Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

KOMA, Mária Huta, Dynamo Oremlaz, Matrix

Štatistika zápasu:

strely celkovo = 19:12, strely na bránu = 10:6, žrde = 1:0, fauly = 3:0

Góly: 3´Peter Rebek – 1:0, 11´Peter Mrník – 1:1

{youtube}gae4i1UdQOE{/youtube}

Úvodný duel v skupine B obstarali šampión Lenivej lopty 2010 KOMA a bronzový tím z roku 2010 Mária Huta. Prvý polčas bol jednoznačne v réžii KOMy. Jej hráči sa lepšie pohybovali, kombinovali a boli nebezpečnejší. Hneď v úvodných sekundách mal veľkú šancu po narážačke s Rebekom Sopko, ale bezprostredne pred bránou súpera netrafil loptu ideálne. V 3 min. sa hráči Márie Huty pustili do útočenia, ale pozabudli na zadné vrátka, za čo ich po strate lopty potrestal vedúcim gólom Rebek – 1:0. V 5 min. mohol pridať Rebek po rýchlom vysunutí od Citaru druhý gól, ale tesne minul prázdnu bránu súpera. Ďalšiu veľkú šancu KOMy po zakončení Vaníka zneškodnil na bránkovej čiare Brašeň. V 7 min. mal gól na nohe Daniš, obišiel obrancu Márie Huty, ale jeho strelu na bránkovej čiare vykopol vracajúci sa Slančík. Po prestávke zlepšila Mária Huta pohyb a postupne sa dostávala do zápasu. V 9 min. mal síce ešte šancu navýšiť vedenie KOMy Sopko, ale Chovana neprekonal. Zlomovým momentom zápasu bola strela Pavúka do žrde v 10 min. V 11 min. dostal veľa priestoru na pravej strane Mrník a jeho pohotová strela skončila v sieti Citaru – 1:1. Na druhej strane neprestrelil Vaník Chovana. Mária Huta mohla ísť do vedenia po rýchlej štandardke, na konci ktorej bol Brašeň, ale Citara bol proti. Ofenzívny futbal z oboch strán pokračoval až do konca. KOMu mohol dostať do vedenia Sopko, ale Chovan bol na svojom mieste. Na druhej strane neprestrelili Citaru Kulík ani Mrník. Na úvod B – skupiny sa teda zrodila remíza.

strely celkovo = 16:13, strely na bránu = 5:9, žrde = 0:0, fauly = 2:2

Góly: 1´Ivan Belluš – 0:1, 6´Juraj Samuelčík – 0:2, 7´Ivan Očenáš – 0:3, 9´Juraj Samuelčík – 0:4, 12´Marek Sýkora – 0:5, 14´Martin Bobok – 0:6

{youtube}A3L7OU9gnt8{/youtube}

Víťaz turnaja z roku 2009 Dynamo Oremlaz vstúpil do turnaja katastrofálne. Proti nováčikovi Matrixu predviedol veľmi slabý, nekoncentrovaný výkon, ktorý skončil najvyššou prehrou na turnaji. Už v 25 sekunde zápasu sa menilo skóre po strele, ktorú pred Lihanom tečoval Belluš – 0:1. Oremlaz sa začal tlačiť dopredu, riskoval v obrane, ale výsledkom bol druhý inkasovaný gól od Samuelčíka v 6 min. – 0:2. O minútu po ďalšej chybnej rozohrávke Oremlazu pridal tretí gól Matrixu Očenáš – 0:3. V druhom polčase to bola zo strany Matrixu exhibíca, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Samuelčík – 0:4, Sýkora – 0:5 a Bobok – 0:6. Zrodila sa tak najväčšia výhra na turnaji a zároveň aj najvyššia porážka Oremlazu v histórii turnaja.

strely celkovo = 10:16, strely na bránu = 4:7, žrde = 1:0, fauly = 1:0, žlté karty = 1:0, penalty = 1:0

Góly: 8´Matej Parobek – 0:1, 9´Matej Parobek – 0:2, 10´Martin Kordík – 0:3, 11´Lukáš Sopko – 1:3

{youtube}wi-4yuHwMAM{/youtube}

Tradičný zápas dvoch bývalých šampiónov napovedal, že pôjde o veľa. Oremlaz musel bezpodmienečne po debakli od Matrixu bodovať naplno, ale ani KOMA nemala po remíze s Máriou Hutou príliš na výber a musela hrať na víťazstvo. Keďže išlo naozaj o veľa, hral sa v úvode opatrný futsal. Do náznaku šance sa ako prvý dostal hráč Dynama Kelemach, ale jeho strela z diaľky našla iba pripraveného Citaru. Drobné zaváhanie Lihana na druhej strane nepotrestal Daniš. Lihan sa vyznamenal proti gólovej šanci Rebeka. Šachová partia pokračovala až do 8 min., kedy videl po faule na Viktora Lihana žltú kartu Pavúk a oslabil svoj tím na dve minúty. Oremlaz presilovku bleskovo využil a prakticky so sirénou otvoril skóre strelou z pravej strany Parobek – 0:1. KOMA absolútne nezvládla úvod druhého polčasu. Po Vaníkovej chybe v rozohrávke sa na Citaru rútil sám Parobek a svojim druhým gólom v zápase zvýšil v 9 min. na – 0:2. Po ďalšej chybnej rozohrávke tentoraz od Sopka trafil prázdnu bránu strelou spoza polovice Kordík – 0:3. V 11 min. ešte KOMA zdvihla hlavu po strele Sopka – 1:3. V 13 min. mohol duel zdramatizovať Rebek, ale nepremenil penaltu, ktorá nasledovala po faule. Jeho strela sa odrazila od žrde. Oremlaz už veľmi cennú výhru ustrážil a vrátil sa do hry o štvrťfinále. KOMA si prehrou výrazne skomplikovala postupové šance.

Štatistiky zápasu:

strely celkovo = 14:17, strely na bránu = 10:7, žrde = 0:0, fauly = 4:4

Góly: 9´Jakub Brašeň – 1:0, 12´Peter Mrník – 2:0, 16´Peter Mrník – 3:0

{youtube}h3Ounx3a81g{/youtube}

Zápas sa odohral vo vysokom tempe, oba tímy hrali na víťazstvo. Prvú veľkú príležitosť zahodila Mária Huta, keď sa na bránu Matrixu rútili Brašeň s Mrníkom, ale neuspeli. O pár sekúnd chýbalo Tešlárovi na skórovanie len niekoľko centimetrov. Na druhej strane sa do prvej veľkej príležitosti Matrixu dostal kapitán Bobok. Ďalšiu šancu nevyužil po vyšachovaní obrany Márie Huty Samuelčík.  Po zmene strán nevyužil ďalšiu šancu Matrixu Samuelčík a z protiútoku sa presnou strelou prezentoval Brašeň – 1:0. Matrix išiel do rizika, otvoril obranu a súper čakal na jeho chybu. Tá prišla v 12 min. a Mrník strelou spoza polovice zvýšil vedenie Márie Huty na – 2:0. Mária Huta ovládla záver zápasu, vypracovala si ešte niekoľko šancí a v 16 min. po narážačke so Slančíkom poistil výhru Mrník – 3:0. Mária Huta sa tak pred posledným kolom zápasov v skupinách dostala na čelo skupiny – B, ale do štvrťfinále mohli postúpiť ešte všetky štyri tímy.

strely celkovo = 11:22, strely na bránu = 3:9, žrde = 0:2, fauly = 3:1

Gól: 13´Martin Bobok – 0:1

{youtube}NksKVB-OkMs{/youtube}

Situácia bola pred duelom jasná. Víťaz tohto duelu si zabezpečil priamy postup do štvrťfinále. Matrixu stačila na postup za istých okolností aj remíza, ale na to sa nemohol spoliehať. Zápas neponúkol príliš veľa gólových príležitostí a bolo jasné, že pravdepodobne rozhodne o osude duelu prvý gól. Veľké príležitosti mali tesne za sebou v úvode druhého polčasu Samuelčík z Matrixu a Rebek z KOMy. Rozhodujúci moment sa odohral v 13 min., keď po zlej rozohrávke KOMy z autu, sa k lopte dostal Bobok a strelou po zemi do prázdnej brány vsietil jediný gól. V závere ešte pri vabanku KOMy nastrelil Ivan Očenáš žrď, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože Matrix si pri svojej premiérovej účasti na turnaji zabezpečil postup medzi osem najlepších tímov. Naopak KOMA sa po prvýkrát počas svojho účinkovania na Lenivej lopte nedostala zo základnej skupiny.

strely celkovo = 16:18, strely na bránu = 6:8, žrde = 0:1, fauly = 4:7

Góly: 4´František Kelemach – 0:1, 7´Matej Parobek – 0:2, 9´Fabian Slančík – 1:2, 16´Matúš Bošeľa – 2:2

{youtube}29xUVeqKNg0{/youtube}

Rozuzlenie dramatickej B-skupiny priniesol priamy súboj o postup medzi Máriou Hutou, ktorej stačila remíza a Dynamom Oremlaz, ten musel vyhrať. Bola to zároveň repríza minuloročného osemfinále, v ktorom sa radovala z postupu Mária Huta po góle Bošeľu. Oremlaz povzbudený výhrou nad KOMou začal veľmi dobre. Vychádzal zo zabezpečenej obrany, hral presing už na súperovej polovici a touto taktikou zaskočil Máriu Hutu. Už v 2 min. sa do prvej gólovej šance dostal Kelemach, ale ešte neuspel. V 4 min. to však už neplatilo, keď po peknej kombinácii zakončil akciu umiestnenou strelou – 0:1. V 7 min. sa predviedol pekným sólom s presným zakončením Parobek a Mária Huta sa ocitla na pokraji vyradenia – 0:2. V úvode druhého polčasu mohol definitívne rozhodnúť Kelemach, ale jeho strela skončila na Chovanovi. O malú chvíľu zabojoval v súboji s Kelemachom Slančík narazil si loptu s Rešetárom a vrátil Máriu Hutu do hry – 1:2. Blízko k vyrovnaniu bol v 10 min. Mrník, lenže tiesnený netrafil bránu. S pribúdajúcim záverom sa tlak Márie Huty stupňoval. V 15 min. mal možnosť vyrovnať Bošeľa, ale obranu súpera neprestrelil, následne neuspel ani Slančík. Na začiatku poslednej minúty duelu po tlaku nahral Kulík voľnému Bošeľovi a ten sám pred Lihanom nezaváhal – 2:2. V hektickom závere sa hrdinom mohol stať Parobek, ale po prihrávke Lihana jeho strelu zblokovala obrana súpera nad bránu. A tak sa z vydretého postupu medzi najlepšiu osmičku mohli radovať hráči Márie Huty.

1. Matrix 3 2 0 1 7:3 6 +4
2. Mária Huta 3 1 2 0 6:3 5 +3
3. Dynamo Oremlaz 3 1 1 1 5:9 4 -4
4. KOMA 3 0 1 2 2:5 1 -3