Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

Matrix, Expres Hiadeľ, Drink Team, Dynamo Oremlaz

Štatistika zápasu:

Strely celkovo = 6:22, strely na bránu = 3:11, žrde = 0:1, fauly = 1:0, žlté karty = 0:0

Góly: 8´Martin Mlynárčik – 0:1, 16´Ján Nosko – 0:2

{youtube}plWu4jcUx4s{/youtube}

Naposledy sa oba tímy stretli na turnaji v roku 2008 a z výhry 2:1 sa radoval Expres. Medzitým už obaja súperi celý turnaj vyhrali. Dynamo Oremlaz v roku 2009 a Expres Hiadeľ v roku 2011. Napriek tomu, aj na základe výsledkov z posledných rokov bol pred zápasom favoritom Expres Hiadeľ.  Favorit potvrdzoval papierové predpoklady hneď od úvodu. V 1 min. vyskúšal pozornosť Lihana prvou strelou v zápase Nosko. Ešte v tej istej minúte to skúšal aj Sedliak, ale netrafil bránu. V 2 min. unikla dvojica Nosko – Balík, ale akcia gólom neskončila. Dynamo hralo s veľkým rešpektom a príliš staticky a dostávalo sa tak pod veľký tlak. V 3 min. to opäť skúšal strelou z diaľky Sedliak. V 4 min. vyskúšal pozornosť Sedliaka Viktor Lihan, zadný hráč Expresu okamžite vyrazil do protiútoku a po jeho pohotovej strele musel zakročiť Pavol Lihan. Expres sa začínal dostávať do dobrých streleckých možností, ale zatiaľ tomu chýbala presnosť. Tak tomu bolo aj v 6 min. v podaní Noska. Tlak Expresu sa v závere prvého polčasu stupňoval až vyvrcholil vo 8 min. Nosko sa presadil na pravom kraji, našiel voľného Mlynárčika, ktorý strelou po zemi z uhla prekvapil Pavla Lihana – 0:1. O niekoľko sekúnd sa po chybe Parobeka rútil na Lihana Mlynárčik, ale brániaci hráč Dynama bol úspešnejší. V druhom polčase pokračovala herná prevaha Expresu. Postupne sa o druhý gól v sieti Dynama pokúšali Mlynárčik, dvakrát Sedliak (raz trafil žrď) a Balík. Zaslúženú výhru Expresu spečatil až v poslednej minúte zápasu Nosko po peknej narážačke s Mlynárčikom – 0:2.

Góly: 10´Ivan Očenáš – 1:0, 14´Peter Szczepaniak – 2:0, 16´Andrej Smida – 2:1

{youtube}pj5AnHIIxws{/youtube}

V repríze minuloročného štvrťfinále, v ktorom zvíťazil Matrix až príliš jasne 4:0 sa hral od úvodných sekúnd opatrný futsal. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany, šance sa rodili veľmi ťažko, lebo súperi veľmi dobre vykrývali priestor. V prvom polčase bol predsa len strelecky aktívnejší Matrix, ale stopercentnú gólovú príležitosť si nevypracoval.  K zakončeniu sa dostával iba z uhlov a nemohol prekvapiť pozorného Smidu. Najväčšiu možnosť prvého polčasu mal hráč Matrixu Sýkora v 7 min., ale pri zakončení v tesnej blízkosti pred Smidom bol otočený chrbtom k bráne. Aj po zmene strán sa rodili gólové šance ťažko. Čakalo sa na chyby. V 10 min. urobil rozhodujúcu chybu pri rozohrávke Drink Teamu Peter Chromek, jeho prihrávku zachytil Ivan Očenáš a lobom spoza polovice ihriska trafil prázdnu bránu Drink Teamu – 1:0.  V čase, keď sa Drink Team nadychoval k záverečnému náporu, predviedol Peter Szczepaniak peknú individuálnu akciu po ľavej strane a sólo únik zakončil na dvakrát gólom na – 2:0. V závere sa hra otvorila čo bola voda na mlyn, pre rýchlonohých hráčov Matrixu, ale Ivan Očenáš v dobrej pozícii neprestrelil Smidu. Drink Team bol blízko ku kontaktnému gólu v 15 min., keď sa po výbornom presingu Františka Kelemacha dostal k lopte Baboľ, ale tesne minul bránu Matrixu. Štyridsať sekúnd pred koncom duelu predsa len vsietil Drink Team kontaktný gól zásluhou strely Smidu z polovice ihriska – 2:1, ale na vyrovnanie už štvornásobnému šampiónovi nezvýšil čas, a tak si na úvod pripísal tesnú prehru a s Matrixom neuspel ani v druhom vzájomnom zápase.

Góly: 4´Peter Szczepaniak – 0:1, 11´Martin Bobok – 0:2, 16´Marek Sýkora – 0:3

Favoritom duelu aj vzhľadom na výsledky oboch tímov v prvých zápasoch bol Matrix. V jeho prospech hovoril aj minuloročný vzájomný zápas v základnej skupine, ktorý ovládli hráči Matrixu vysoko 6:0. Od úvodných minút mal viac z hry a loptu častejšie na nohách Matrix. Dynamo zodpovedne bránilo a čakalo na chybu súpera, prípadne na rýchly protiútok. Lenže plány Dynama narušil v 4 min. Peter Szczepaniak úvodným gólom zápasu – 0:1. Matrix sa po góle upokojil a predvádzal pekný ofenzívny futsal. Oremlaz viackrát podržal zadný hráč Pavol Lihan. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Matrix mal viac z hry a svoju prevahu zúročil v 11 min. gólom kapitána Martina Boboka na – 0:2. Dynamo potom ešte viac otvorilo hru a taktiež sa dostalo k niekoľkým nebezpečným strelám, ale bez efektu. Naopak v záverečných sekundách zápasu zvýraznil druhú výhru Matrixu na turnaji Marek Sýkora – 0:3. Dynamo prišlo touto prehrou o reálnu šancu na postup a proti Matrixu nestrelilo gól ani v druhom vzájomnom zápase.

Gól: 1´Gabriel Snitka – 0:1

{youtube}RjaUIAb5V-o{/youtube}

V ďalšom zápase sme boli svedkami tradičného derby zápasu. Išlo už o piaty vzájomný zápas oboch tímov a štvrtý za posledné štyri roky. Expres najtesnejšou výhrou vyrovnal bilanciu a získal nad Drink Teamom druhú výhru. O osude stretnutia sa rozhodlo už v dvadsiatej sekunde. Zlú rozohrávku Švidraňa vystihol Snitka a strelou po zemi obhodil Smidu – 0:1. Expres mal v úvode navrch, čo potvrdila aj situácia v 3 min., keď po úniku Noska, nastrelil Snitka žrď a následná dorážka Noska už bola z veľkého uhla. O pár sekúnd unikal opäť Nosko, ale stroskotal na Baboľovi. Drink Team zdvihol hlavu v 4 min., keď sa po narážačke od Nikela dostal k strele František Kelemach, ale Sedliak zrazil nepríjemnú strelu na rohový kop. O pár sekúnd strieľal nebezpečne Nikel, no Sedliak opäť úspešne loptu vyrazil na roh. Brániaci hráč Expresu sa zaskvel aj pri razantnej strele z diaľky od Miroslava Kelemacha. Na druhej strane mal v závere prvého polčasu šancu Mlynárčik, ale ani na dvakrát neuspel. V posledných sekundách prvého polčasu si za obranu Drink Teamu nabehol Balík, ale zakončoval nepresne. V druhom polčase predviedol Drink Team azda svoj najlepší výkon od zlatých čias, ale nestačilo to. V 9 min. vystrelil z diaľky Nikel, Sedliak loptu vyrazil do výšky a po odraze od zeme mu narazila do ruky, ktorú mal od tela. Podľa pravidiel mal nasledovať pokutový kop pre Drink Team, ale hralo sa ďalej. Na obhajobu rozhodcu treba povedať, že išlo o zložitú situáciu na posúdenie vzhľadom na jeho postavenie. Následne to Nikel skúšal opäť, k lopte sa však dostali hráči Expresu a po rýchlom brejku mal rozhodnutie na nohe Mlynárčik, trafil však žrď. V 12 min. skúšal pozornosť Smidu Snitka. S blížiacim sa záverom Drink Team vystupňoval tempo. V 14 min. vystrelil nebezpečne z diaľky Smida, ale Sedliak bol neprekonateľný. V 15 min. sa do zakončenia tlačil František Kelemach, ale obrana Expresu zažehnala nebezpečenstvo na poslednú chvíľu. Na druhej strane mali veľké šance Snitka a Mlynárčik. V závere už chýbal hráčom Drink Teamu potrebný pokoj na vyrovnanie a po najtesnejšej prehre stratili šancu na postup do štvrťfinále. Drink Team nepostúpil zo základnej skupiny vôbec po prvýkrát v histórii turnaja, ale za predvedené výkony proti Matrixu a Expresu Hiadeľ si zaslúži obdiv a v zápase o 3.miesto v skupine proti Dynamu Oremlaz bude bojovať o dôležité body do tabuľky pre nasadzovanie.  Expres Hiadeľ si to v zápase s Matrixom rozdá o prvenstvo v skupine B.

Góly: 5´Filip Pšenko – 1:0, 6´František Kelemach – 1:1, 11´Miroslav Kelemach – 1:2, 14´Michal Baboľ – 1:3, 16´František Kelemach – 1:4

Derby zápas dvoch tímov z Brusna bol priamym súbojom o 3.miesto v tabuľke a išlo o dôležité body do tabuľky pre nasadzovanie pre rok 2014. V prvej polovici úvodného polčasu mali viac z hry hráči Dynama a svoju aktivitu pretavili do vedúceho gólu Filipa Pšenka v 5 min. – 1:0. Drink Team po tomto góle zapol na vyšší stupeň a odmenou mu bol vyrovnávajúci gól Františka Kelemacha, ktorý ešte v minulom roku hral v drese Oremlazu – 1:1. Po prestávke bol lepším tímom Drink Team. Vytváral si tlak a gólové príležitosti. Rozdielový gól v tomto stretnutí vsietil v 11 min. Miroslav Kelemach – 1:2. V závere zápasu Drink Team kontroloval dianie na ihrisku a gólmi Baboľa a Františka Kelemacha upravil stav na konečných – 1:4. Drink Team sa výhrou rozlúčil s turnajom dôstojne a obsadil konečné 11.miesto. Pre Dynamo Oremlaz je to najhorší výsledok v histórii, keď skončil na predposlednom 15.mieste.

Góly: 11´Peter Szczepaniak – 1:0

{youtube}QTv9IRhcsd0{/youtube}

O víťazovi skupiny B rozhodol až posledný zápas medzi Matrixom a Expresom Hiadeľ. Bol to druhý vzájomný zápas oboch tímov v histórii. V doteraz jedinom zápase v baráži z roku 2011 uspel Expres po výsledku 3:2 na penalty. Karty boli pred zápasom rozdané nasledovne. Matrixu stačila vzhľadom na lepšie skóre na 1.miesto v skupine aj remíza. Ak sa chcel Expres vyhnúť vo štvrťfinále obhajcovi titulu musel vyhrať.  Zápas začal opatrne a v úvode sa čakalo na chybu súpera. Ako prvý sa do náznaku šance dostal v 2 min. Sýkora z Matrixu, ale z uhla neprekonal Sedliaka. Na druhej strane po kombinácii s Noskom zakončoval nebezpečne Balík. Ďalšiu nebezpečnú strelu vyslal na bránu Matrixu v 4 min. Mlynárčik a na druhej strane sa dostal k zakončeniu kapitán Bobok. V 5 min. bola veľmi nepríjemná tečovaná strela Mlynárčika, ale ani tá gólom neskončila.  V 6 min. mal Matrix dve obrovské šance po sebe. Po ľavej strane prenikol cez Noska Szczepaniak a jeho strelu reflexívne vyrazil Sedliak do výšky, následná dorážka Ivana Očenáša skončila na žrdi. Na druhej strane najskôr vo 8 min. skončilo prečíslenie Expresu po strele Balíka na žrdi a o niekoľko sekúnd nastrelil druhú žrď brány Matrixu Snitka. O osude zápasu a víťazovi skupiny B sa rozhodlo v 11 min. Po ľavej strane opäť unikol Szczepaniak a jeho strela z uhla prešla pomedzi Sedliakove nohy do brány – 1:0. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal Expres v 12 min. Balík predložil loptu pred prázdnu bránu Mlynárčikovi, ale ten v koncovke zlyhal. V závere už Matrix tesný náskok udržal a stal sa víťazom skupiny B. Vo štvrťfinále tak nastúpi proti KOMe. Expres Hiadeľ čaká vo štvrťfinále už tretí rok po sebe obhajca titulu Mária Huta.

1. Matrix 3 3 0 0 6:1 9 +5
2. Expres Hiadeľ 3 2 0 1 3:1 6 +2
3. Drink Team 3 1 0 2 5:4 3 +1
4. Dynamo Oremlaz 3 0 0 3 1:9 0 -8