stratil v osobnom súboji s Vaľom na hranici pravidiel loptu Kulík, Pinter vysunul do brejku Bereščíka, ale ten tiesnený vracajúcim sa Chovanom netrafil prázdnu bránu a zahodil obrovskú šancu. Na konci prvého polčasu po brejku školákov zakončoval nebezpečne, ale z uhla Pinter. Na druhej strane hneď z protiútoku sa v podobnej pozícii ocitol Rešetár, ale stav sa nezmenil. Najväčšia šanca prvého polčasu prišla vo 8 min. na strane ZŠ. Kulík urobil chybu pri rozohrávke, Vaľo si narazil loptu so Staňom, ale sám pred prázdnou bránou, trochu z uhla, ľavačkou namieril iba do žrde!!!

2.polčas + penalty

{youtube}fTG0VefIh-E{/youtube}

Druhý polčas začala Mária Huta predsa len aktívnejšie, ale do vyložených príležitostí sa nedostávala. Naopak v 11 min. vystrelil na opačnej strane nebezpečne Štulajter a Chovan loptu vyrazil na roh. Ďalšiu nebezpečnú ranu vyslal na Chovana Staňo, ale zadný hráč Márie Huty bol jej najlepším hráčom vo finále. Aj školáci urobili chybičku. V 13 min. po zlej rozohrávke rohového kopu unikol Slančík, ale z ľavej strany netrafil prázdnu bránu a zahodil tak najväčšiu finálovú šancu svojho tímu!!! V tej istej minúte po dlhšom obliehaní brány ZŠ nastrelil z pravej strany Mrník bočnú žrď. V 15 min. ohrozil bránu Márie Huty pohotovou strelou Vaľo. Po azda jedinej chybe Chovana triafal Bereščík v 16 min. cez celé ihrisko prázdnu bránu, ale o niekoľko centimetrov prekopol bránu.  V 17 min. sa odhodlal k sólu od vlastnej brány Baran, akciu zakončil strelou a ešte stihol aj dorážku, ktorá bola veľmi nebezpečná a minula súperovu bránu iba veľmi tesne. Keď sa neujala ani akcia Bošeľu v 18 min. prišli po tretíkrát vo finálovej histórii na rad penalty.

Začala Mária Huta. Ako prvý skúsil šťastie Kulík a otvoril skóre – 1:0. Za školákov si postavil loptu Baran a vyrovnal – 1:1. Slančík svoju penaltu nezvládol a minul. Štulajter prišiel za školákov na rad ako druhý a trafil žrď. Mrník zvládol ťažkú úlohu a vrátil svojmu tímu vedenie – 2:1. Veľkú zodpovednosť v ťažkej chvíli vzal na seba Pinter, ktorý musel dať, ale jeho strela sa obtrela o žrď a bolo rozhodnuté. Víťazom 10.ročníka Lenivej lopta sa po tridsaťdva zápasovom maratóne stala premiérovo Mária Huta. Víťazom blahoželáme, ale veľký rešpekt si zaslúži aj zdolaný finalista ZŠ Brusno, ktorý nebol  vo finále horším tímom.

{youtube}iAlZRbXA-xY{/youtube}

Záverečné zhodnotenie

Na záver zostáva už iba zhodnotiť jubilejný 10.ročník turnaja. Veľké poďakovanie si zaslúžia predovšetkým všetci sponzori turnaja:  Tyché, CVČ Brusno, J&R e-Media, www.futbalshviezdickou.sk, Joma Sport, Park Snow Donovaly, Fun Aréna Donovaly, Hotel Brusno, Donivo STK, Lekáreň Brusno, Kúpele Brusno, Brusnianka, Mäsiarstvo Lapin,  Ing.Vladimír Závacky – VZ Projekt, A-grafik, Agrofin PD Dolný Hričov, Belamo

Organizátori: CVČ Brusno, J&R e-Media, fotograf Marián Sokol, Ing. Jaroslava Koštialová, Mgr. Róbert Pavúk, Jozef Danko a Anton Pikula

Rozhodcovia: Miloš Mišány a Peter “Pepo” Kosec

Veľké poďakovanie patrí taktiež divákom, ktorí sa svojou hojnou účasťou postarali o skvelú športovú atmosféru. Hráči zúčastnených tímov (až na pár výnimiek) za fair-play hru a kvalitné zápasy, v ktorých sme prekonali gólový rekord z roku 2011. Gratulujeme novému šampiónovi, ktorý zaslúžene zdvihol nad hlavu putovný pohár, keďže na turnaji nenašiel premožiteľa. Gratulujeme aj ostatným oceneným tímom a hráčom, ale aj tímom, ktoré neuspeli, pretože sa postarali po športovej stránke o ďalší kvalitný ročník turnaja.