Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

Dobrá Partička, Darebáci, Ofsajt Team, ZŠ Brusno

Góly: 3´Andrej Staňo - 0:1, 5´Dušan Vaník - 1:1, 7´Igor Šišiak - 1:2, 8´Miroslav Huťka - 2:2, 11´Ivan Samuelčík - 3:2, 14´Miroslav Huťka - 4:2

Úvodný zápas skupiny B priniesol aj otvárací gól Lenivej lopty 2011. Jeho autorom sa stala nová posila ZŠ Brusno Andrej Staňo v 3 min. a naštartoval veľmi pekný ofenzívny zápas z oboch strán. Za Dobrú Partičku odpovedala taktiež nová posila Dušan Vaník. Školáci išli do vedenia ešte raz, keď sa minútu pred prestávkou presadila nová akvizícia Šišiak - 1:2. Lenže Partička prakticky okamžite odpovedala gólom Huťku - 2:2. Druhý polčas už patril Dobrej Partičke. Tá zlepšila obrannú hru a už školákov nepúštala do toľkých šancí. V 11 min. zakončil rýchlu akciu Partičky bývalý hráč Ofsajt Teamu Samuelčík a dostal svoj tím prvýkrát do vedenia. Prvú výhru na turnaji poistil pre svoj tím druhým gólom v zápase Huťka. Dobrá Partička tak vstúpila do turnaja výborne. V porovnaní s minulým rokom, kedy nevsietila v troch zápasoch ani gól, dala najviac gólov zo všetkých tímov v 1.kole základných skupín. Školáci podali sympatický výkon, ale nový káder sa potreboval ešte zohrať.

Gól: 4´Juraj Pančík - 1:0

Darebáci mali aj napriek absencii Michala Pančíka (nahradil ho brat Tomáš) a Tomáša Oravca opäť najvyššie ambície. Na úvod ho však čakal mladý Ofsajt Team, ktorý sa v posledných dvoch rokoch prezentoval pekným ofenzívnym futsalom a v minulom roku nemal ďaleko do semifinále. Úvod patril Darebákom. Pôsobili zohratejším a na oko pokojnejším dojmom. Ofsajt Team akoby mal príliš veľký rešpekt zo súpera. Snaha Darebákov vyvrcholila v 4 min. vedúcim gólom Juraja Pančíka. Do konca prvého polčasu mali Darebáci ešte niekoľko šancí na zvýšenie skóre, ale neuspeli. Po zmene strán sa hra predsa len vyrovnala, ale obrana Darebákov na čele s Vierikom súperovi veľa šancí nedala. Darebáci tak doviedli duel do tesného jednogólového víťazstva a priblížili sa k svojmu cieľu, priamemu postupu do štvrťfinále.

Góly: 4´Peter Haviar - 1:0, 11´Peter Haviar - 2:0

Ďalší dôležitý zápas tejto skupiny. V prípade výhry sa mohla Dobrá Partička výrazne priblížiť k postupu do štvrťfinále. Ofsajt Team potreboval na zvýšenie sebavedomia bodovať. Bol to historicky druhý vzájomný zápas oboch súperov na turnaji. Doteraz jediný duel vo štvrťfinále 2009 vyhrala Dobrá Partička. A aj v tomto súboji bola lepším a koncentrovanejším tímom. Už vo 4 min. otvorila skóre zásluhou Haviara a aj keď Ofsajt Teamu nemožno uprieť snahu, dokázala kontrolovať stretnutie. V úvode druhého dejstva navyše Haviar pridal poistku a aj napriek enormnej snahe Ofsajt Teamu sa už skóre nemenilo. Svoj podiel malo na tom aj psychické nezvládnutie niektorých hráčov Ofsajt Teamu záver stretnutia, keď sa častejšie hádali s rozhodcom ako hrali. Dobrá Partička si tak pripísala druhú výhru v druhom zápase a výrazne sa priblížila k štvrťfinále.

Góly: 2´Michal Núdzik - 1:0, 4´Peter Ferianc - 2:0, 6´Maroš Gera - 3:0, 12´Peter Ferianc - 4:0

Darebáci urobili proti školákom rázny krok na ceste k 1.miestu v skupine. Aby sa dostali pred Dobrú Partičku potrebovali vyhrať o štyri góly. Cieľ splnili bez problémov a to ešte zahodili množstvo šancí. Do streleckej listiny sa zapísali Núdzik, dvakrát Ferianc a Gera. Škole zápas vôbec nevyšiel a iba sa potvrdilo, že na Darebákov nevedia zahrať. V druhom vzájomnom zápase opäť prehrali vyšším rozdielom na nulu. Oproti prvému zápasu však prišli do tímu dvaja noví hráči, bratia Pinterovci a tak sa prejavila nezohratosť školákov. Na zlepšenie herného prejavu im zostával ešte jeden zápas v základnej skupine. Darebáci získali poľahky druhú výhru na turnaji a proti Dobrej Partičke im k 1.miestu v skupine stačil zisk jedného bodu.

Góly: 3´Juraj Pančík - 0:1, 6´Michal Núdzik - 0:2, 13´Juraj Pančík - 0:3

Súboj o víťaza skupiny B sa zmenil na jednoznačnú záležitosť Darebákov. Tí vyhrali aj druhý vzájomný zápas s Dobrou Partičkou. Rozhodol aktívny úvod. V prvých piatich minútach vsietili Darebáci dva góly zásluhou Juraja Pančíka a Núdzika, a ovládli dianie na ihrisku. Dobrá Partička robila oproti predchádzajúcim zápasom množstvo chýb v rozohrávke, čo dôrazní a rýchli hráči súpera trestali. Definitívnu podobu výsledku dal po prestávke svojim druhým gólom v zápase Juraj Pančík. Dobrá Partička napriek nevydarenému zápasu s Darebákmi nemusela smútiť, lebo spomedzi tímov na 2.mieste v skupine získala najviac bodov a spolu s Darebákmi postúpila priamo do štvrťfinále.

Gól: 16´Andrej Staňo - 0:1

Zaujímavý zápas o konečné 3.miesto v skupine B odohrali Ofsajt Team a ZŠ Brusno. Prvý polčas patril Ofsajt Teamu, ktorý si vytvoril množstvo gólových príležitostí. Tie však zlikvidoval zadný hráč školákov Alexander Šabo, alebo mali hráči Ofsajt Teamu vychýlenú mušku. Raz dokonca zazvonila žrď. Po zmene strán podala ZŠ azda svoj najlepší výkon na turnaji. Prehrávala v priemere takmer o 13 rokov mladší Ofsajt Team. Veľké starosti robil tímu okolo kapitána Knižku Andrej Staňo. Dvakrát mal na nohe vedúci gól. Raz zachránil na bránkovej čiare Petrík, raz zvonila žrď. Dve minúty pred koncom sa odhodlal k veľkému sólu od vlastnej brány Šabo a Staňovi chýbalo pri zakončení iba kus šťastia. Remízový zápas nakoniec vyvrcholil štyri sekundy pred koncom, keď sa strelou zľava do šibenice presadil Staňo a zabezpečil škole nielen tri body, ale aj 3.miesto v skupine. Ofsajt Team aj napriek snahe vo všetkých zápasoch skončil posledný bez bodu a streleného gólu, a pred osemfinále nevyzeral v dobrej pohode.

1. Darebáci 3 3 0 0 8:0 9 +8
2. Dobrá Partička 3 2 0 1 6:5 6 +1
3. ZŠ Brusno 3 1 0 2 3:8 3 -5
4. Ofsajt Team 3 0 0 3 0:4 0 -4